Ubisoft, yeni sistemiyle oyunlardaki hataları önceden tespit edecek

Ubisoft, yeni sistemiyle oyunlardaki hataları önceden tespit edecek

Yine mi aynı hatalar, şeklindeki serzenişlerimiz sona mı eriyor?

Yine aynı hatalar yapıldı, neden düzeltilmedi, bu devirde bu hatalar olur mu, şeklindeki serzenişlerimiz son bulabilir. Özellikle son dönemde, video oyunlarının benzer hataları barındırması, oyunun çıkışını gerçekleştirmesinden sonrası gelen güncellemelerle bu hataların düzeltilmesi moda oldu diyebiliriz. Artan internet kullanımı ve hızı sayesinde, gerekli denetim yapılmadan piyasaya sürülen video oyunlarından usananlar için sevindirici bir haberimiz var. Ubisoft tarafından geliştirilen sistem sayesinde, bu sorunlar büyük ölçüde son bulacak gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ubisoft, yeni sistemiyle oyunlardaki hataları önceden tespit edecek

Ubisoft, yeni sistemi ile güncelleme çilesini bitirebilecek mi?

Montreal’daki son yapılan Ubisoft Geliştirici Konferansı’nda, yeni bir sistem üzerinde çalışıldığı bildirildi. Bu sistemin amacı; geliştiriciler kod yazarken yaptıkları hataları tespit etmek, geliştiricilerin zamandan tasarruf etmesi ve video oyunlarını en az hatalı biçimde piyasaya sunmak olarak açıklandı. Böylelikle daha kusursuz video oyunları geliştirilebilecek. Ayrıca çıkış tarihi sonrasındaki güncellemeler ve yamalar için harcanan iş gücünden, tahminen yüzde 70 oranında bir tasarruf sağlanabilecek. Oyun severler olarak bizler de yüksek boyutlu güncellemeleri beklemekten kurtulabileceğiz.

Kullanılacak sistem için yaklaşık 10 yıllık bir süre boyunca, Ubisoft tarafından geliştirilen video oyunlarındaki hatalar tespit edildi. Bu hatalar ve güncellemeler vasıtasıyla yapılan düzeltme kodları, tarihsel olarak sıralandı. Sistem sayesinde, yeni geliştirilen oyunların kodlamaları yapıldığı sırada, karşılaşılabilecek benzer hataları bulunup, geliştiriciye uyarı gönderilecek. Böylece; güncellemeler vasıtasıyla sonradan düzeltilmek durumunda kalınan kodlama hataları engellenecek. Bu Ubisoft sistemi sayesinde; yapılan hatalar en aza indirilerek, çıkışını gerçekleştirilen oyunların barındırdığı hatalar, en aza indirilmesine çalışılacak. Umarız, Ubisoft tarafından geliştirilen yeni sistem sayesinde, daha az hatalı video oyunları görerek, hata düzeltmesi içeren güncelleştirmeleri beklemekten kurtuluruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.