TurkNet, internet aboneliği fiyatlarını arttırıyor

TurkNet, internet aboneliği fiyatlarını arttırıyor

Bunun karşılığında da daha iyi bir hizmet vaat ediyor.

Şu an Türkiye üzerinde AKK ve AKN saçmalıklarına yer vermeyen, taaddütsüz internet sunan tek firma sanıyorum ki TurkNet. Kendileri aylık 60 liraya sabit internet aboneliği sunuyor. Bu abonelikte AKK veya AKN bulunmuyor, gizli bir sınır yok ve hızlar da diğer şirketler ile yarışır seviyede. Ben de kişisel olarak bir TurkNet abonesiyim ve 32 Mbps civarı indirme, 2 civarı da yükleme hızı alıyorum. Bugün de aboneliğim ile alakalı bir elektronik posta aldım. Bu elektronik postada ekip bana bir iyi, bir de kötü haber veriyordu. Ekibin yeni açıklamasına göre artık abonelik fiyatları 60 lira yerine 65 TL oluyor. Bunun karşılığında ise yükleme hızları yükseliyor. Dilerseniz ekipten gelen elektronik postanın tamamına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

TurkNet ekibinden yeni yıl mesajı yayımlandı

Değerli TurkNet’li, size bir iyi, bir de daha az iyi haberimiz var. İyi haberimiz, upload hızlarını yükselttik, daha az iyi haberimiz, fiyatımızı biraz artırıyoruz. Forumlarda Özgür İletişim’in 64,99 TL olduğunu görmüş ya da çevrenizden duymuş olabilirsiniz. Evet oldu ama size hemen değil, şu an sadece yeni müşterilere. Daha önceden TurkNet’li olduğunuz için hizmetinizi 1 Temmuz 2018’e kadar aynı fiyata (ayda 59,99 TL) kullanamaya devam edeceksiniz. 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren, taahhütsüz, AKN’siz internetinizi ve ayda 1.000 dakika her yöne telefon görüşmesini sadece 5 TL farkla, ayda 64,99 TL’ye kullanacaksınız.

Upload hızlarının artmasını isteyenler her gün artıyordu. Sesinizi duyduk. VDSL teknolojisiyle hizmet verdiğimiz, aktif altyapımızda olsun olmasın 35 Mbps’e kadar hız alan tüm müşterilerimizin mevcutta 2 Mbps’e olan upload hızlarını 3 Mbps’e kadara çıkarttık. 35 Mbps’ten üzeri hız alan (50 – 75 ve 100 Mbps’e kadar) mevcut müşterilerimizin upload hızlarını da 4 Mbps’e kadara yükselttik. Aktif altyapımız dışında bu hızların üzerine çıkmamız mümkün değil ne yazık ki. Aktif altyapımızdaysanız zaten hızlarınız bu seviyelerdeydi. ADSL teknolojisiyle hizmet verdiğimiz müşterilerimize ise maalesef bir iyileştirme yapamadık, onlara zaten teknik olarak en yüksek hızı (1 Mbps’e kadar) sağlıyoruz.

Neden Temmuz’dan itibaren fiyatı artırıyoruz?

Taahhütsüz ve AKN’siz Özgür İletişim paketimizde, ikinci yılımızı geride bıraktık. İki yıl boyunca fiyatımızı değiştirmedik. Son iki yılda her ürünün ve hizmetin fiyatı arttı. Dolar, 2,90’dı, neredeyse 4 TL oldu, iki yıllık enflasyon %30’a yaklaştı, benzin fiyatı %24 zamlandı, faturanızın içinden devlete ödediğimiz Özel İletişim Vergisi Oranı %5’ten %7,5’a çıktı. Bu arada kişi başı veri kullanımı, ortalama 60 GB’lardan 90 GB’lara ulaştı. Tüm bunlar bizim masraflarımızı etkiledi. Biz de fiyatımızı güncelleme kararı aldık ve yeni müşterilerimize 2 Nisan 2018’e kadar sizin gibi eski müşterilerimize ise 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, fiyatımızı 5 TL artırıyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

TurkNet olarak taahhütsüz bir hizmet veriyoruz. Bu bazen müşterilerimizi endişelendiriyor, sık sık fiyat değişikliği olur mu diye. Merak etmeyin, bu sıklıkla yaptığımız bir şey değil. Hadi diyelim haddimizi aştık, fiyatları çok yükselttik, daha iyi fiyatı olan bir sağlayıcıya rahat rahat gidersiniz. Taahhütsüz hizmetin güzelliği burada, biz sizi iki yılda bir taahhüt yenilerken değil, her gün mutlu etmek zorundayız. Saygılarımızla, TurkNet.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.