Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.11.2023

Tekken 8, Bandai Namco Studios ve Arika tarafından ortaklaşa geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanan yaklaşmakta olan bir dövüş oyunudur. Tekken serisinin sekizinci ana ve onuncu genel oyunu olan Tekken 8, PlayStation 5, Windows ve Xbox Series X/S için 26 Ocak 2024 tarihinde çıkacak. Çıkışı birlikte de bir sürü karakterini beraberinde getirecek. Biz de, Tekken 8 bütün karakterler ile ilgili bilgi vermek için buradayız. Hazırsanız, detaylara geçelim.

Tekken 8, yeni nesil donanımların sınırlarını zorlayan yüksek çözünürlüklü grafiklere sahip 32 yeniden tasarlanmış, eşsiz dövüşçüyü ve tamamen yeni bir oyun mekaniği olan "Isı Sistemi"ni içeriyor. Isı Sistemi, oyuncuların saldırganlığı bir taktik olarak kullanmalarına ve her karakterin özelliklerine göre özel hareketler ve yetenekler sergilemelerine olanak tanıyor. Oyunun heyecan verici hikayesi, Mishima ve Kazama kan soyunun trajik destanını ve dünyayı sarsan baba-oğul düşmanlıklarını devam ettiriyor. Jin Kazama, kaderine meydan okumak için kayıp annesiyle yeniden bir araya geliyor ve babası Kazuya Mishima’nın terör saltanatına son vermeye çalışıyor.

Tekken 8 bütün karakterler

Tekken 8’de yer alan bütün karakterler şunlardır:

Asuka Kazama

Jin Kazama’nın kuzeni olan Asuka Kazama, Japonya’nın Osaka kentinde yaşayan bir lise öğrencisidir. Kazama ailesinin geleneksel dövüş sanatını öğrenmiştir ve adalet duygusu çok yüksektir. Tekken 5’te ilk kez ortaya çıkan Asuka, Jin’in kaybolmasının ardından onu aramaya başlar. Tekken 8’de ise, Jin’in annesi Jun Kazama ile karşılaşır ve onunla birlikte Kazuya’ya karşı savaşır.

Azucena

Azucena, Tekken 8’de yeni tanıtılan üç karakterden biridir. Peru’da yaşayan bir kız çocuğu olan Azucena, büyükannesi tarafından büyütülmüştür. Büyükannesi, Azucena’ya Peru’nun yerli kültürünü ve gizemli güçleri öğretmiştir. Azucena, Tekken Turnuvası’na katılarak büyükannesi için bir iyilik yapmak ister. Ancak, turnuvada karşılaştığı Raven ile arasında bir bağ olduğunu fark eder .

Bryan Fury

Tekken 8 bütün karakterler listemizin 3. üyesi de Bryan Fury. Bryan Fury, eski bir Amerikan askeri ve polis memurudur. Bir görev sırasında öldürülen Bryan, Dr. Abel tarafından bir cyborg olarak yeniden hayata döndürülmüştür. Ancak, Bryan, Dr. Abel’e ihanet ederek onu öldürmüş ve kendi başına hareket etmeye başlamıştır. Bryan, sadece savaşmak ve öldürmek için yaşayan sadist ve psikopat bir kişiliğe sahiptir. Tekken 8’de, Bryan, Jack-8 ile birlikte Kazuya’nın ordusuna katılır .

Claudio Serafino

Claudio Serafino, Avrupa’da gizli bir örgüt olan Sirius Marksmen’in lideridir. Sirius Marksmen, doğaüstü güçlere sahip olan ve insanlığı korumak için çalışan bir grup dövüşçüdür. Claudio, Sirius Marksmen’in gizemli güçlerini kullanarak ışıkla ilgili saldırılar yapabilir. Tekken 7’de ilk kez ortaya çıkan Claudio, Heihachi Mishima ile bir anlaşma yaparak Jin Kazama’yı bulmaya çalışır. Tekken 8’de ise, Claudio, Kazuya’nın dünyayı ele geçirmesini engellemek için diğer dövüşçülerle işbirliği yapar .

