Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.03.2020

Bildiğiniz üzere, sizlerle Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazısını paylaşmıştım aslında bir süre önce. Yani, oyunun çıktığı zamanlardan bahsediyorum. Bu yüzden, oyunun bizlere nasıl bir oynanış sunduğu gibi detaylara değinmeyeceğim. Fakat bu yazıda bulunuyor olmamızın sebebi, yeni çıkan Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York ve ben de sizlere bu inceleme yazımda bu paketin bizlere yeni ne sunduğundan bahsedeceğim. Eğer dilerseniz, Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York inceleme yazısından önce, Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazısına göz gezdirebilirsiniz.

Tom Clancy's The Division 2 Warlords of New York inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York genişleme paketi ile yeni ne geliyor?

Öncelikle, Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York genişleme paketinin bizlere yeni ne getirdiğinden bahsedeyim. Şöylece özetlemek gerekirse, yeni genişleme paketi ile bizlere yepyeni hikayeler, yepyeni özellikler ve yepyeni eşyalar sunuluyor. Yepyeni bir bölge, yepyeni bir hikaye ve oynanış üzerinde oynamalar gibi şeyler bulunuyor olması, bu genişleme paketinin oyunu neredeyse kökten değiştirdiği fikrini aşılıyor insana.

Hikayeye göre, New York tehlike altında ve bunun sebebi de Aaron Keener. Aaron Keener, eski bir Division ajanı ve kendisi kariyerinin bir yerinden sonra ekibe sırtını çevirmiş biri. Daha da kötüsü ise, Lower Manhattan denilen bölgeyi kontrolü altına almış birisi. Arkasında bulunan yetenekli insanlar sayesinde de, tehlike tam anlamıyla had safhaya çıkıyor. The Division tarafından eğitilmiş olması da, onu gerçekten güçlü bir rakip ve tehlike haline getiriyor.

Şöyle bir baktığımızda, aslında hikayenin çok da şaşırtıcı, kendine bağlayıcı olduğunu söylemem yanlış olmaz. Fakat sakın bunun kötü bir hikayesi olduğu anlamını da çıkarmayın buradan. Orta üst şekerli bir hikaye anlatılıyor bize.

Tom Clancy's The Division 2 Warlords of New York inceleme

Oynanış olarak yeni ne getiriyor?

Gördüklerimden yola çıkarsam, Lower Manhattan’ın New York’un neredeyse 1’e 1 yapılmış hali diyebilirim. Geliştiriciler, oynanışın en büyük etkenlerinden biri olan harita konusunda da güzel bir özen göstermiş. Yerde ve havadaki çatışmaları ile birlikte, oynanış açısından oyuna muhteşem bir etki yaratmış denilebilir.

Dahası da, normalde bildiğiniz üzere seviye sınırı aslında 30’du. Fakat Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York ile birlikte seviye sınırı 40’a çıkarılıyor. Aslında böyle şeylere Borderlands serisinden alışkınız. Bu oyundaki seviye sınırının yükseltilmesi de, daha yüksek seviye eşyalar toplayabilmenize aracılık ediyor. Yeni SHD seviye sistemine de değinmek gerek bu konuda. Neredeyse sınırsız seviye var denilebilir. Seviye atladıkça, saatinizi geliştirme şansı sunuluyor oyunculara ve bu da, oyuncuların neredeyse bütün özelliklerini etkiliyor. Bu da, oyuncuların karakterlerinin detaylarına dikkat etmesini ve iyi planlama yapmasını sağlayan bir özellik.

Tom Clancy's The Division 2 Warlords of New York inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York ile başka neler var?

Yeni genişleme paketi, oyuncuların direkt 30 seviye olarak oyuna başlama şansı tanıyor. Yani, direkt olarak ek pakete geçmek isterseniz, oyun size bu konuda yardımcı oluyor. Yeni Seasons özelliği ile de, oyuncular insan avına çıkabiliyor ve bu sayede yeni yeni eşyalar ve ganimetler elde edebiliyor. Bu da, oyunun tekrar oynanabilirliğini yükselten bir durum.

Ayrıca, Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York ek paketinde ilk sezon geçişi de yer alıyor. Yani eğer bu genişleme paketini satın alırsanız, bir süre daha herhangi bir ek paketi satın almanıza gerek olmayacak demek oluyor bu da.

Tom Clancy's The Division 2 Warlords of New York inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York inceleme sonucu nedir?

Eğer oyunun standart halini sevdiyseniz, aslında size çoktan hitap eden bir genişleme paketi diyebilirim. Fakat yeniyseniz veya sadece öyle düşünüyorsanız, tavsiye edebileceğim bir ek paket olduğunu belirtebilirim. Bunun sebebi ise, oyunun oynanışı, ilerleyişi ve daha birçok alanda oyunu değiştiriyor, etkiliyor olması. Yani, bu genişleme paketini satın alan oyuncular, daha farklı bir Tom Clancy’s The Division 2 ile karşılaşacak denilebilir.

Tom Clancy’s The Division 2 Warlords of New York inceleme sonucuna geçmeden önce, bir de fiyat etiketlerinden bahsetmekte fayda var. Eğer PC platformunda oynayacaksanız, Uplay üzerinde an itibari ile 135 TL gibi bir fiyat etiketi ile satılmakta. Tabii, bu sadece ek paketi satın alırsanız. Oyunun standart sürümü 44,55 TL an itibari ile fakat indirimsiz olarak 135 TL. Temel oyun ve genişleme paketinin bulunduğu standart paket 269 TL fakat şu anda 179 TL. Eğer hem temel oyun, hem genişleme paketi, hem de ekstra içerikler olsun derseniz, 359 TL demek oluyor. Tabii, şu anda 269 TL.

Bütün bunları göz önünde bulundurduğumda ise, oyunu herkese öneremeyeceğimi fakat hitap eden kitleye kesinlikle önerebileceğimi düşünüyorum. Fiyat etiketleri biraz can yakıyor olsa da, bu oyunu oynayan, seven oyuncu kitlesi kesinlikle bayılarak oynayacaktır yeni genişleme paketini.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.