Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.03.2023

Tekken 8, saygıdeğer dövüş oyunu serisi için yeni bir dönemi başlatırken, yaratıcı Bandai Namco ringe geri dönüyor. Hayranlar Paul Phoenix, Marshall Law ve King gibi efsanevi dövüşçülerin yeniden ringe çıktığını ve yeni yüzlerin de mücadeleye katıldığını görmekten heyecan duyacak. Yeni Tekken 8 King oynanış fragmanından bir şey açıkça görülüyor. King hâlâ mükemmel bir moda anlayışına sahip.

Tekken 8 King oynanış fragmanı bizlerle

King'i Tekken emektarı Marshall Law'a karşı gösteren yeni Tekken 8 videosunda, King'in yeni hali var. King'in güreşten ilham alan yeni stili, mor ve altın renklerini bir araya getiriyor. Ayrıca, gerçekten havalı duran bir pelerini de var. Sonuçta, her belalı dövüşçünün bir pelerine ihtiyacı var, değil mi? Yine de Tekken 8 çıkmadan önce antrenman yapmanız gerekecek. Çünkü King'in hareket seti her zamanki gibi güçlü, ezici bir suplex ve arenada Law'ı tamamen yok eden vahşi hooklar içeriyor.

Oyunun daha önceki Tekken oyunlarında olduğu gibi özelleştirme özelliklerinden faydalanması bekleniyor. King, Tekken hayranları arasında harika kıyafetler giymesiyle ün kazandı. Bu da maskeli güreşçinin artık resmen bir modacı olduğunu gösterdi. Özellikle King'in rakibi olan Armour King, spor ayakkabıları, eşofman pantolonu ve devasa bir tişörtten oluşan sade ama güçlü takımıyla oyuncuları büyüledi. Karakter, serinin üçüncü oyunundan bu yana en sonuncusu (King II) olmak üzere çeşitli yinelemelerden geçti. King (King I) bir zamanlar kimliğini gizlemek için "Beast Priest" takma adını almadan önce rahip olarak çalışarak rahatlık bulan bir yetimdi.

Kral II, Tekken'in kötü adamı Ogre tarafından öldürüldükten sonra ilk Kral'ın yetimhanesinde büyüyen bir yetim tarafından misilleme olarak yaratıldı. Karışıma bir yenisini daha eklemek için Zırhlı Kral, yeni öğrencisi olarak Kral II'ye adaleti nasıl yerine getireceğini öğretmeyi kabul eder. Aralarındaki anlaşmazlıkları bir kenara bırakmadan önce, Zırhlı Kral ve ilk Kral birbirlerine rakipti. Tekken 8 karakter listesinde King'e katılan Paul Phoenix, yeni görünümüyle sıkı hayranlar arasında şimdiden bazı kaşları kaldırdı. Tekken 8 King oynanış fragmanı bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Tekken 8 King oynanış fragmanı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.