Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.05.2023

Golden Horse ve Giant White Stallion gibi binek seçenekleri ile oyun, Hyrule'da çok daha hızlı bir şekilde seyahat etmeyi mümkün kılar. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar rehber yazımız da tam olarak bu yüzden var. Herhangi bir at faydalı olur tabii ki. Ancak sadece en iyileri duraklamadan arazide ilerlemenizi sağlar. Buna ek olarak, Horse God Malanya atlarınızı yükseltiyor. Hepsinden bahsedeceğiz şimdi. Aklınızda, en iyi atlara dair soru işaretine kalmayana kadar açıklayacağız. Dilerseniz, lafı uzatmadan konumuza geçelim.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar listesi

Önce, en iyi atlar olarak nitelendirdiğimiz atları sizler için listeleyelim. Bu sayede, çok daha kolay bir şekilde aradığınız ata karar verebilirsiniz. Sonra da, listelediğimiz atları tek tek anlatacağız. Bir de, daha sonra atları nasıl geliştireceğinizi de anlatacağız. Listemiz şu şekilde:

 • Zelda's Golden Horse
 • Epona
 • The Giant White Stallion
 • Stalhorse

 

Golden Horse ve Giant White Stallion çoğu oyuncunun en kullanışlı bulacağı iki attır. Diğerleri biraz zorlayıcı olabilir ve Epona'nın oyun dışında edinilmesi gerekir. Yine de, eğer onları bulabilirseniz, en iyi atlardır. Aşağıda her birini nerede arayacağınızı anlatacağız.

Zelda's Golden Horse nerede ve nasıl alınır?

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar arasında Zelda'nın atı var. Gold Horse haritanın kuzeybatı bölgesinde, Tabantha Tundra'nın güneyinde ve Zelda Tears of the Kingdom'daki tehlikeli Frost Gleeok boss savaşlarından birinin yakınında bulunur. Ahırda görünecektir. Ancak birkaç engeli aşana kadar mevcut olmayacaktır. Onu elde etmek için aşağıdaki adımları atmalısınız:

 • "Potential Princess Sightings!" görev serisine başlamak için önce Rito Village'ın güneyinde bulunan Lucky Clover Gazette'ye gidin. Orada Tracee ile konuşun.
 • "Zelda's Golden Horse" görevini almak için Snowfield Ahırına dönün ve orada çalışan Harlow ile konuşun.
 • Golden Horse, Tabantha Tundra'nın kuzeyine doğru giderseniz, Zelda: Tears of the Kingdom'da bulabileceğiniz Geoglyph'lerden birinin güneyinde bir yerde, diğer at sürülerinin arasında olacaktır.
 • Diğer atları yakaladığınız gibi Golden Horse'u da yakalayın. Onu kontrol etmek için yaklaşık bir tekerlek değerinde dayanıklılığa ihtiyacınız olacak.
 • Görevi bitirmek ve Golden Horse'u kendinize ait olarak kaydettirme fırsatını kazanmak için onu Harlow'a geri getirin.

 

Golden Horse, mükemmel Güç ve Hız sayılarına sahiptir. Ayrıca baskı altında işbirliği yapmasını sağlayacak yumuşak bir doğası vardır. Bu görevin bir parçası olarak, bir Royal Saddle ve Bridle da alacaksınız. Bu eşyalar tamamen dekoratiftir ve özel bir işlevi yoktur.

Epona nerede ve nasıl alınır?

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar dediğimizde, muhtemelen aklınıza gelen ilk at Epona oldu. Epona, eğer onu elde edebilirseniz, ki ne yazık ki muhtemelen edemezsiniz, harika bir attır. Her kategoride dört yıldızlı sayılara sahip olan bu efsanevi, tekrarlayan seri atını elde etmenin iki yöntemi var.

