Xbox One X, Türkiye’de beklenenden daha iyi bir performans sergiledi

Xbox One X, Türkiye’de beklenenden daha iyi bir performans sergiledi

Xbox Türkiye ekibi ile yaptığımız röportajda, Xbox One X konsolunun fiyatını da tartıştık.

Bildiğiniz üzere Microsoft, geride bıraktığımız aylarda yepyeni bir konsolunu piyasaya sürdü. Xbox One X isimli bu konsol, Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada piyasaya sürüldü. Konsol, ülkemizde de piyasaya sürüldü ama bu konsolun fiyatı çok tartışıldı. Şu an da bu konsol, ülkemizde 2700 TL fiyat etiketi ile satışta ve birçok oyuncu da, bu fiyatta ötürü konsolu almaktan vazgeçti. En azından, bu duruma uzaktan baktığımız zaman, sanki öyleymiş gibi görüyoruz. Fakat Gaming İstanbul 2018 sırasında Xbox Türkiye ekibi ile konuşma fırsatı bulduk ve bu fırsatımızı da Xbox One X konuşarak değerlendirdik.

Xbox One X, Türkiye'de beklenenden daha iyi bir performans sergiledi

Xbox Türkiye ekibinin söylediğine göre, konsolun ülkemizdeki satışları beklentilerin çok ve çok üstünde. Konsola, böyle bir ilgiyi ekip de beklemiyordu, biz de beklemiyorduk. Gerçekten şaşırdık. Ekip, tabii ki net bir satış rakamı vermedi konsol için ama kendilerinin beklentilerinin biraz aşağıda olduğunu söyledi. Satışların ise beklentilerin çok üzerinde olduğunu söyledi. Yani Xbox One X, 2700 TL fiyat etiketi ile aslında ülkemizde sevildi. Peki, bu fiyat ne olacak? Bunu da ekip ile tartıştık.

Biliyorsunuz, kurlar sürekli olarak ülkemizde yükseliyor. Durum böyle olunca, özellikle de teknolojik cihazların fiyatı sürekli yükseliyor. Mesela Xbox One X, yurt dışında sadece 500 Dolar ama konsolun ülkemizdeki ilk fiyatı 2900 TL idi, sonradan 2700 TL oldu. Peki, bu fiyat sürekli olarak böyle mi kalacak? Dolar tekrar rekor kırarsa ve bu rekor kalıcı olursa, konsolun fiyatı yükselmeyecek mi? Xbox Türkiye ekibinin söylediğine göre önümüzdeki 6 ay içerisinde konsolun fiyatı hiçbir şekilde değişmeyecek. Gelecekte ise konsolun fiyatının daha da aşağıya inme ihtimali bulunuyor.

Xbox Türkiye ekibi ile gerçekleştirdiğimiz muhabbetin geri kalanına dilerseniz hemen aşağıdaki videodan sizler de göz atabilirsiniz. Eğer tüm muhabbet yerine, sadece bu haberimizin konusunu videoda izlemek isterseniz de, 1:25 ile 3:45 arasını izlemeniz yeterli olacaktır. Fakat muhabbetin tamamını da izlemenizi öneriyoruz. Başka önemli konular hakkında da konuştuk.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın