Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.04.2023

Yayıncı Activision'dan gelen son güncellemenin ardından, sevilen Spyro the Dragon serisinin yeni bir oyunu hakkındaki söylentileri bu hafta biraz hız kazandı. 2023 yılında başlayan Spyro Reignited Trilogy'nin yapımcısı Toys For Bob, bu yıl serinin yeni bir oyununun ortaya çıkabileceğini ima etti. Henüz böyle bir açıklama resmi olarak gelmedi. Ancak, Activision'ın Spyro'nun dönüşüne her an hazırlanıyor olabileceği görülüyor.

Yeni Spyro oyunu söylentileri daha da güç kazandı

Twitter'da @SpyroUniverse tarafından fark edildiği üzere, Activision birçok sosyal medya sayfasındaki başlık resmini, oyuna adını veren Spyro'yu daha belirgin bir şekilde vurgulayacak şekilde güncelledi. Bu grafikte yer alan tek oyun Spyro değil; Activision ayrıca Call of Duty, Crash Bandicoot ve Tony Hawk's Pro Skater'a da belirgin bir şekilde yer veriyor. Bu görselin yalnızca yayıncının en tanınmış karakterlerinden bazılarını sergilemeyi amaçladığı açık olsa da, Activision'ın seriyi yaklaşık beş yıldır güncellemediği göz önüne alındığında Spyro'nun bu şekilde gösterilmesi biraz garip. Sonuç olarak, bazı hayranlar bu görüntünün yayınlanmasının yepyeni bir açıklama öncesinde Spyro'ya olan ilgiyi canlandırmak için yapılmış olabileceğine inanıyor.

Activision ve Toys For Bob 2023'te yeni bir oyun çıkarırsa, bu Spyro serisinin 15 yıl sonra ilk yeni oyunu olacak. İlk üç Spyro oyununun yeniden düzenlenmesinden ibaret olan 2008 tarihli The Legend of Spyro: Dawn of Dragon'dan bu yana tamamen orijinal bir oyun piyasaya sürülmedi. Spyro'nun daha sonra Skylanders serisinde rol almasına rağmen, ünlü mor ejderhanın kendi başına yepyeni bir yolculuğa çıkmasından bu yana çok ama çok uzun zaman geçti. Yeni Spyro oyunu söylentileri hakkındaki haberimiz bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer haberlerimizden bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi strateji oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Spyro oyunu söylentileri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.