Video oyunları ile hatıra defteri: Açık dünya oyunları (Bölüm 7)

Video oyunları ile hatıra defteri: Açık dünya oyunları (Bölüm 7)

Keşke bu yazıyı yazacağımdan haberim de olsaydı.

Aslında ben bu hafta video oyunları ile hatıra defteri serisinin 7. bölümünü biraz erken yayımladım. Bu yazıdan bahsetmiyorum, bundan önce, açık dünya oyunlarının bir ev ödevi olduğunu belirten bir içerik yayımlamıştım. Bu benim aslında video oyunları ile hatıra defteri yazımdı. Çünkü bu hafta benim değil de Alper’in bu içeriği yazacağını düşünmüştüm. Meğer sıra bendeymiş. Bu arada ben Kaan, bu mekanın içerik müdürüyüm. Umarım ilk cümlelerim ile son cümlelerim arasında sağlıklı bir bağ kurabilmişsinizdir. Her neyse, bu yazımda da açık dünya oyunlarından bahsetmeye devam edeceğim sanırım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Video oyunları ile hatıra defteri: Açık dünya oyunları (Bölüm 7)

Video oyunları ile hatıra defteri: Açık dünya oyunları

Şu geçtiğimiz haftalar boyunca 5 video oyununu aynı anda oynamaya çalıştım. Bu oyunlar öncelikle PlayStation 4 Pro üzerinde WWE 2K18, Assassin’s Creed Origins ve Monster Hunter World idi. PC üzerinde ise Black Desert Online ve Rust oyunlarına yüklenmek istedim. Peki, sonuç ne oldu? Dün itibariyle Black Desert Online ve Rust oyunlarını resmi olarak bıraktım efendim. Artık hayatımda sadece konsoldaki 3 oyunum bulunuyor, çünkü kaldıramıyorum. Ben 24 saat içinde 25 saat boyunca video oyunu oynamayı seven bir insan değilim. Günde en fazla 3 saat bana yeterli geliyor. Çünkü her şeyi tadında bırakmak diye bir söz vardır. Ben bu sözü seviyorum.

Eminim ki WWE 2K18 içerisinde şu an yüzlerce saatim kayıtlıdır. Assassin’s Creed Origins ve Monster Hunter World ise 20. saatlerindeler. Her gün bir oyunu oynadığım için ikisi de eşit gidiyor sayılır. Yine de en mutsuz günlerim, Assassin’s Creed Origins oynadığım günler çünkü oyunu açtığım zaman, oyun beni direkt olarak boğuyor. The Witcher 3: Wild Hunt da oynadık, Horizon: Zero Dawn da oynadık, onlarca açık dünya oyunu oynadık ama Assassin’s Creed Origins kesinlikle güzel bir seçim değildi benim için. Pişmanım. Yine de oynamaya devam edeceğim ve %100’e elimden geldiğince ulaşmaya çalışacağım. Çünkü öbür türlü rahat edemeyeceğim. Özetlemek gerekirse, önümüzdeki birkaç ay benim için çok kötü geçecek.

Bunun haricinde, bir de Xbox One X alma planım bulunuyor çünkü Sea of Thieves ve Forza oyunları… Aslında Leadergamer olarak sanırım 2 adet Xbox One X sahibiyiz ama hiçbiri bende değil, tekrar hatırlatıyorum: Ben Kaan, buranın içerik müdürüyüm. Her neyse, kişisel kullanımım için %60 ihtimal ile bir Xbox One X alacağım ve bunu Sea of Thieves oyununun çıkışına doğru yapmayı planlıyorum. Belki Mart 2018’in ilk haftasında veya son haftasında. Çünkü yine aynı ayın son haftası, 27 Mart 2018 benim doğum günüm. Kendime güzel bir hediye alayım. Sevgililer gününde kendime hediye almayı unuttum, doğum günüm ile telafi edeyim bari.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Monster Hunter World İnceleme

Bu hafta sonu ne yapacaksınız?

Cuma günü benim Assassin’s Creed Origins günüm, Cumartesi ise WWE 2K18. Pazar günü de Monster Hunter World oynamayı planlıyorum. Bu sırada yazar alımlarına da devam edeceğim. Bu yüzden, ben oyun oynarken siz haber yazmak istiyorsanız, mutlaka bize başvurmalısınız. Peki, bu hafta sonu bize yazarlık başvurusu atmak haricinde başka neler yapmayı planlıyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.