Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.04.2023

Uzun süredir Nintendo yöneticisi olan Shigeru Miyamoto, yeni bir Super Mario oyunu için potansiyel bir duyuru tarihi söyledi. En son ana hat Mario oyunu olan Super Mario Odyssey, nihayet altı yıldan uzun bir süre önce Nintendo Switch'te piyasaya çıktı. Hayranlar Nintendo'nun İtalyan tesisatçısının neler sakladığını görmek için heyecanlanırken, gelecekteki bir Direct sırasında bir sürpriz gerçekleşebilir gibi duruyor.

Yeni bir Super Mario oyunu mu yolda?

The Super Mario Bros. Movie'yi bitirdikten sonra Miyamoto'ya Variety tarafından yeni Super Mario oyunu ne zaman ortaya çıkacak diye soruldu. Miyamoto bu soruya doğrudan yanıt vermedi. Ancak bir sonraki Nintendo Direct oturumunda bir sürprizin gerçekleşebileceğini ima etti. Miyamoto sırıttı ve, "Söyleyebileceğim tek şey, lütfen gelecekteki Nintendo Direct'ler için bizi izlemeye devam edin." dedi.

Nintendo'nun neredeyse tüm önemli duyurularının Direct etkinliklerinde gerçekleştiği göz önüne alındığında, Miyamoto'nun bu yorumunun biraz kaçamak olduğu açık. Yine de soruyu biraz açık bir şekilde yanıtlamış olması, Nintendo'nun bir sonraki Super Mario oyununu duyurmaya yaklaşıyor olabileceğini gösteriyor. Bunun doğru olup olmadığını göreceğiz.Ancak Nintendo'nun The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom dışında planlanmış çok fazla birinci parti oyunu olmadığı göz önüne alındığında, yeni bir Mario oyununun ortaya çıkma zamanı gelmiş olabilir.

En son Mario filminin bu hafta vizyona girmesi planlanıyor. Ancak oyun dünyasında karaktere ne olacağını görmek için biraz daha beklememiz gerekebilir. Illumination Entertainment imzalı Super Mario Bros. filmi 5 Nisan'da sinemalarda olacak. Ayrıca, Haziran ayında DVD olarak satışa çıkacak. Yeni Super Mario oyunu duyurusunun duyurusu yazımız bu şekildeydi. Evet, duyurusunun duyurusu. Çünkü, duyurunun duyurusu gibi bir durum. Neyse, konumuza dönelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Super Mario oyunu duyurusunun duyurusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.