Devil Jin

Devil Jin, Jin Kazama’nın şeytani formudur. Jin, Mishima kan soyundan gelen bir lanet olan Devil Gene’i taşımaktadır. Devil Gene, Jin’in gücünü arttırsa da, onun kişiliğini de değiştirmektedir. Devil Jin, acımasız, zalim ve kibirli bir karakterdir. Tekken 4’te ilk kez ortaya çıkan Devil Jin, Tekken 5’te oynanabilir bir karakter olmuştur. Tekken 8’de, Devil Jin, Kazuya ile yüzleşir ve onunla savaşır .

Devil Kazuya

Devil Kazuya, Kazuya Mishima’nın şeytani formudur. Kazuya da, babası Heihachi gibi, Devil Gene’i taşımaktadır. Devil Gene, Kazuya’nın gücünü arttırsa da, onun kişiliğini de değiştirmektedir. Devil Kazuya, acımasız, zalim ve kibirli bir karakterdir. Tekken 2’de ilk kez ortaya çıkan Devil Kazuya, Tekken 7’de oynanabilir bir karakter olmuştur. Tekken 8’de, Devil Kazuya, dünyayı ele geçirmek için harekete geçer ve Jin ile yüzleşir .

Emilie De Rochefort (Lili)

Tekken 8 bütün karakterler arasında Emilie De Rochefort olarak da bildiğimiz Lili de var. Emilie De Rochefort, ya da kısaca Lili, Monaco’da yaşayan zengin bir ailenin kızıdır. Lili, babasının isteği dışında gizlice dövüş sanatlarına ilgi duymaktadır. Lili, zarif ve kibar bir kişiliğe sahip olsa da, dövüş sırasında acımasız ve alaycı olabilmektedir. Tekken 5: Dark Resurrection’da ilk kez ortaya çıkan Lili, Tekken Turnuvası’na katılarak babasının borçlarını ödemeye çalışır. Tekken 8’de ise, Lili, Asuka Kazama ile olan rekabetini sürdürür .

Hwoarang

Hwoarang, Güney Koreli bir dövüşçüdür. Ayrıca Hwoarang, Taekwondo ustası Baek Doo San’ın öğrencisidir ve motosiklet yarışlarına da katılmaktadır. Hwoarang, kendine güvenen, asi ve rekabetçi bir kişiliğe sahiptir. Tekken 3’te ilk kez ortaya çıkan Hwoarang, Jin Kazama ile olan rekabetini sürdürmek için Tekken Turnuvası’na katılır. Tekken 8’de ise, Hwoarang, Jin’in kaybolmasının ardından onu aramaya başlar .

Jack-8

Jack-8, Jack serisinin son modelidir. Ayrıca Jack-8, Rusya’nın G Corporation’a karşı yaptığı savaşta kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Jack-8, diğer Jack modellerinden farklı olarak, kendi iradesine sahiptir ve duygular geliştirebilmektedir. Jack-8, güçlü, dayanıklı ve sadık bir karakterdir. Tekken 7’de ilk kez ortaya çıkan Jack-8, Tekken 8’de, Bryan Fury ile birlikte Kazuya’nın ordusuna katılır .

King

King, Meksika’da yaşayan bir dövüşçüdür. Ayrıca King, çocuklara yardım eden bir yetimhanenin yöneticisidir. King, bir jaguar maskesi takarak kimliğini gizlemektedir. King, eski bir sokak dövüşçüsü olan King I’in öğrencisidir. Ayrıca, onun anısını yaşatmaktadır. King, güçlü, cesur ve merhametli bir karakterdir. Tekken 3’te ilk kez ortaya çıkan King, Tekken Turnuvası’na katılarak yetimhaneye para kazanmaya çalışır. Tekken 8’de ise, King, Armor King ile olan dostluğunu sürdürür .

