Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.05.2023

Çıkışı ile birlikte günlerimizi güzelleştirmeyi başarmış olan The Legend of Zelda Tears of the Kingdom'ı elbette duymuşsunuzdur. Hatta, videolarını dahi izlemiş olmanız muhtemel. Bu yazımızda, sitemiz üzerinde paylaşacağımız her türlü rehber yazısını sizinle paylaşacağız. Yani, bir nevi The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası da diyebiliriz. Bu sayfada, her türlü rehber yazımız yer alıyor. Hatta, eğer şu anda yoksa, daha sonra mutlaka gelecektir. Bu yüzden, yazımızı da takip etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Şimdi, dilerseniz ufaktan rehber yazılarımızdan bahsetmeye geçelim.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber listesi

Bu başlığımızın altındaki alt başlıklar, rehber yazılarımız olacak. Siz de, bu rehber yazılarına göz gezdirerek oyun hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olursunuz. Bu yüzden de, göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom güçler ve yetenekler

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom güçler ve yetenekler rehber yazımız içerisinde, oyun içerisinde yer alan yetenekler ve güçlerden bahsettik. Siz de, hangi yeteneğin ne işe yaradığını merak mı ediyorsunuz? Öyleyse, bu rehber yazımız tam sizin için demektir. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom güçler ve yetenekler rehberimizde detaylı bilgiler de var. Umarız ki, sizin için fazlasıyla faydalı olur.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zindan var mı, varsa kaç tane?

Oyunu satın almadan önce, oyunun klasik zindanı olup olmadığını merak ediyor musunuz? Bu rehber yazımız içerisinde, sizler için tam olarak bu soruya yanıt getirdik. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zindan rehber yazımızda, aradığınız cevap yer alıyor. Şimdi girip göz gezdirerek, bütün sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom companion

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom companion rehber yazımızda, oyundaki yol arkadaşlarından bahsettik. Oyunda bize yardım eden her karakteri sizin için listeledik. Siz de hangi karakterler yanımızda diye merak ediyor musunuz? Öyleyse, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom companion yazımıza bir göz gezdirin. Zira, aradığınız cevaplar, bu rehber yazımızda.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom süresi - kaç saat sürüyor?

Günümüzün zirve yapan oyunlarından biri kesinlikle bu. Bu yüzden, siz de oyuna başlamak için heyecanlanıyor olabilirsiniz. Peki, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom süresi nedir, kaç saat sürüyor, biliyor musunuz? The Legend of Zelda Tears of the Kingdom süresi yazımızda bunun cevabını verdik. Oyuna başlamadan önce ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini öğrenmenizde kesinlikle fayda olacaktır.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom haritalar

Oyun, Breath of the Wild'a göre çok daha geniş bir haritaya sahip. Hatta, birden fazla haritaya sahip. Oyun içerisinde kaç harita var, merak ediyorsanız, bu yazımızda güzel bir yanıt var. Dahası, Breath of the Wild ve Tears of the Kingdom harita benzerlikleri ile ilgili de bilgi verdik. Bu yüzden, siz de şimdi The Legend of Zelda Tears of the Kingdom haritalar yazımıza bir bakın deriz. Zira, önemli bilgiler mevcut.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi silahlar

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom'a başladınız diyelim. Ancak, oyunu oynarken silahlarla ilgili sıkıntı çekmeye başladınız. Bu durumda ne yapmanız lazım? Tabii ki, en iyi silahları seçmek ve onları kullanmak gerek. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi silahlar rehber yazımızda, tam olarak bu konuda yardımcı olduk. Oyun içerisindeki en iyi silahları listeledik. Siz de, bu şekilde en iyi silahları çantanıza ekleyebilirsiniz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zırh setleri

Oyunda gerçekten çok fazla zırh seti var. Bu yüzden, oyunu oynarken kafanızın karışması çok muhtemel. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zırh setleri rehber yazımızda, bu konuyu ele aldık. Sizin için zırh setlerini listeledik. Sonrasında da, en iyi zırh seçimini paylaştık. Bu yüzden, şimdi bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Lynel ipuçları

Zelda serisinin bu oyununda baş belası bir düşman türü var. Gerçekten büyük bir baş belası oldukları bir gerçek. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Lynel ipuçları rehber yazımız, tam olarak bunun için burada. Yazımız içerisinde, Lynel nasıl yenilir ve Lynel türleri ile ilgili bilgi verdik. Sizin de başınız bu belalarla dertteyse, bir bakın deriz. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Lynel ipuçları yazımız, sizi bekliyor.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar

Seri, bizlere Breath of the Wild'dan beri araçlar getiriyor. Araçlar derken, gerçekten araçlar. Bildiğiniz, binip gidebileceğiniz araçlar. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar rehber yazımızda da, tam olarak bunlara değindik. Oyundaki temel araç çeşitlerinden bahsettik. Ardından da, araçları nasıl yapacağınızdan bir örnekle bahsettik. Siz de, oyundaki araçlara bakmak isterseniz, yazımıza bir göz atın. Zira, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar yazımızda aradığınız bilgiler mevcut.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom amiibo ödülleri

Oyun, serinin bir önceki oyununda olduğu gibi amiibo desteğini de getirdi. Amiibo'lar sayesinde, oyun içerisinde çeşitli ödüller almanız mümkün. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom amiibo ödülleri rehber yazımız, tam olarak bu konuda size yardımcı oluyor. Yazımızda, ödülleri listeledik. Dahası, bu kadarla kalmayıp, nasıl kullanacağınıza dair bile bilgi verdik. Bu yüzden, amiibo ile ilgili her türlü bilginin olduğu bir yazı. Kesinlikle göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss listesi

Oyun içerisindeki bosslarla ilgili sorun yaşamanız muhtemel. Dahası, sadece bossları merak etmeniz de mümkün. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss listesi yazımız içerisinde her ikisine de yanıt var. Oyundaki bossları şimdi bahsini ettiğimiz yazımızda listeledik. Sonra da, her bir boss için ipucu verdik. Bu yüzden The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss listesi yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss düşmanlar

Oyun içerisinde boss olmayan ama boss kıvamında olan düşmanlar da mevcut. Dahası, gerçekten büyük birer baş belaları olarak kendilerini ispat ediyorlar. Biz de, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss düşmanlar yazımızda kendilerini ele aldık. Oyundaki boss düşmanları listeledik. Ardından da, bu düşmanlar hakkında bilgi verdik.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Zonai aletleri

Oyun içerisinde bize büyük bir kolaylık sağlayan aletler ve yetenekler var. Zonai muhabbetini muhtemelen duymuşsunuzdur. Hatta, duymamış olsanız bile büyük ihtimalle görmüşsünüzdür. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Zonai aletleri rehber yazımızda, bu cihazları ele aldık.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom paraglider

Oyun içerisinde istediğiniz yere uçabileceğiniz paraglider özelliği de mevcut. Siz de bu konuda bilgi almak isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom paraglider rehber yazımız tam sizin için demektir. Zira, yazımız içerisinde bir sürü detay verdik. Oyun içerisindeki skin listesini de paylaştık. Hatta, bunları nasıl kullanacağınızı da detaylıca anlattık. Bu yüzden, göz gezdirmeyi kesinlikle unutmayın.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar

Oyunda gezmenin en iyi yollarından biri de kesinlikle atlar. Fakat, atlar ile ilgili ne kadar bilginiz var? Zira The Legend of Zelda Tears of the Kingdom en iyi atlar yazımızda en iyi atları anlattık. Dahası, Malanya ile bu atları nasıl geliştireceğinizi de anlattık. Bu yüzden, şimdi göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Hylian Shield

Oyunun en güçlü kalkanı nerede, biliyor musunuz? Zira, daha oyuna başladıktan biraz sonra dahi almanız mümkün. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Hylian Shield yazımızda nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattık. Şimdi rehberimize göz gezdirin ve nasıl alacağınızı öğrenin.

Daha fazlası zamanla eklenecektir.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom nedir?

Nintendo, 2023 yılında Nintendo Switch için bir aksiyon-macera oyunu olan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'ı yarattı ve piyasaya sürdü. Bu oyun, The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın (2017) devamı. Ayrıca, Hyrule'un açık dünya ortamı, Tears of the Kingdom'da daha fazla keşfe izin veriyor. Ana karakter Link, Ganondorf'un Hyrule'u yok etmesini engellemek için Prenses Zelda ile iş birliği yapıyor.

Tears of the Kingdom, Breath of the Wild için indirilebilir içeriğin (DLC) kaldırabileceğinden daha fazla fikre sahip olmasının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Nintendo'nun Eğlence Planlama ve Geliştirme (EPD) bölümü geliştirilmesini denetledi. Breath of the Wild'ın yönetmeni Hidemaro Fujibayashi ve yapımcısı Eiji Aonuma görevlerine geri döndü. E3 2019'da bir teaser gösterdiler. Mayıs 2023'e ertelenmeden önce, Tears of the Kingdom'ın çıkış tarihi başlangıçta 2022 olarak belirlenmişti. Daha geniş açık dünyasını ve keşif ve denemeyi teşvik eden özelliklerini öven eleştirmenlerden ezici bir çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.