Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.03.2023

Twitch platformunun uzun süredir CEO koltuğunda olan Emmett Shear, bu hafta görevinden istifa ettiğini açıkladı. Mevcut şirket başkanı Dan Clancy, Shear'ın görevlerini üstlenecek. Ayrılışını Twitch'in web sitesinde yayınladığı uzun bir blog yazısıyla duyuran Shear, bu niyetini açıklamadan önce Twitch'in geçmişi ve buradaki görevi hakkında ayrıntılı bilgi verdi ve bir gerekçe sundu.

Twitch CEO görevindeki Emmett Shear neden istifa etti?

Twitch resmi olarak 2011 yılında faaliyete geçmiş olsa da Shear, platformla ilişkisinin Justin.tv ve daha sonra Twitch konseptlerinin henüz gelişimin ilk aşamalarında olduğu 2006 yılına kadar uzandığını söyledi. Shear, Justin Kan, Michael Seibel ve Kyle Vogt birlikte Justin.tv'yi kurdular; Twitch daha sonra bu ilk canlı yayın girişiminden gelişti. Shear 2011 yılında Twitch'in CEO'su olarak atandı.

Ancak şimdi bu görevi 2019'dan beri Twitch çalışanı olan Clancy'ye devrediyor. Shear istifa mektubunda, ilk çocuğunun doğumunun ayrılma kararında rol oynadığını belirtti. Aynı bilinç akışında Twitch'i tamamen bırakmayacağını ve orada "danışmanlık rolünde" çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Shear, "İlk çocuğum yeni doğduğu için Twitch'teki geleceğim üzerine düşünüyordum. Twitch bana sık sık benim de büyüttüğüm bir çocuk gibi geliyor. Twitch'in bana ihtiyacı olduğunda her zaman yanında olmak isteyecek olsam da, 16 yaşında Twitch'in evden çıkıp tek başına maceraya atılmaya hazır olduğunu hissediyorum. Bu nedenle Twitch'ten CEO olarak istifa etme kararımı büyük bir dokunaklılıkla paylaşıyorum. Oğlum bu dünyaya adım atarken yanında olmak istiyorum ve yeni zorlukların üstesinden gelmek için bu değişime hazır hissediyorum. Twitch'te danışman olarak çalışmaya devam edeceğim." dedi

Shear ayrıca veda konuşmasında Clancy'yi de destekledi. Bu değişiklik göz önüne alındığında, gelecekte kendisinden daha fazla şey duymayı bekliyoruz. Son olarak, "Şu anki Başkanımız Dan Clancy, son birkaç yıldır benim için yakın bir ortak oldu. Kendisi derhal geçerli olmak üzere CEO'luk görevine tam anlamıyla adım atacak. Twitch topluluğunu, yayıncılarını ve çalışanlarımızı çok önemsiyor ve Twitch'i Twitch yapanın ne olduğunu çok iyi biliyor." dedi. Twitch CEO görevindeki Emmett Shear ve istifa duyurusu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Twitch CEO görevindeki Emmett Shear ve istifa duyurusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.