Kuma

İlk oyunlardan beri tanıdığımız Kuma, Tekken 8 bütün karakterler listesinde yerini aldı. Kuma, Heihachi Mishima’nın evcil ayısıdır. Ayrıca Kuma, Heihachi tarafından eğitilmiş ve Mishima Zaibatsu’nun koruması olmuştur. Kuma, akıllı, sadık ve cesur bir karakterdir. Kuma, Tekken serisinin ilk oyunundan beri yer almaktadır. Ancak, Tekken 3’ten itibaren, Kuma II adında bir başka ayı Kuma’nın yerini almıştır. Tekken 8’de, Kuma, Heihachi’nin ölümünden sonra onun intikamını almak için Kazuya’ya karşı savaşır .

Lars Alexandersson

Lars Alexandersson, Heihachi Mishima’nın gayrimeşru oğludur. Ayrıca Lars, Tekken Güçleri’nin lideri olarak görev yapmaktadır. Lars, adaletli, cesur ve kararlı bir karakterdir. Tekken 6’da ilk kez ortaya çıkan Lars, babasının yaptığı zulümlere karşı çıkmış ve ona karşı bir isyan başlatmıştır. Tekken 8’de ise, Lars, Jin Kazama ile birlikte Kazuya’nın dünyayı ele geçirmesini engellemek için çalışır .

Leo Kliesen

Leo Kliesen, Almanya’da yaşayan bir dövüşçüdür. Ayrıca Leo, babası bir madenci olan bir ailenin çocuğudur. Leo, babasının ölümünün ardından annesiyle birlikte yaşamaktadır. Leo, cesur, meraklı ve maceracı bir karakterdir. Tekken 6’da ilk kez ortaya çıkan Leo, annesinin de ölümünden sonra onun katilini bulmak için Tekken Turnuvası’na katılır. Tekken 8’de ise, Leo, annesinin G Corporation ile ilgili bir sır sakladığını öğrenir ve bunu araştırmaya başlar .

Ling Xiaoyu

Ling Xiaoyu, Çin’de yaşayan bir lise öğrencisidir. Ayrıca Xiaoyu, Heihachi Mishima’nın sponsorluğunda Japonya’da bir okula gitmektedir. Xiaoyu, kendi eğlence parkını kurmak istemektedir. Xiaoyu, neşeli, hayalperest ve sevimli bir karakterdir. Tekken 3’te ilk kez ortaya çıkan Xiaoyu, Tekken Turnuvası’na katılarak eğlence parkı hayalini gerçekleştirmeye çalışır. Tekken 8’de ise, Xiaoyu, Jin Kazama’ya olan aşkını sürdürür ve onu aramaya devam eder .

Marshall Law

Tekken 8 bütün karakterler listesinde kesinlikle önemli bir başka karaktere geldik. Marshall Law, Amerika’da yaşayan bir dövüşçüdür. Ayrıca Marshall Law, Bruce Lee’ye benzeyen bir görünüme sahiptir ve Jeet Kune Do stilini kullanmaktadır. Marshall Law, cesur, dürüst ve çalışkan bir karakterdir. Tekken serisinin ilk oyunundan beri yer almaktadır. Ancak, Tekken 3’ten itibaren, Marshall Law’ın oğlu olan Forest Law, babasının yerini almıştır. Tekken 8’de ise, Marshall Law, oğlunu eğitmeye devam eder .

Nina Williams

Nina Williams, İrlanda’da doğan bir suikastçıdır. Ayrıca Nina Williams, Anna Williams adında bir kız kardeşe sahiptir ve onunla sürekli rekabet halindedir. Nina Williams, soğuk, mesafeli ve profesyonel bir karakterdir. Tekken serisinin ilk oyunundan beri yer almaktadır. Tekken 3’te, Nina Williams, Heihachi Mishima tarafından uyutulmuştur. Sonra da Tekken Güçleri’nin bir üyesi olarak kullanılmıştır. Tekken 8’de ise, Nina Williams, Kazuya Mishima’nın kişisel koruması olarak görev yapmaktadır .

