avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.12.2021

The Elder Scrolls V Skyrim mod topluluğu gerçekten çok şaşırtıcı. Oyun çıktığından bu yana seneler geçti fakat hala oyun için yeni yeni çıkan modlar görüyoruz. Tabii, bu seferki haberimize konu olmasının sebebi bir mod değil. The Elder Scrolls V Skyrim direkt olarak Unreal Engine 5 oyun motoru ile yapıldı. En azından Riverwood köyü. Bizlere sunulan sahne ise gerçekten inanılmaz duruyor.

The Elder Scrolls V Skyrim Unreal Engine 5 ile yapıldı

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bir video var. The Elder Scrolls V Skyrim’in Unreal Engine 5 oyun motoru ile elden geçirilmiş halini izleyebilirsiniz bu videoda. Video içerisinde, daha önce de bahsettiğimiz gibi Riverwood yer alıyor. Elbette, tüm oyunun elden geçmiş olmasını beklemiyorduk. Sonuçta, bunu yapan da bir hayran. Hatta, kendisi Myrkur Games ekibinin çevre sanatçısı olan Christian Gomm.

Haberimize konu olan bu videoda, Epic Games’in yolda olan Unreal Engine 5 oyun motoru ile neler yapılabileceğini çok rahat bir şekilde görmek mümkün. Daha oyun motorunun çıkmamış hali ile bile bunlar yapılabiliyorsa, Unreal Engine 5 ile baştan sona yapılacak oyunların sunacaklarını hayal etmek bile harika. Özellikle de oyunlarda grafikleri olmazsa olmaz olarak gören oyuncular için çok güzel bir motorun yolda olduğunu söylemek mümkün. The Elder Scrolls V Skyrim için yapılmış olan bu video sayesinde, yolda olan oyun motorunun gücüyle yapılacak oyunlar için de sabırsızlandık şimdiden.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.