Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.03.2023

Yönetmen Zack Snyder, Snyder Edit olarak da bildiğimiz 2021 yapımı Zack Snyder's Justice League filmiyle interneti kasıp kavurmuştu. Yaklaşan bilimkurgu macera filmi Rebel Moon ile DCEU yönetmeni bu yıl ekranlarımıza geri dönüş yapıyor. Ancak Snyder şimdiden Rebel Moon evrenini diğer medyalara genişletmeyi düşünüyor. Yani, Zack Snyder imzalı Rebel Moon, RPG oyunu olarak da çıkacak. Dahası, uzay alanında Starfield ve No Man's Sky gibi oyunlara katılacak.

Zack Snyder, Rebel Moon eserinin RPG oyun olacağını söyledi

Zack Snyder, 'The Nerd Queens' YouTube kanalında Snyder Cut'ın yayınlanmasını, DCEU ile yaptığı çalışmaları ve yaklaşan filmi Rebel Moon'u tartışıyor. Twitter kullanıcısı "nightwaynes" tarafından bilim kurgu filmiyle ilgili herhangi bir gelişme olup olmadığı sorusu geliyor. Snyder, "Rebel Moon'a az bir zaman ayırmadım gerçekten iyi vakit geçirdiğim tek şey ve bu konuda konuşmam gerekiyor mu bilmiyorum ama yaptığımız RPG [oyununu] biliyorsunuz." diyor.

Ayrıca, Snyder Rebel Moon oyununun çok sürükleyici, çok yoğun ve çok büyük olduğunu doğruluyor. Snyder, "Oyunu nasıl yapacağımızı konuştuk ve sadece 'hadi yapalım' dedik. Söyleyeceğim tek şey, her zaman bir RPG yapmak istemiştim. Bu, bana böylesi ölçekte sunuldu." dedi. Buna karşılık, film yapımcısı Rebel Moon evrenini oyun yoluyla hayata geçirmenin büyük bir görev olduğunu da onayladı. Snyder,"Evet bu Rebel Moon gibi, [tamamen] gerçek bir evren ve gerçekten eğlenceli olacak. Her neyse, bu konuda konuşmamam gerekiyor." diye ekledi.

Doğal olarak Snyder yaklaşan Rebel Moon RPG'si hakkında başka bir bilgi vermeyecek. Yine de Zack Snyder'ın oyun dünyasına ilk ciddi adımını atma fikrinin ilgi çekici olduğunu inkar etmek mümkün değil. Man of Steel ve Batman v Superman: Dawn of Justice, ilk olarak iOS ve Google Play pazarlarında ortaya çıkan oyunlar yayınladı. Snyder'ın eserleri de geçmişte mobil oyunlara dönüştürülmüştü.

Yönetmen Zack Snyder'ın 2011 yapımı aksiyon filmi Sucker Punch'tan bu yana ikinci orijinal senaryosu olan Rebel Moon'un galası bilimkurgu filmi hayranları arasında da merakla bekleniyor. Filmin ilk eleştirileri olumsuz olsa da, artık kült bir takipçi kitlesine sahip. Rebel Moon serisi hız kazanırken, Zack Snyder Netflix'ten aldığı fonla şimdiden bir devam filmi üzerinde çalışıyor. Zack Snyder ve Moon Rebel RPG oyunu bir yana şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Zack Snyder ve Moon Rebel RPG oyunu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.