Paul Phoenix

Paul Phoenix, Amerika’da yaşayan bir dövüşçüdür. Ayrıca Paul Phoenix, kendine güvenen, asi ve gürültücü bir karakterdir. Paul Phoenix, Tekken Turnuvası’nı kazanmak istemektedir ve Kuma ile olan rekabetini sürdürmektedir. Paul Phoenix, Tekken serisinin ilk oyunundan beri yer almaktadır. Tekken 8’de, Paul Phoenix, Tekken Turnuvası’na katılarak sonunda şampiyon olmayı hedeflemektedir .

Raven

Raven, bir gizli ajan olan bir dövüşçüdür. Ayrıca Raven, siyah bir kıyafet ve bir X şeklinde bir yara izi ile tanınmaktadır. Raven, gizemli, sessiz ve becerikli bir karakterdir. Tekken 5’te ilk kez ortaya çıkan Raven, Tekken Turnuvası’na katılarak Mishima Zaibatsu’nun sırlarını öğrenmeye çalışır. Tekken 8’de ise, Raven, Peru’dan gelen yeni bir dövüşçü olan Azucena ile karşılaşır ve onunla bir bağ kurar .

Steve Fox

Tekken 8 bütün karakterler arasında Steve Fox da yerini alıyor. Steve Fox, İngiltere’de doğan bir boksördür. Ayrıca Steve Fox, Nina Williams’ın oğludur, ancak bunu bilmez. Steve Fox, cesur, dürüst ve arkadaş canlısı bir karakterdir. Tekken 4’te ilk kez ortaya çıkan Steve Fox, Tekken Turnuvası’na katılarak kendi geçmişini araştırmaya başlar. Tekken 8’de ise, Steve Fox, annesi Nina Williams ile karşılaşır ve onunla bir ilişki kurmaya çalışır .

Yoshimitsu

Yoshimitsu, Manji Klanı’nın lideri olan bir dövüşçüdür. Ayrıca Yoshimitsu, bir samuray kılıcı ve bir mekanik kola sahiptir. Yoshimitsu, adaletli, cömert ve tuhaf bir karakterdir. Yoshimitsu, Tekken serisinin ilk oyunundan beri yer almaktadır. Tekken 8’de, Yoshimitsu, Manji Klanı’nı korumak ve zayıflara yardım etmek için savaşır .

Alisa Bosconovitch

Dr. Bosconovitch’in yarattığı bir android olan Alisa, Lars Alexandersson’un arkadaşıdır.

Anna Williams

Nina Williams’ın kız kardeşi olan Anna, bir suikastçıdır ve Kazuya Mishima’nın ordusuna katılmıştır.

Armor King

Tekken 8 bütün karakterler dediğimizde, aklımıza ilk gelen isimlerden birine geldi sıra. King I’in arkadaşı ve King II’in akıl hocası olan Armor King, bir jaguar maskesi takan bir dövüşçüdür.

Bob

Robert Richards, ya da kısaca Bob, Amerika’da yaşayan bir dövüşçüdür. Bob, kilosunu arttırarak daha güçlü olmuştur.

Eddy Gordo

Brezilya’da yaşayan bir dövüşçü olan Eddy, Capoeira stilini kullanmaktadır. Eddy, Jin Kazama’nın korumasıdır.

Feng Wei

Çin’de yaşayan bir dövüşçü olan Feng, God Fist adlı gizli bir dövüş sanatını öğrenmeye çalışmaktadır.

Ganryu

Japonya’da yaşayan bir sumo güreşçisi olan Ganryu, Julia Chang’e aşık olan Ganryu, onunla evlenmek istemektedir.

Heihachi Mishima

Tekken 8 bütün karakterler dediğimizde gözlerin aradığı bir karaktere geldi sıra. Mishima Zaibatsu’nun kurucusu ve Jin Kazama’nın büyükbabası olan Heihachi, acımasız ve hırslı bir karakterdir. Heihachi, Tekken 7’de ölmüştür. Ancak Tekken 8’de flashback sahnelerinde görülmektedir.

