Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.02.2023

Capcom yepyeni bir Street Fighter oyunu tanıttı, ancak bu oyun önceki oyunlardan çok farklı. Önümüzdeki ay mobil cihazlarda piyasaya çıkacak bir RPG olan Street Fighter Duel, piyasaya çıktığında Ryu, Chun-Li, Blanka ve Ken dahil olmak üzere 40'tan fazla efsanevi karaktere sahip olacak. IGN'e göre oyun, oyuncuların "gerçek zamanlı RPG dövüşü veya otomatik dövüş arasında seçim yapmasına" izin verecek. Gerçek zamanlı savaşta ana seriden gerçek kombolar ve hareketler olacak. Bunları ekrana dokunarak yapacağız. Street Fighter Duel video oyunu Crunchyroll Games ile birlikte hazırlanıyor. Crunchyroll Games'in genel müdürü Terry Li, oyunun Capcom ile birlikte geliştirilmesi hakkında IGN ile konuştu.

Yeni Street Fighter oyununun adı Streef Fighter Duel

Li, "Street Fighter nesiller boyunca ikonik bir oyun oldu ve anime hayranlarının sevilen karakterlerle heyecan verici maceralara atılmayı sevdiğini biliyoruz. Street Fighter Duel'i ve ikonik dövüşçülerden oluşan efsane kadrosunu hem anime hem de oyun hayranlarına göstermek için Capcom ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz." dedi. Başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmak üzere birçok ülkede Street Fighter Duel için ön kayıtlar başladı. Ön kayıt yaptıran oyunculara gelecek oyun içi nakit miktarı, dünya genelinde kaç kişinin ön kayıt yaptırdığına bağlı olarak değişecek. Okuyucular doğrudan buradan kayıt yaptırabilirler. Şu anda 50.000'den fazla oyuncu ön kayıt yaptırmış durumda. Ayrıca, bölgemizde kayıtlar kapalı olduğu için VPN tarzı çözümler öneririz.

1987 yılında Street Fighter serisi başladı. Ryu ve Chun-Li gibi karakterler yaygın bir tanınırlık kazanarak seriyi dünyanın en ünlü dövüş oyunu serilerinden biri haline getirdi. Sonuç olarak serinin bir RPG formatına nasıl adapte olduğunu izlemek ilgi çekici olacak! Dışarıdan bakıldığında garip bir eşleşme gibi görünse de serinin zengin bir geçmişi var ve pek çok hayranın bunun RPG türüne nasıl aktarıldığını görmek isteyeceğine inanmak kolay. Umarız Crunchyroll Games hem deneyimli hayranları hem de yeni oyuncuları büyüleyecek bir oyun deneyimi yaratabilir. Yeni Street Fighter oyunu dışında da tavsiyelerimiz var. Şimdi, bu tavsiyelerimizden bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Yeni Street Fighter oyunu ile ilgili yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.