Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.03.2023

Birçok kullanıcının şimdiden Steam Deck 2 olarak adlandırdığı Steam Deck'in bir sonraki versiyonu, Valve ekibinin ima ettiği çıkış tarihi aralığında piyasaya çıkacaktır. Zira Valve, Steam Deck'i 2022'nin başlarında piyasaya çıkardığından bu yana önünde sonunda donanımın devamı konsollar üretmek isteyeceği gerçeğini saklamadı. Bu yeni Steam Deck konsollarının hiçbiri yakın zamanda çıkmayacak tabii. Fakat, Valve ekibi kısa süre önce kullanıcıların ne zaman bir değişim bekleyebilecekleri hakkında bilgi verdi.

Valve ekibi Steam Deck 2 çıkış tarihi konusunda birkaç yıl zaman olduğunu söyledi

Muhtemel bir Steam Deck 2'nin çıkış tarihi, Valve tasarımcısı Lawrence Yang tarafından Rock Paper Shotgun ile yakın zamanda yapılan bir röportajda kısaca konuşuldu. Yang, Valve'in gelecekte donanımda nelerin geliştirilebileceğini şimdiden dikkatle izlediğini söyleyerek özetledi. Yang, "güç açısından önemli bir artışa sahip gerçek bir yeni nesil Deck birkaç yıl içinde olmayacak" dedi.

Yine de Yang'ın açıklaması, muhtemel Steam Deck alıcılarına donanımın yakın gelecekte geliştirilmiş bir versiyonla değiştirilmeyeceği konusunda güvence vermesi açısından iyi. Valve'in Steam Deck 2'nin geliştirilmesiyle ilgili şeffaflığı göz önüne alındığında, bazı hayranlar böyle bir teknolojinin çok yakında piyasaya sürülebileceği endişesiyle sistemin mevcut modelini satın almakta tereddüt ediyordu. Bu endişeler, Steam Deck'in mevcut haliyle "birkaç yıl" daha var olmaya devam edeceği bilgisiyle hemen giderilebilir. Bu da cihazı daha sonra değil de daha erken satın almak isteyenleri cesaretlendirecektir. Valve ekibinin verdiği Steam Deck 2 çıkış aralığı dışında başka yazılarımız da sizleri bekliyor.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Valve ekibinin verdiği Steam Deck 2 çıkış aralığı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.