Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.04.2023

Bir alışveriş merkezinde dikkatsiz bir kişiye şaka yapmaya çalışan bir YouTuber vuruldu. Yıllar içinde sosyal medya, Tide Pod Challenge, yabancılara zorbalık ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok riskli eğilimin ortaya çıkmasına neden oldu. Birçok insan en başarılı ve viral sanatçılar olmak için giderek daha radikal içeriklere sahip olmak için muazzam çaba sarf etti. Bazı yapımcılar diğerlerinden daha zeki olup aslında kimseyi tehlikeye atmayan senaryolu içerikler üretirken, diğerleri senaryosuz içerikten gelen hazzı ve doğal etkileşimleri arıyor. Ne yazık ki, yıllar boyunca bu durum pek çok insanın sorun yaşamasına ve hatta kendilerine zarar vermesine neden oldu.

YouTuber şaka sonucunda vuruldu

Classified Goons YouTuber'ı Tanner Cook, Sterling, Virginia'daki Dulles Town Center alışveriş merkezinde karaciğerinden ve midesinden hasar aldı. 31 yaşındaki Alan W. Colie, YouTuber'ın şakasının hedefiydi. Ancak Cook'a göre Colie bir tabanca kapıp alışveriş merkezinin içinde ateşlemeden önce tepki bile vermedi. Colie'yi gözaltına aldılar. Dahası, kasten yaralama, suç işlemek için tabanca kullanma ve bir yapı içinde silahla ateş etmek ile ceza alacak. Neyse ki Loudon County Şerif Ofisi olaya hızla müdahale ederek Cook'u alışveriş merkezinin dışında silahla yaralı halde buldu. Sonra da, bölgeyi güvenlik altına aldı.

Loudoun County Şerif Ofisi, YouTuber ve şaka sonucu ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan basın açıklamasında, "Yetişkin bir erkek kurban alışveriş merkezinin dışında karnından silahla yaralanmış halde bulundu. Mağduru, milletvekilleri ve Loudoun County Birleşik Yangın ve Kurtarma Sistemi (LC-CFRS) üyeleri tedavi etti. Ayrıca, tedavi için yerel bir hastaneye nakloldu. Şu anda, şüpheli ve mağdurun birbirlerini tanıdıkları görülmemektedir." açıklamaları yer aldı.

Cook, yakın zamanda geçirdiği ameliyattan sonra durumunun iyi olduğunu ve tamamen iyileşmesi gerektiğini belirtti. Olanlara rağmen YouTube videoları çekmeye devam etmeyi planladığını ve iyileştikten sonra da bunu yapacağını sözlerine ekledi. YouTuber Cook'un şaka yaptığı kişiler konusunda daha seçici olup olmayacağı ya da içeriğin değişip değişmeyeceği henüz belli değil.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. YouTuber şaka yaparken vuruldu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.