Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.02.2023

The Last of Us video oyunları oyun endüstrisinde kayda değer bir başarı elde etti. Ayrıca, en son televizyon dizisi topluluğun daha fazlasına olan ihtiyacını körükledi. The Last of Us Part 3, geçmişte resmi olarak yalanlandı. Ancak, perde arkasında aktif olarak gelişmekte olduğu bilgisi geldi. Yani, The Last Of Us Part 3 geliştirme aşamasında olması mümkün. Yeni bilgileri The Leak ile paylaşan ve ismi açıklanmayan bir Sony kaynağına göre, The Last of Us Part 3'ün geliştirilmesi "devam ediyor" ve "PlayStation 6'yı akılda tutarak" PS5'te piyasaya sürülecek. Saygın web sitesi, merakla beklenen PlayStation Slim varyantının ayrıntılarını daha önce açıklamıştı.

Ortaya çıkan söylentilere göre The Last Of Us Part 3 geliştirme aşamasında

Web sitesine göre, Tom Henderson tarafından da doğrulanan gelecekteki PlayStation Slim varyantı hakkındaki bilgilerin aynı kaynak tarafından sağlandığı bildirildi. The Last of Us Part 3, The Leak'e göre PS5 için piyasaya çıkacak. Fakat, aynı zamanda PS6 sürümü için de hazırlanıyor olması muhtemel. Son zamanlarda oyun üretim döngülerinin uzadığı göz önüne alındığında, bu mantıklı. Şu anda yapımına başlanan oyun, yüksek bütçeli bir AAA oyun. Ayrıca, bir sonraki konsol 4-6 yıl içinde piyasaya çıktığında altın değerinde olacaktır. Ayrıca, ekibin önceki çalışmaları ışığında The Last of Us Part 3'ün 2026'da çıkması söz konusu.

Aralık 2022'de, film endüstrisinde ünlü bir sızdırıcı olan ViewerAnon, devam filminin prodüksiyonuna çoktan başlandığını söyledi. Naughty Dog'un eş başkanı Neil Druckmann bu iddiaları üstü kapalı bir şekilde yalanladı. Neil, 'içeriden' gelen bilgilere şüpheyle yaklaşın dedi. "Bunların çoğu doğru değil" açıklaması sonucunda heyecan sona erdi. Neil Druckmann iki hafta önce verdiği bir röportajda zorlayıcı bir hikaye yaratılmaması halinde şirketin The Last of Us markasını tamamen terk edebileceğini belirtmişti. Eş başkan, Uncharted serisinin ayrılışını The Last of Us'ın nasıl benzer bir kaderi paylaşabileceğini göstermek için bir örnek olarak kullandı.

The Last Of Us Part 3 geliştirme aşaması ile ilgili çok ipucu var

Neil Druckmann, "Eğer birinci ve ikinci oyunda olduğu gibi aşk hakkında evrensel bir mesaj ve ifade içeren ilgi çekici bir hikaye bulabilirsek, o zaman bu hikayeyi anlatacağız. Eğer bir şey bulamazsak, Bölüm 2 ile çok güçlü bir sonumuz var ve bu son olacak" dedi. Ancak, The Last of Us Part 3 için bir ön anlatı fikri bir süredir geliştiriliyordu ve Neil Druckmann bu konudaki düşüncelerini sundu.

Neil Druckmann, "Ne kadarını açıklamak istediğimi bilmiyorum. [Ortak yazar Halley Gross] ve ben, yapmadığımız - ama umarım bir gün gün ışığını görebileceğimiz - bu oyundan sonra ne olacağını biraz araştıran bir hikaye için bir taslak yazdık," dedi. Eğer bu rapor doğruysa, The Last of Us Part 3 için olduğu iddia edilen senaryonun, ilk iki bölüm gibi izleyicilerin kalbini yerinden oynatabilecek bir anlatıya dönüşmüş olması muhtemel. Speküle olan devam oyunuyla bağlantılı olması muhtemel. Çünkü Sony kısa süre önce Naughty Dog'u isimsiz bir AAA oyunu üzerinde çalışması için dahili bir geliştirme ekibiyle bir araya getirdi.

Beklentiler muhtemelen Naughty Dog'un yaklaşan girişimleri konusunda tamamen sessiz kalmasıyla karşılanıyor. The Last of Us Multiplayer projesini stüdyonun bugüne kadarki "en büyük iddialı projesi" olduğunu söyledi. Şu anda aktif olarak üzerinde çalışıyor. The Last Of Us Part 3 geliştirme söylentisi bir yana, şimdi bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. The Last Of Us Part 3 geliştirme aşaması yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.