TurkNet, internet aboneliği fiyatlarını arttırıyor

TurkNet, internet aboneliği fiyatlarını arttırıyor

Bunun karşılığında da daha iyi bir hizmet vaat ediyor.

Şu an Türkiye üzerinde AKK ve AKN saçmalıklarına yer vermeyen, taaddütsüz internet sunan tek firma sanıyorum ki TurkNet. Kendileri aylık 60 liraya sabit internet aboneliği sunuyor. Bu abonelikte AKK veya AKN bulunmuyor, gizli bir sınır yok ve hızlar da diğer şirketler ile yarışır seviyede. Ben de kişisel olarak bir TurkNet abonesiyim ve 32 Mbps civarı indirme, 2 civarı da yükleme hızı alıyorum. Bugün de aboneliğim ile alakalı bir elektronik posta aldım. Bu elektronik postada ekip bana bir iyi, bir de kötü haber veriyordu. Ekibin yeni açıklamasına göre artık abonelik fiyatları 60 lira yerine 65 TL oluyor. Bunun karşılığında ise yükleme hızları yükseliyor. Dilerseniz ekipten gelen elektronik postanın tamamına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

TurkNet ekibinden yeni yıl mesajı yayımlandı

Değerli TurkNet’li, size bir iyi, bir de daha az iyi haberimiz var. İyi haberimiz, upload hızlarını yükselttik, daha az iyi haberimiz, fiyatımızı biraz artırıyoruz. Forumlarda Özgür İletişim’in 64,99 TL olduğunu görmüş ya da çevrenizden duymuş olabilirsiniz. Evet oldu ama size hemen değil, şu an sadece yeni müşterilere. Daha önceden TurkNet’li olduğunuz için hizmetinizi 1 Temmuz 2018’e kadar aynı fiyata (ayda 59,99 TL) kullanamaya devam edeceksiniz. 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren, taahhütsüz, AKN’siz internetinizi ve ayda 1.000 dakika her yöne telefon görüşmesini sadece 5 TL farkla, ayda 64,99 TL’ye kullanacaksınız.

Upload hızlarının artmasını isteyenler her gün artıyordu. Sesinizi duyduk. VDSL teknolojisiyle hizmet verdiğimiz, aktif altyapımızda olsun olmasın 35 Mbps’e kadar hız alan tüm müşterilerimizin mevcutta 2 Mbps’e olan upload hızlarını 3 Mbps’e kadara çıkarttık. 35 Mbps’ten üzeri hız alan (50 – 75 ve 100 Mbps’e kadar) mevcut müşterilerimizin upload hızlarını da 4 Mbps’e kadara yükselttik. Aktif altyapımız dışında bu hızların üzerine çıkmamız mümkün değil ne yazık ki. Aktif altyapımızdaysanız zaten hızlarınız bu seviyelerdeydi. ADSL teknolojisiyle hizmet verdiğimiz müşterilerimize ise maalesef bir iyileştirme yapamadık, onlara zaten teknik olarak en yüksek hızı (1 Mbps’e kadar) sağlıyoruz.

Neden Temmuz’dan itibaren fiyatı artırıyoruz?

Taahhütsüz ve AKN’siz Özgür İletişim paketimizde, ikinci yılımızı geride bıraktık. İki yıl boyunca fiyatımızı değiştirmedik. Son iki yılda her ürünün ve hizmetin fiyatı arttı. Dolar, 2,90’dı, neredeyse 4 TL oldu, iki yıllık enflasyon %30’a yaklaştı, benzin fiyatı %24 zamlandı, faturanızın içinden devlete ödediğimiz Özel İletişim Vergisi Oranı %5’ten %7,5’a çıktı. Bu arada kişi başı veri kullanımı, ortalama 60 GB’lardan 90 GB’lara ulaştı. Tüm bunlar bizim masraflarımızı etkiledi. Biz de fiyatımızı güncelleme kararı aldık ve yeni müşterilerimize 2 Nisan 2018’e kadar sizin gibi eski müşterilerimize ise 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, fiyatımızı 5 TL artırıyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

TurkNet olarak taahhütsüz bir hizmet veriyoruz. Bu bazen müşterilerimizi endişelendiriyor, sık sık fiyat değişikliği olur mu diye. Merak etmeyin, bu sıklıkla yaptığımız bir şey değil. Hadi diyelim haddimizi aştık, fiyatları çok yükselttik, daha iyi fiyatı olan bir sağlayıcıya rahat rahat gidersiniz. Taahhütsüz hizmetin güzelliği burada, biz sizi iki yılda bir taahhüt yenilerken değil, her gün mutlu etmek zorundayız. Saygılarımızla, TurkNet.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (4)

Bir Cevap Yazın

 1. Sekli dedi ki:

  Aman ne büyük iş yapnış iyi habermiş bide zaten ttnette 4 mbps upload veriyor.Wifi hizmeti sunan firmalar 5 liraya 7 mbps upload paketi sunuyorlar be.Zam için bahane aramışlar resmen demekki verilebiliyornuş ama 5 lira zam koyalım buna kılıfımız olmuş resmen.

 2. azmilevent dedi ki:

  2 senedir Turknettey’m akn sorunum olmadi 250 GB tı dolduramıyorum bile, 5 tl lik zam çok normal, Yıllarca ttnet te idim vdsl2 hattımda varken (bana söylemiyorlar tabi ki)bana eşşek yükü para ödetip adsl de 13 mps hızla abonelik yenilettirler…ttnet pişmanlıktır, Turknet ten çok memnunum.

 3. Turknet Hayranı dedi ki:

  Yaklaşık bir yıldır türknetteyim. Hız mükemmel fiyat mükemmel. Üstelik akn derdi yok. TTnette akn ne kalmış ne bitmiş diye düşünmekten bi şey indiremezdim. Şimdi gönlüm rahat. 65 yerine 75 yapsalar yine kullanılır bence. Başka yerde akn ile uğraşmaktan çook daha iyi.

 4. Uğur Yörük dedi ki:

  Az bile yükseltmişler.
  Gerçekten iyi ki geçmişim dediğim firmadır. 1 sene olacak, hayatımda bu özellikleri sunan, veren ve bu kadar açık sözlü olan başka bir firma görmedim!
  5₺ koymuş, inanın 20 ₺ koysa yeridir.
  Bazıları bahane bulmuş da koymuş diyor. Sunduğu özellikleri başka hiçbir firmada bulamazsın Sekli kardeş. beğenmiyorsan kullanmazsın, 2 yıldır sabit fiyat (60₺) ile 100 Mbit hız veriyordu (altyapın destekliyorsa) akk/akn kaldırdı, abonelik ücretlerini, kargo ücretlerini kaldırdı, hızları yükseltti, daha da yararlı olmak adına çalışmalar yapan bir firmaya nasıl böyle nankör olursun??
  2 senelik bir şirket, yüzlerce çalışanı ve bi ton gideri var, 5 ₺ yükseltmiş bunu da çok görmeyin !!