Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 28.02.2021

Normalde yapımcıların oyunlarının Steam üzerinde satışa çıkması, onlara büyük kazanç sağlar. Ancak, bu sefer yapımcılardan garip bir açıklama geldi. Çıktığı günden beri eleştiri yağmuruna tutulan The Sinking City, Steam platformuna yanlış sürümüyle yüklenmiş. İşin daha da garip kısmı, bu olay bilinçli olarak yapılmış. Hatta, oyunun yapımcısı Frogwares ve dağıtımcısı Nacon arasında, sağlam bir kavga bile çıkmış. Haliyle, olan The Sinking City’e olmuş.

The Sinking City Steam versiyonu düzgün çalışmıyor

The Sinking City; PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC platformlarına çıkış yapmış bir aksiyon, macera, rol yapma oyunu. Oyunun yapımcısı Frogwares, dağıtımcısı da Nacon. Olaylar, Frogwares’in Nacon’u suçlamasıyla başladı. Yapımcı ekibin dediğine göre Nacon, Frogwares’e parasını teslim etmeden sözleşmeyi feshetmiş. Dağıtımcı Nacon’un iddiasına göre de Frogwares yalan söylüyor. Yani, ortada ilginç bir pembe dizi var.

Olayları daha da alevlendiren taraf, yapımcı ekip oldu. Frogwares, Steam’deki versiyonun kendi oyunları olmadığını ve satın alınmaması gerektiğini söyledi. Oyunun, PlayStation 5 için hem yapımcıları hem de dağıtımcılarının kendileri olduğunu da ekledi. Nacon ile yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı PlayStation 4 oyuncuları, ücretsiz PlayStation 5 yükseltmesini yapamadı. Nacon ise süreci yargıya taşımış durumda. Şirketler arası anlaşmazlığın nasıl çözümleneceği merak ediliyor. Bu kavgadan üç taraf da zararlı çıktı. Üçünü taraf, maalesef oyuncular oluyor. Hem PC oyuncuları hem de PlayStation 4 oyuncuları mağdur durumda. Firmanın, yakın zamanda bir açıklama yapacağı belirtildi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.