 • Amiibo: Super Smash Bros'tan Link Amiibo'suna sahipseniz Epona önünüzde belirecektir. Buradan onu her zamanki gibi yakındaki bir Ahıra kaydettirebilirsiniz. Bu yazı itibariyle, başka hiçbir Amiibo bu etkiye sahip değildir.
 • Breath of the Wild kayıt dosyası: Nintendo Switch'inizde zaten bir Breath of the Wild kayıt dosyanız varsa, atlarınız gibi belirli bilgiler Tears of the Kingdom'a taşınacaktır. Bu nedenle, Epona'yı BOTW'da ele geçirdiyseniz ahırda görünecektir. Ancak ne yazık ki, o oyunda onu elde etmenin tek yöntemi de Amiibo idi.

 

Her istatistikte dört yıldızla Epona belki de oyundaki en iyi attır. Ancak bariz dezavantajı pratik olarak DLC gibi bir durumda olmasıdır. Bu nedenle Link Amiibo'ya veya önceki oyuna erişimi olmayan herkes onsuz yapmak zorunda kalacaktır.

Giant White Stallion nerede ve nasıl alınır?

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar arasında kesinlikle önemli bir yere sahip. Highland Stable'ın güneydoğusu Giant White Stallion'ın bulunduğu yerdir. Daha spesifik olarak, Ibara Butte'nin kuzeyindeki kanyonda, Horse God Bridge'in ötesinde, devasa beyaz bir atın beklediği yerdir. Giant White Stallion'ı evcilleştirmek için sadece çok fazla dayanıklılık gerekir; herhangi bir göreve gerek yoktur. En az iki tekerleğe ihtiyacınız olacak ve eğer dayanıklılığınız tükenmek üzereyse yanınıza biraz yiyecek ve dayanıklılık iksiri almak isteyebilirsiniz. Ama azmederseniz bu vahşi atı evcilleştirecek ve kayıt altına alınması için ahıra geri götürebileceksiniz.

Ve o kesinlikle bir canavar. Giant White Stallion eşsiz Five Star gücüne ve sınırsız dayanıklılığa sahiptir. Ancak hızdan yoksundur ve bir çekiciye sahip olmak için çok büyüktür. Bu da ona bir araba bağlamayı imkansız hale getirir. Bu, kendi kurallarına uyan kendini beğenmiş bir attır. Çünkü bu seçeneğin kilidini açtığınızda yelesini özelleştiremez veya Horse God ile yükseltemezsiniz.

Stalhorse nerede ve nasıl alınır?

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar arasında Stalhorse da var. Stalhorse biraz sorunludur. Bu güzel görünümlü ölümsüz iskelet atlara binebilir ve onları yakalayabilirsiniz. Ancak oyun onları bir ahıra kaydetmenize izin vermez. Bu yüzden her zaman geçicidirler. Stalhorse'lar, iskelet düşmanlar tarafından savaş sırasında binek olarak kullanılır. Sadece geceleri veya derinliklerde ortaya çıkarlar. Çünkü güneş altında ne yazık ki parçalanırlar. Uğursuz bir görünüme sahip olsalar da, zaten evcilleştirilmişlerdir, asla yatıştırılmaya ihtiyaç duymazlar ve Gloom'da zarar görmeden koşabilirler. Bu da onları binen düşmanı kovduktan sonra Depths'i keşfetmek için harika bir yol haline getirir. Sadece geçici olmalarına rağmen, iyi bir son dakika seyahat seçeneği oluştururlar.

Horse God Malanya ile at nasıl geliştirilir?

North Akkala'daki Malanya Spring, zırhınızı yükseltmek istediğinizde Zelda: Tears of the Kingdom'da Great Fairies'in bulunduğu yere benzeyen bir çeşmede bulunabilen ürkütücü at tanrısı Malanya'ya ev sahipliği yapar. Malanya ilk seferinde bir Endura Carrot'a ihtiyaç duyacaktır. Ancak bunlar Central Hyrule Field'ın hemen batısındaki Satori Mountain'da var. Bundan sonra, yaşayan atları yükseltmek veya ölüleri geri getirmek için onları ziyaret edebilirsiniz. Oldukça  gurme olan Malanya'nın her zaman talep ettiği özel yemek kombinasyonunu not edin, ardından ziyafetlerini hazırlamak için bir tencere bulun.

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Ayrıca, sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, şimdi bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.