Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Xbox Türkiye, Microsoft oyunlarının ülkemizdeki fiyatını düşürmeye çalışıyor

Xbox Türkiye, Microsoft oyunlarının ülkemizdeki fiyatını düşürmeye çalışıyor

Ayrıca Xbox Türkiye ekibi ile Sea of Thieves oyununun o çok konuşulan Türkiye fiyatını da konuştuk.

Günümüzde, yeni çıkan video oyunlarını almak artık bir lüks haline geliyor. Hem PC platformunda, hem de konsollar üzerinde oyun fiyatlarının durmadan yükselmesi, oyuncuları indirimlere daha fazla iterken, benim gibi, oyunu ilk çıktığı an oynamaya başlamak isteyen oyuncular da acı çekiyor. Ülkemizde bu konuya önem veren sadece Bilkom ve Sony var gibi görünüyor çünkü bu iki ekip de, Türkiye’ye özel fiyatlandırmalar yapmaya çalışıyor. İşte bu ekiplerin arasına yakında Microsoft da katılabilir çünkü Gaming İstanbul 2018 sırasında Xbox Türkiye ekibinden aldığımız bir bilgiye göre, Xbox Türkiye şu an yurt dışı ile iletişim halinde ve bu iletişimin sebebi de, oyun fiyatlarını aşağı düşürmek.

Xbox Türkiye, Microsoft oyunlarının ülkemizdeki fiyatını düşürmeye çalışıyor

Gaming İstanbul 2018 sırasında Xbox Türkiye ekibi ile konuşurken öncelikle Sea of Thieves oyununu dile getirdik. Bizim gözlemlediğimize göre oyuncular, Sea of Thieves oyununun Türkiye fiyatından hiç memnun değil. Oyun şu an 260 TL fiyat etiketi ile ön siparişte ve oyuncular, bu fiyatı oldukça yüksek bulmakta. Xbox Türkiye ekibine bu oyunun fiyatını sorduğumuzda ise, bu fiyatın ellerinden geldiğinin en iyisi olduğunu öğrendik. Evet, oyunun fiyatında pek bir düşüklük göremeyeceğiz ama Xbox Türkiye, gelecekte bu oyunun paketler halinde satılabileceğini belirtti.

Sea of Thieves bir yana, ekip ile genel olarak birinci parti Microsoft oyunlarının fiyatları hakkında da konuştuk. Aldığımız bilgilere göre, Microsoft ekibi, kura bağlı bir fiyat artışını, konsollara olduğu gibi, video oyunlarına yansıtmayı düşünmüyor. Yani, dolar yükselse bile, Microsoft tarafında, oyunlar ve konsollar için fiyat artışı göremeyeceğiz. Bunun haricinde ekip, birinci parti oyunların fiyatları üzerinde yurt dışı ile bir çalışma içerisinde olduğunu da belirtti. Özellikle 2018 sonbahar dönemi için Türkiye ekibi, kurdan bağımsız bir fiyatlandırma çalışması düşünmekte. Yani, o dönemde ve sonrasındaki dönemlerde çıkacak olan video oyunları, şimdiki fiyatlardan daha uygun bir şekilde piyasaya sürülebilir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın