Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.03.2023

Ortaçağ fantezisi spinoff'u Zombicide yakında Kickstarter'da bir devam oyununa sahip olacak. Çok sevilen fantezi oyun serisi Zombicide Black Plague'in devamı niteliğindeki Zombicide White Death, CMON tarafından bugün tanıtıldı. Yaklaşan Zombicide oyunuyla ilgili çok az ayrıntı var, ancak kış temasına sahip olacak ve donmuş zombiler ve diğer tehlikeleri içerecek. Yeni oyunun Winterfell yerine "Wintergrad" olarak adlandırılan konumu Game of Thrones'a önemli göndermeler yapıyor.

Zombicide White Death duyurusu geldi

CMON'un en ünlü markalarından biri olan Zombicide, oyuncuların zombi ordularından kaçınırken veya onları püskürtürken belirli görev hedeflerini gerçekleştirmeye çalıştıkları bir işbirliği oyunudur. Zombiler ve Elit zombi çeşitleri, oyuncular birçok senaryo boyunca daha güçlü hale geldikçe daha fazla sayıda tahtaya akın etmeye devam ettiğinden, oyuncuların zombi saldırılarından rahatlamak için çok fazla şansı olmayacak.

CMON'un 2015 tarihli fantezi temalı Zombicide Black Plague oyunundaki oyuncu karakterleri yakın dövüş silahları ve geleneksel (yani barut bazlı olmayan) menzilli silahların yanı sıra büyü ve kuşatma silahları da kullanıyordu. CMON 2018'de Ork zombileri ve yeterli sayıda zombi kartı gelirse oyunculara beklemedikleri yerlerde saldıran bir sürü özelliği içeren Zombicide Green Horde'u piyasaya sürdü.

Zombicide son zamanlarda CMON tarafından çok sayıda popüler kültür atıf için kullanıldı. Zombicide oyun motorunu kullanan CMON, hem zombi ordularından kurtarılması gereken insanların hem de ölümsüzlerle savaşmak için işbirliği yapmak zorunda olan süper kahramanların ve süper kötülerin bulunduğu bir Marvel Zombies oyunu yayınladı. CMON ayrıca Supernatural, Ghostbusters ve The Boys karakterlerini içeren Zombicide oyunlarına ek paketler de getirdi. Zombicide White Death bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Zombicide White Death duyurusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.