Ubisoft, Tom Clancy’s The Division 2 oyununun tamamen tek kişilik oynanabileceğini açıkladı

Ubisoft, Tom Clancy’s The Division 2 oyununun tamamen tek kişilik oynanabileceğini açıkladı

Tom Clancy's The Division 2 her ne kadar eşli oyuncu odaklı karşımıza çıksa da tek kişilik oynanışa da izin veriyor.

Tom Clancy’s The Division 2 eşli oyuncu oynanışla ön plana çıkıyor olabilir fakat hikaye görevleri tek kişilik oynanamayacak anlamına gelmiyor. Ubisoft Massive, Tom Clancy’s The Division 2’nun bu özelliği hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Ana senaryo görevlerinin tamamen tek bir kişi tarafından da tecrübe edilebileceğini doğruladı. Ayrıca oyunun yönetmeni Mathias Karlson “Ana hikaye görevlerinin tamamını bitirdikten sonra karakterinizi geliştirmek için yapacağınız etkinlikleri dahi tek başınıza oynayabilirsiniz. Ama iki, üç veya dört oyuncuyla birlikte çalışarak da üstünden gelebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ubisoft, Tom Clancy's The Division 2 oyununun tamamen tek kişilik oynanabileceğini açıkladı

Tom Clancy’s The Division 2 tamamen tek kişilik oynanabilir olacak

Destiny’nin sistemine nazaran Tom Clancy’s The Division 2, birilerini davet etmediğiniz sürece size oyuncuların dahil olmayacağı bir eşli oyuncu sistemiyle birlikte gelecek. İlk oyundaki sisteme oldukça benzediği ifade edilirken tek başınıza da, bir arkadaşınızla da oynasanız bile ilerleyişiniz kaydedilecek. Öte yandan tanımadığınız oyuncuları bulmanıza yarayan arama özelliğini dilediğiniz gibi kapatabileceksiniz.

Serinin bu oyununda, bu sefer Washington DC’de olacağız. Geliştirici ekip, bunun oyunun dünyasını daha inandırıcı bir hale getireceğini ve ilk oyundaki New York’un nispeten ölü sokaklarına kıyasla daha canlı olmasını umuyor. Karlson “Siviller; iyileştirilmesi, teçhizatının güçlendirilmesi durumlarından ötürü ihtiyaç duydukları kaynakları alırlar. Bu şartları sağladıktan sonra onlar da sana yardım ediyor.” diye ekledi. Konu açık dünyadaki gelişmeler olunca da yenilikler mevcut. Büyük değişikliklerin çoğu; silah, mod sistemi ve yeni ekipmanlarla ilgili.

Tüm bu geliştirmelere rağmen oyuncular ister istemez oyuna biraz çekingen yaklaşıyor çünkü Ubisoft serinin ilk oyununu piyasaya sürdüğünde oldukça boş ve keyifsiz bulunmuştu. Oyunculardan gelen yorumları göz önüne alarak güncellemelere devam eden geliştirici ekip kelimenin tam anlamıyla oyunu yeniden yaratmışlardı. Ücretsiz güncellemelerden ayrıca olmak üzere satılan genişleme paketleri eklenince Tom Clancy’s The Division oldukça toparlamıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ubisoft E3 sunumu sırasında Tom Clancy’s The Division 2’dan bahsederken bir sene içerisinde üç yeni indirilebilir içerik getireceklerini ve bunları ücretsiz yayınlayacağına dair söz vermişti. O dönemde yayınlanan oynanış görüntülerinde en çok dikkat çeken yerler ise sınıfların üzerinden geçilerek dengelendiği, yeni bomba tipleri, aksiyon sahneleri ve vuruş hissiyatıydı. Oyun 15 Mart 2019 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One için raflarda olacak.


Tom Clancy's The Division 2
Tom Clancy's The Division 2 Warlords of New York inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.