Xbox Türkiye ile Xbox Game Pass sisteminin ülkemizdeki durumunu konuştuk

Xbox Türkiye ile Xbox Game Pass sisteminin ülkemizdeki durumunu konuştuk

Xbox Game Pass sistemi bayağı bir değerleniyor ama fiyat artışı düşünülmüyor.

Gaming İstanbul 2018 sırasında Xbox Türkiye ekibi ile bayağı bir konuştuk. Öncelikle Xbox One X konsolunun ülkemizdeki başarısını konuştuk, ardından da birinci parti Microsoft oyunlarının fiyatlarına değindik. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de Xbox Game Pass sisteminden bahsedelim dedik. Bildiğiniz üzere bu sisteme artık birinci parti Microsoft oyunları, çıkış yaptığı gün eklenecek. Yani, Crackdown 3, Sea of Thieves, yeni Forza ve Yeni Gears of War gibi oyunlar, çıktığı gün Xbox Game Pass sisteminde olacak. Yani, bu sistem bayağı bir değerlenecek. Bu değerlenme karşısında, sistemin fiyatı yükselecek mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox Türkiye ile Xbox Game Pass sisteminin ülkemizdeki durumunu konuştuk

Xbox Türkiye ekibi, bahsi geçen sistemin fiyatında herhangi bir düşüklük yaşanmadığını, hatta bunun üzerine, zaman zaman yapılan 1 TL kampanyalarının da devam edeceğini belirtti. Xbox Türkiye ekibi, eğer yanlış hatırlamıyorsak ülkemizde 2 defa Xbox Game Pass ve Xbox Live Gold sistemlerini aylık 1 TL fiyat etiketi ile satmıştı. Açıklamalara göre bu kampanyalar devam edecek ve bundan belki de birkaç sene sonra oyuncular, onlarca birinci parti oyunu, sadece 1 TL veya 30 TL fiyat etiketine, 1 ay boyunca sınırsız bir şekilde deneyebilecekler. Sistemin değerlenmesi, Microsoft ekibinin fiyat artışına gideceğini göstermemekte.

Eğer dilerseniz Xbox Türkiye ekibi ile Gaming İstanbul 2018 sırasında gerçekleştirdiğimiz muhabbeti, sizler de hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Eğer bu haberimizin konusunu direkt olarak izlemek istiyorsanız da, 9:20 ile 11:40 arasını izleyebilirsiniz. Şimdi dilerseniz sizleri bu video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.