Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.04.2023

Marvel's Spider-Man 2 henüz PlayStation'dan ya da oyunun yaratıcısı Insomniac Games'ten resmi bir çıkış tarihi, hatta "2023"ten daha kesin bir teslim tarihi almış değil. Oyunun gerçekten 2023'te piyasaya çıkması halinde bu durum yakında değişecektir. Yeni bir Marvel's Spider-Man 2 çıkış tarihi söylentisi, oyunun o yılın Eylül ayında yayınlanacağını gösteriyor. Söylentiyegerçeklere güvenebilirsiniz. Çünkü söylenti, ünlü Jason Schreier kaynaklı.

Marvel's Spider-Man 2 çıkış tarihi söylentisi kaynağı Jason Schreier

Kaynağın kendisi her şeyden önce gelir. Bloomberg'de muhabir olarak görev yapmasının yanı sıra Schreier şüphesiz bu alandaki en tanınmış ve güvenilir kaynaktır. Yıllar boyunca sürekli olarak güvenilir raporlar üretmiş ve özgeçmişinde çok az hata yer almıştır. Başka bir deyişle, bu bilgiyi edinmek için daha iyi bir yer yok. Son aylarda Eylül ayında piyasaya sürüleceğine işaret eden çeşitli söylentiler, hikayeler ve sızıntılar olması, bu bilgiyi bankaya götürebilmenizin ikinci nedenidir. Bunlardan en dikkat çekici olanı, oyunda Venom'u canlandıran aktör Tony Todd'un oyunun Eylül ayında piyasaya sürüleceğini doğrudan açıklamasıydı.

Üçüncü ve son gerekçe ise, yerine geçtiği Marvel's Spider-Man'in 2018'de aynı ay içinde piyasaya çıkmış olması. Bu pencere orijinal oyunda PlayStation ve Insomniac Games için inanılmaz derecede başarılıydı, bu nedenle tekrar benimsenmesi o kadar da garip değil. Eylül ayına yaklaşık beş ila altı ay olduğu gerçeği, bu bilgiye inanmamanızın ana nedenidir. Olağan video oyunu pazarlama çabalarının uzunluğuna göre, oyunun Eylül ayında çıkacağının şimdiye kadar biliniyor olması gerekirdi. Bu makul, ancak Sony'nin PS4 neslinden bu yana ve hatta PS5 neslinden bu yana en popüler oyunlarının çoğunun pazarlama kampanyalarının süresini kademeli olarak kısalttığı gerçeğini göz ardı ediyor.

Ne yazık ki, Schreier Eylül çıkış tarihini belirtiyor ancak kesin bir tarih vermiyor. Bu da ya kesin tarihin henüz kararlaştırılmadığını ya da kendisinin bundan habersiz olduğunu gösteriyor. Her ikisi de olası görünmüyor, ancak bunlardan biri doğru olmalı. Marvel's Spider-Man 2 çıkış tarihi söylentisi haberimiz bu kadardı. Ancak, sitemizdeki tek haberimiz bu değil. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz. Hazırsanız, diğer yazılarımıza geçelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi strateji oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Marvel's Spider-Man 2 çıkış tarihi söylentisi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.