Söylentilere göre Tom Clancy’s The Division 2 projesinde binlerce kişi çalışıyor

Söylentilere göre Tom Clancy’s The Division 2 projesinde binlerce kişi çalışıyor

Acaba emeği geçenler kısmı kaç saat sürecek?

Ubisoft Sofia, Ubisoft Reflections, Red Storm Entertainment, Ubisoft Annecy, Ubisoft Shanghai, Ubisoft Bucharest ve projenin baş stüdyosu olan Massive Entertainment, şu an Tom Clancy’s The Division 2 projesi üzerinde çalışıyor. Tabii oyunun üzerinde bu kadar stüdyo çalışıyorken, insan da merak ediyor: Acaba projede toplam kaç kişi var? 20. senesini kutlayan GameReactor ekibi ise yayımladığı yeni bir içerikte bu sorunun cevabını verdi. Ekibin açıklamalarına göre bu oyunun projesinde 1000’den fazla insan çalışmakta. Peki, bu ne demek biliyor musunuz? Hayır, daha kaliteli bir oyun değil, daha uzun emeği geçenler sahnesi demek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Division 2

Ubisoft, Tom Clancy’s The Division 2 hakkındaki söylentilere cevap verdi.

Tabii sizlere verdiğimiz bu bilgi, sadece bir söylenti. GameReactor ekibi, Ubisoft ile bu konu hakkında iletişime geçti ve Ubisoft ne yazık ki konu hakkında hiçbir açıklama yapmamayı tercih etti. Yani, 1000 kişi çalışıyor da olabilir, olmaya da bilir. Yine de projenin içerisindeki stüdyolara bakacak olursak, rahat 1000 kişinin olacağını düşünüyoruz. Eğer bu söylentiler doğruysa da, Tom Clancy’s The Division 2 projesi, Ubisoft şirketi tarafından geliştirilen en büyük oyun olacak demektir. Tabii ki çalışan sayısı bakımından. Yoksa oyunun neye benzeyeceğini, nasıl olacağını şu an bilemiyoruz.

İnternet alemi ise bu konu hakkında şimdiden yorumlar yapmaya başladı. Birçok oyuncu bu kadar çok çalışanı olumlu değil de, olumsuz olarak görüyorlar ve bizce haklılar. Çünkü bu kadar çok çalışan, ne yazık ki daha küçük stüdyolardaki gibi kolayca kontrol edilemiyor, ekip, bir bütün olarak konsantre olamıyor. Yani, oyunu binlerce kişinin geliştirmesi, oyunun dış kabının kalitesini yükseltecek olabilir. Belki çok gerçekçi grafikler ile dev gibi bir harita göreceğiz ama o grafiklerin ardında başarısız bir performans, kötü sanat tasarımı ve tabii ki bomboş veya etkisiz bir dünya ne yazık ki oyuncuların ilgisini çekmeyecektir.

Tüm bunlara rağmen ben kişisel olarak bu video oyunu için heyecanlıyım. İlk oyun her ne kadar beni hayal kırıklığına uğratmış olsa da, oyunun evreni, dünyası, verdiği hissi güzeldi. Umuyorum ki Tom Clancy’s The Division 2 ile de benzer bir atmosfer ile karşılaşırız. Siz sürekli bir harita üzerine kar yağdırın, etraf bembeyaz olsun, ben o oyunu zaten otomatik olarak severim efendim. Çok da zor değil beni memnun etmek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy's The Division 2
Tom Clancy's The Division 2 Warlords of New York inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.