Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.04.2023

Sonic the Hedgehog hayranları bu hafta yepyeni, tamamen ücretsiz bir oyuna kavuştu. Oyunun amacı Sonic the Hedgehog'un cinayetini çözmek. "The Murder of Sonic the Hedgehog" oyunu Cuma günü beklenmedik bir şekilde Sega'nın 1 Nisan şakası olarak Steam'de çıktı. Oyunun tam adı cidden bu. Ancak bu 1 Nisan şakasının en iyi yanı, Sonic oyununun gerçek olması, tamamlanabilmesi ve hiçbir maliyeti olmaması. Kanonik bir oyun olmamasına rağmen, şimdiden bazı olumlu eleştiriler alıyor, bu yüzden Sonic için bir başka zafer gibi duruyor.

The Murder of Sonic the Hedgehog Steam üzerinde şu anda ücretsiz

Sonic the Hedgehog serisinin sosyal medya hesapları Cuma günü Sega'nın yıllar boyunca oyuncu yorumlarına dikkat ettiğini açıkladı. Şakaya göre, bu eleştiriler Sonic'in öldürüldüğü ve oyuncuların onun nasıl öldüğünü keşfetmekle görevlendirildiği bir görsel roman oyununun yaratılmasına yol açtı.

Açıkçası, Sonic bu durumda öldürülmedi. Oyunun kurgusu, bir Team Sonic oyunu olmadığı ve kanon olmadığı gerçeği dışında, Sonic'i kurban olduğu gizemli bir cinayet partisinin ortasına yerleştiriyor. Yine de "daha haince bir şeyler dönüyor" ve oyuncular bir bilmeceyi çözmek zorunda. Oyunun açıklaması, "Amy Rose'un doğum günü için Mirage Express'te gizemli bir cinayet partisi düzenlediğini duyuruyordu. Sonic the Hedgehog oyunun kurbanı olduğunda herkes neler olduğunu öğrenmek için acele ediyor. Ancak bir şeyler garip duruyor. Bu gerçekten zararsız bir oyun mu, yoksa daha kötü bir şeyler mi dönüyor?" şeklinde.

Oyunda Sonic dışında Amy ve Knuckles gibi karakterler yer alsa da, oyuncular bu oyunda aslında yeni bir karakterden sorumlu olacaklar çünkü öldürülen Sonic olarak oynayamıyorlar. Açıklaması, "Sonic'e ne olduğunu keşfetmeye çalışırken, favori karakterlerinizden bazılarını sorgulayın. Mirage Express'teki ilk iş gününe başlayan yeni bir karakter olarak oynayın ve nihayet trendeki uzun kariyerinden emekli olan sevimli Kondüktörü tanıyın!" şeklinde devam ediyor. Ayrıca, Steam'de The Murder of Sonic the Hedgehog şu anda ücretsiz. Bu ücretsiz The Murder of Sonic the Hedgehog bir yana, şimdi size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Bu ücretsiz The Murder of Sonic the Hedgehog yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.