Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.03.2023

Mass Effect 3 ile ilgili yeni bir keşif ortaya çıktı. Yeni Mass Effect oyunu ile ilgili bir işaret olması da muhtemel. Tabii, bu keşfin arkasındaki fikir doğruysa. BioWare, Mass Effect Legendary Edition için Mass Effect oyun üçlemesinde, oyunları çeşitli şekillerde değiştirdi. Örnek olarak, Miranda'nın çok spesifik bir vücut bileşeninin bazı son derece spesifik açılarını ortadan kaldırdı. Ayrıca, bazı hayranların kasıtlı olarak yapıldığını ve önemli olduğunu varsaymaktan kendini alamadığı oyunun sonlarından birini çok ince bir şekilde değiştirdi.

Yeni Mass Effect oyunu için bulunan işaret ne?

Mass Effect 3'ün "Perfect Destroy Ending"de, Commander Shepard enkazın içinde yatarken ve belli ki pek iyi durumda değilken jenerik başlamadan önce nefes alırken gösteriliyor. Varsayım, oyunun doruk noktasını atlattığı yönündedir. Bu yeni bir şey değil. Mass Effect 3'te bu olay gerçekleşir. Bu sahnedeki bazı nüanslar yenidir. Örneğin, N7 künyesinin üzerinde kan var. Orijinal Mass Effect 3 Perfect Destruction Ending'de arka plan duman olarak görünürken, Legendary Edition'da kar olarak görünür. Gerçekte ise dumana hiç benzememektedir.

Bu neden önemli? YouTuber MrHulthen'in de belirttiği gibi, yeni Mass Effect duyuru fragmanında Liara karlı bir gezegende ve eline ne geçiyor? Tabii ki Commander Shepard ile bağlantılı olan bir N7 zırhı. Yani, Commander Shepard'ın bir şekilde geri dönüş yaptığı ima ediliyor.

Açıkçası, bu sadece bir varsayım, bu yüzden çok ciddiye almayın. Bu güçlü bir hipotez, ancak BioWare'in söz konusu sahneyi duman yerine kar gösterecek şekilde değiştirmiş olmasıyla destekleniyor. Bunu yapmış gibi görünse de, dumanın görünümündeki değişiklik sadece görsel iyileştirmenin bir sonucu olabilir. Bir oyunda önemli değişiklikler ve iyileştirmeler yaptığınızda, bazen bu değişiklikler deneyimin belirli alanlarında beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar. Söz konusu senaryodaki duman, oyunun estetiğinde yapılan değişiklikten pekala etkilenmiş olabilir. Yine de daha basit bir açıklama daha var: Bu kül, kar değil. Yeni Mass Effect oyunu ve Commander Shepard teorisi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Mass Effect oyunu ve Commander Shepard teorisi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.