Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.04.2023

Nintendo efsanesi Shigeru Miyamoto, potansiyel bir sinema filmi olarak The Legend of Zelda A Link to the Past hakkında yorum yaptı. Çok uzun bir süredir video oyunu uyarlamaları, özellikle de Mario serisi gibi tanınmış Nintendo serilerinin uyarlamaları oldukça kötüydü. Tabii, son film dışında. Hollywood bunu yeni yeni kavramaya başladı. Çünkü artık kaynak malzemeden çok fazla uzak durmuyorlar ve yazarları mümkün olduğunca dahil etmek için çok çalışıyorlar. Her ne kadar Hollywood artık video oyunu uyarlamalarına tamamen kendini adamış gibi görünse de, hala devam etmeyen bir dizi hayran favorisi var.

Shigeru Miyamoto The Legend of Zelda filmi hakkında ipucu verdi

Hayranlar uzun zamandır The Legend of Zelda için bir film ya da dizi olmasını istiyordu. Yıllar önce Netflix'te bir filmin geliştirilmekte olduğu iddia edilmiş, ancak bu konudaki bilgiler sızınca rafa kaldırılmıştı. Shigeru Miyamoto, Screen Rant'ın The Super Mario Bros. Movie ve Legend of Zelda filmi gibi diğer Nintendo oyun uyarlamalarının potansiyeline ilişkin sorularını yanıtladı. Bununla birlikte, Nintendo ve The Super Mario Bros. Movie stüdyosu Illumination'ın "ortak bir yaratım vizyonuna" sahip olduğunu ve bunun gelecekte ek seçeneklerin önünü açacağını belirtti. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini özellikle belirtmedi.

The Legend of Zelda filmi hakkında Miyamoto, "Şu anda gerçekten yorum yapabileceğim bir şey yok. Ancak ortak bir yaratım vizyonuna sahip olduğumuz gerçeğiyle yola çıktık. Bu nedenle gelecekte fırsatlar olacağını düşünüyorum." dedi. Benzer bir şekilde, Illumination CEO'su Chris Meladandri, Nintendo'nun yönetim kuruluna katılmasının istendiğini ve gelecekte işbirliği yapmak için ek fırsatlar beklediğini belirtti. Chris Meladandri, "Şu anda Çarşamba gününe kadar bu filme ve izleyicilerin filmle nasıl etkileşim kuracağına odaklanmış durumdayız. Nintendo ve Illumination'ın gerçekten ödüllendirici bir işbirliği oldu. Bay Miyamoto ve çalışma arkadaşları beni Nintendo'nun yönetim kuruluna katılmaya davet ettiler ve bu sıfatla gelecekte de birlikte çalışacağız. Ancak şu anda başka bir şey hakkında konuşmak bizim için zor." dedi.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. The Legend of Zelda filmi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.