Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.03.2023

Gecikme nedeniyle The Wolf Among Us 2'yi muhtemelen bir süre oynayamayacağız. Çünkü The Wolf Among Us 2 çıkış tarihi ertelendi. Telltale Games'in en sevilen oyunlarından biri olan The Wolf Among Us, ünlü peri masallarından çeşitli karakterlerin acımasız, biraz gerçekçi bir ortamda bir arada bulunmaları halinde nasıl olabileceğini hayal eden bir grafik romana dayanıyor. Uygun bir şekilde Fabletown olarak adlandırılan yerde bir Şerif olan Bigby Wolf (Büyük Kötü Kurt) rolünü üstleniyorsunuz ve göreviniz sizi bu evrenden bir dizi başka tanınmış figürle tanıştıran bir dizi cinayeti araştırmak ve çözmek. En büyük ticari başarı olmasa da, özellikle Telltale'in diğer oyunlarıyla karşılaştırıldığında, iyi karşılandı ve hayranlar daha fazlası için feryat etti. Noire türüne harika ve eğlenceli bir yaklaşım. Yıllar süren beklentinin ardından, nihayet 2019'da, oyunun geleceği duyuruldu.

The Wolf Among Us 2 çıkış tarihi artık 2024 yılında çıkacak

The Wolf Among Us 2'nin gelişimi, ara sıra aldığımız güncellemelere rağmen nispeten sessiz kaldı. Daha önce beklendiği gibi artık 2023'te yayınlanmayacak. Telltale, yılın bitmesine dokuz ay kalmasına rağmen devam oyununu yıl sonuna kadar yayınlama sözü vermiyor. Bunun yerine, oyunun 2024 yılında çıkması söz konusu. B gecikme, geliştirme ekibinin sıkışık zamandan kaçmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, oyuna mükemmel olması için gereken zamanı vermek için aldıkları bir karar. Dahası, Telltale Unreal Engine 4'ten 5'e geçiş yapıyor. Telltale Games CEO'su Jamie Ottilie, tüm süreç hakkında IGN'e konuştu ve bu oyunun etrafındaki baskıyı kabul ederken, ekibin sağlıklarını dengelediğinden de emin olmak istediğini söyledi.

Telltale Games CEO'su Jamie Ottilie, "Eğer bu oyunu çıkarırsak ve hazır olmazsa, paramparça oluruz. Beklentiler oldukça yüksek ve bunları karşılamak için zaman istiyoruz ve bununla gurur duymak ve 'Hey, bu yapabileceğimiz en iyi oyun' demek istiyoruz. Bittiğinde dünya ne derse desin, ama en azından bu zamanlarda, bu koşullarda yapabileceğimiz en iyi oyunun bu olduğunu biliyoruz." dedi.

The Wolf Among Us 2'ye ne olacağı şu anda bilinmiyor. Telltale, bir kez daha episodik bir dizi olarak üretiliyor olsa bile, oyunun tamamını bir kerede ürettiğini açıkladı. Bu da ilk bölüm yayınlandığında kalan bölümlerin yolda olduğu anlamına geliyor. Tabii, aynı zamanda Telltale'in uygun gördüğü şekilde piyasaya çıkacaktır. The Wolf Among Us 2 çıkış tarihi ertelendi fakat başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. The Wolf Among Us 2 çıkış tarihi ertelendi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.