Jack-7

Jack serisinin bir önceki modeli olan Jack-7, Jack-8 ile birlikte Kazuya’nın ordusuna katılmıştır.

Jin Kazama

Heihachi Mishima’nın torunu ve Jun Kazama’nın oğlu olan Jin, Devil Gene’i taşımaktadır. Jin, Tekken 6’da kaybolmuştur, ancak Tekken 8’de geri dönmüştür.

Jun Kazama

Jin Kazama’nın annesi ve Kazuya Mishima’nın eski sevgilisi olan Jun, doğa ile uyumlu bir karakterdir. Jun, Tekken 2’den sonra kaybolmuştur, ancak Tekken 8’de geri dönmüştür.

Kazumi Mishima

Bir başka önemli Tekken 8 bütün karakterler üyesi de Kazumi Mishima. Heihachi Mishima’nın eşi ve Kazuya Mishima’nın annesi olan Kazumi, Hachijo Klanı’nın bir üyesidir. Kazumi, Devil Gene’i taşımaktadır ve Heihachi’yi öldürmeye çalışmıştır. Kazumi, Tekken 7’de ölmüştür, ancak Tekken 8’de flashback sahnelerinde görülmektedir.

Lee Chaolan

Heihachi Mishima’nın üvey oğlu ve Kazuya Mishima’nın üvey kardeşi olan Lee, Violet Systems adlı bir şirketin sahibidir. Lee, zeki, zarif ve alaycı bir karakterdir.

Lei Wulong

Hong Kong’da yaşayan bir polis memuru olan Lei, beş hayvan stili dövüş sanatını kullanmaktadır. Lei, adaletli, cesur ve meraklı bir karakterdir.

Lucky Chloe

Dünyaca ünlü bir pop yıldızı olan Lucky Chloe, kedi kulakları ve kuyruğu takan bir kıyafet giymektedir. Lucky Chloe, neşeli, sevimli ve enerjik bir karakterdir.

Miguel Caballero Rojo

İspanya’da yaşayan bir dövüşçü olan Miguel, kendi kendine öğrendiği sokak dövüşü stilini kullanmaktadır. Miguel, asi, gururlu ve duygusal bir karakterdir.

Panda

Varlığına alıştığımız Panda, Tekken 8 bütün karakterler arasında yer alıyor. Ling Xiaoyu’nun evcil ayısı olan Panda, Kuma’nın dişi versiyonudur. Panda, sadık, sevimli ve koruyucu bir karakterdir.

Sergei Dragunov

Rusya’da yaşayan bir asker olan Dragunov, Sambo stilini kullanmaktadır. Dragunov, sessiz, soğuk ve acımasız bir karakterdir.

Shaheen

Suudi Arabistan’da yaşayan bir güvenlik görevlisi olan Shaheen, kendi geliştirdiği bir dövüş sanatını kullanmaktadır. Shaheen, cesur, dürüst ve saygılı bir karakterdir.

Zafina

Mısır’da yaşayan bir kadın olan Zafina, eski bir klanın koruyucusudur. Zafina, gizemli, karanlık ve esnek bir karakterdir.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Tekken 8 bütün karakterler rehberimiz bu kadardı. Ayrıca Tekken 8, PlayStation 5, Windows ve Xbox Series X/S için 26 Ocak 2024 tarihinde çıkacak. PC için Steam mağaza sayfasını takip edebilirsiniz. Ancak, sitemizde sizi bekleyen daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Şimdi, Tekken 8 sistem gereksinimleri rehber yazımızı önerebiliriz. Sonra, Türkiye'deki en iyi internet sağlayıcısı rehber yazımız da mevcut. Ardından, en iyi oyun telefonu hakkında bilgi verdiğimiz bir yazımız daha var. Dahası, 2023 en iyi filmler seçimlerimize bakmanızı da tavsiye ederiz. Bütün bunlar ve çok daha fazlası sitemizde şu anda sizi bekliyor. Şimdi, bol keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.