Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.03.2023

Konami'den yeni bir Castlevania oyunu için ince bir tease yapılmış olması muhtemel. Son aylarda, Konami'nin bu yıl içinde bir tür yeni Castlevania oyunu duyurmaya çalışacağına dair söylentiler devam ediyor. Bu neredeyse on yıl sonra açıklanacak ilk ana hat Castlevania oyunu olacak olsa da, Konami'nin böyle bir açıklamayı çoktan ima etmiş olabileceği görülüyor.

Yeni Castlevania oyunu, Project Zircon mu?

Geçtiğimiz günlerde Konami, Gematsu tarafından keşfedilen "Project Zircon" adlı bir marka için yeni bir ticari marka tescil ettirdi. Kısa bir süre önce Japonya'da tescil edilen bu markanın bir tür video oyunu için olduğuna inanılıyor. Bu başlık dışında, şu anda Project Zirco ile ilgili çok az ayrıntı var. Project Zircon'un Konami'nin daha resmi bir ismi gizlemek için kullandığı bir kod adı olduğu da tartışmasız. Project Zircon'un Castlevania'yla nasıl bir bağlantısı var? Gematsu'nun da hatırlatmaya hevesli olduğu gibi, Zircon aslında daha önce Castlevania serisinde adı geçen bir madde. Zircon, Castlevania oyunlarında, genellikle en değersiz taşlardan biri oluyor. Bu durum tek başına bu markanın Castlevania ile bağlantılı olduğunu kanıtlamıyor tabii. Fakat, şimdilik durumun böyle olduğunu varsaymak mantıklı.

Konami bu yıl yeni bir Castlevania oyunu tanıtmaya karar verirse, bu muhtemelen Haziran ayındaki E3 2023 konferansında olacaktır. Daha önceki söylentilere göre, Konami bu yıl E3'te "çok güçlü" bir varlık gösterecek. Dahası, en iyi bilinen markalarından bazılarıyla ilgili bir dizi farklı duyuru planlıyor olması mümkün. E3 sırasında yeni bir Castlevania oyununun tanıtılacağına dair henüz bir güvence olmasa da, dikkat edilmesi gereken bir etkinlik gibi duruyor. Yeni Castlevania oyunu ihtimali bir yana, şimdi sizlere başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Castlevania oyunu ihtimali yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.