Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.02.2023

Electronic Arts bu hafta The Sims oyuncularına, Project Rene hakkında yeni bilgi verdi. Bilmeyenler için Project Rene, ilk kez geçen yıl tanıtılan yeni ana Sims oyunu. Project Rene'nin oyun direktörü Grant Rodiek, oyun hakkında bir güncelleme yayınlayarak, oyun testlerinin halihazırda devam ettiğini ve oyuncuların geri bildirimlerini oyunun gelişimine dahil etmek için gelecekte daha fazlasının planlandığını doğruladı. Bununla birlikte, Project Rene hala yıllar uzakta, bu nedenle şimdilik oyuncuların sadece kısa oyun testleri ve bunun gibi ara sıra yayınlar beklemesi gerekiyor.

Project Rene hakkında yeni bilgi geldi

Yukarıdaki videonun yaklaşık üç dakikasında Rodiek Project Rene'den bahsetti ve bu tür testlerin zaten yapıldığını söyleyerek oyun testleri söylentilerini doğruladı. Konuşmasına, bu oyun için bir takvim beklentilerini hafifletmek amacıyla herkese bu projenin hala yıllar uzakta olduğu konusunda güvence vererek başladı. Rodiek, "Sonunda bu deneyimi bazı oyuncularımızın ellerine teslim edeceğimiz için kesinlikle çok heyecanlıyız. Deneyimin küçük bir kısmını. Yaptığımız şey ilk gün oyun testleri ve bu efsane uzun bir yolculuğun sadece başlangıcı. Yapacak çok şey var ve yıllar sonrasından bahsediyorum ama bu heyecan verici. Hareket ediyoruz ve sonunda bir şeyler olmaya başlıyor." dedi.

Rodiek'in söylediklerine göre bu testler sırasında oyunun küçük bölümleri "kısıtlı sayıda kişiye" verilerek neyin iyi çalışıp neyin çalışmadığını belirlemeye çalıştılar. Bu ilk oyun testleri için, bu prosedür, bireylerin bir odayı kendilerine ait hale getirmek için mobilyaları düzenlemelerine ve taşımalarına olanak tanıyan Daire Özelleştirme özelliğini denemelerine izin vermeyi içeriyordu. Rodiek, ekibin Project Rene'nin şimdiki ve gelecekteki halleri için aklındaki planları anlattı.

Rodiek, "Şu anda, son oyun testimizi analiz etmeye odaklı durumdayız. Böylece bu bilgileri oyunu daha iyi hale getirmek için kullanabiliriz. Project Rene'yi harika hale getirmek için önümüzde uzun bir yol var. Ancak şu anda araçlarımızı oyuncularımıza daha iyi bir şekilde tanıtmamız gerekiyor. Mobil deneyimi daha erişilebilir hale getirmemiz ve oyununuzu daha iyi hale getirecek en iyi içerikleri bulabilmeniz için diğer oyuncuların hazırladığı UGC içeriğini nasıl düzenleyebileceğimizi ve diğer oyunculara nasıl önerebileceğimizi denemeye devam etmemiz gerekiyor. Yani, mevcut yapımıza eklemek için çözmemiz gereken çok şey var. Yani, tekrar söylüyorum, daha çok erken. Son testimizi analiz etmeye ve gerçekten ne öğrendiğimizi ve oyunu daha iyi hale getirmek için bu konuda ne yapabileceğimizi görmeye çalışıyoruz." dedi. Rodiek, The Sims oyuncularının gelecekteki testler aracılığıyla Project Rene hakkında "düzenli güncellemeler" bekleyebileceklerini söyledi. Project Rene hakkında gelen bilgi dışında da gelişmeler var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Project Rene hakkında gelen yeni bilgi yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.