Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.12.2022

The Witcher Blood Origin, ana Witcher serisinin 1200 yıl geçmişinde geçtiği için mevcut kronolojiyle bazı şaşırtıcı bağlar olmalıydı ve vardı da. Jaskier'in katılımının yanı sıra, orijinal Witcher'ın hikayesiyle ilgili önemli açıklamalar, Eile ve Fjall arasındaki dostluğun mümkün kıldığı Geralt ve Ciri arasındaki beklenmedik bağı da içeriyordu. The Witcher Blood Origin ve Geralt ile Ciri hakkındaki bağdan bahsetmeden önce, bir de uyarımızı yapalım. Zira, bu yazımızda spoiler mevcut. Henüz izlemediyseniz ve sürpriz kaçmasın istiyorsanız, burada durmanızı tavsiye ederiz.

The Witcher Blood Origin Geralt ve Ciri arasında bir bağ gösterdi

Eile'nin hamile olduğu ve bu çocuğun Fjall'ın çocuğu olduğu haberi son bölümde ortaya çıkıyor. Fjall en nihayetinde, daha sonra Otların ve Geralt gibi Witcher'ların Yargılanmasına yol açacak olan prototip Witcher olmak için acı verici bir prosedürden geçti. Bu süreçten sonra Eile ve Fjall yakınlaşarak çocuklarına her iki gen setini de verdiler.

Ithlinne, Eile'nin karnını okşamanın Ciri'ye ve kehanetini iletirken taşıdığı Mürver Kan'a nasıl yol açacağıyla dalga geçer. Ciri ve Geralt'ın her ikisi de aynı soydan geliyor, bu da dizinin adı olan Kan Kökeni ile bağlantılı ve merak uyandıran ilişkimizi daha da ileriye götürüyor. Sonuç olarak doğrudan akraba olmaktan ziyade uzak akraba sayılabilirler. Ancak bazı genleri ve canavar DNA'sının büyük bir bölümünü paylaşıyorlar.

Zamanla, The Trial of the Grasses değişecek ve yinelenecek. Daha sonraki yinelemelerde, katılanlar ileriye dönük olarak kısır hale getirilecektir. Ancak, Fjall'da durum bu şekilde değil. Bu nedenle prosedür ve sonuçlar nihai olarak olacakları gibi değildir.

Geralt ve Ciri'nin 2. sezon sona erdiğinde bundan habersiz olduğu düşünüldüğünde, bunun The Witcher 3. sezonda devam edip etmeyeceğini görmek de ilgi çekici olacak. Bunun önemli bir anlatı unsuru mu yoksa izleyicilerin maceralarını takip ederken düşünmeleri gereken ilginç bir şey mi olduğunu bekleyip göreceğiz. Resmi özet aşağıda yer almaktadır.

"The Witcher dünyasından 1,200 yıl önce bir elf dünyasında geçen Blood Origin, ilk Witcher'ın kökeni ve canavarlar, insanlar ve elflerin dünyalarının birleşerek tek bir dünya haline geldiği çok önemli "kürelerin birleşmesi" olayına yol açan, zaman içinde kaybolmuş bir hikayeyi anlatacak."

Ayrıca, The Witcher Blood Origin Rotten Tomatoes skoru çok düşük yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Bir de, The Witcher 3 Next-Gen güncellemesi yama notları yazımız da dikkatinizi çekecektir. Dahası, 2022 yılının en iyi 20 oyunu yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz. Son olarak, tavsiye isterseniz En iyi oyunlar yazımıza da bakabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.