Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.01.2023

TF2, piyasaya çıktığından beri temel çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu olarak kendini kanıtladı. Üstün rekabetçi aksiyonla birleşen sade estetiği var. Bu sayede, düşük seviye PC sahibi oyuncuların çoğunluğu için bir FPS oyunu oldu. Ayrıca, oyun muazzam bir popülariteye sahip olmaya devam ediyor. Dahası, hala oyuncuların ara sıra tekrar ziyaret ettiği bir anıdan daha fazlası. TF2'nin şimdiye kadar yaşadığı en büyük sızıntı geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Böylece, normalde sakin olan topluluğu sarstı. Kısa bir süre önce internette aniden ortaya çıkan 61 GB büyüklüğünde Team Fortress 2 veri sızıntısı oldu. Bu, Team Fortress 2'yi ve tüm oyun sektörünü şok etti. Tüm varlık kütüphanesi çevrimiçi olarak herkese açık.

https://twitter.com/richterovertime/status/1613633536606756864

Team Fortress 2 için sızan 61 GB dosyada neler var?

Sızıntı, hevesli oyuncuların henüz tam olarak keşfedemediği varlıklar, modeller, haritalar, PSD'ler, VMF'ler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere daha önce yayınlanmamış çok sayıda medya içeriyor. Tüm ilgi çekici ayrıntıları ortaya çıkarmak için Twitter'daki Richter Overtime, 61 GB devasa Team Fortress 2 sızıntısını araştırıyor. Bu sızıntı TF2 tarihindeki en önemli sızıntı olarak anılıyor. Ayrıca, uzun bir tartışma geçmişi olan bir oyun için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Ancak yılın şimdiye kadarki en büyük sızıntısı hayranlar tarafından neredeyse hiç çizilmedi. Aşağıda yer alan tweetlerde topluluğun şimdiye kadar keşfettiği önemli görüntülerin çoğunu görmek için aşağı kaydırın.

Sızıntıdaki bilgiler, Valve'ın oyunda olması muhtemel tüm materyalleri içeren yerden geliyor. Sızıntıda yer alan silah modellerine örnek olarak, daha önceki bir kemik testeresi modeli var. Ayrıca, TF2 eski oyuncularının anılarına can verecek mavi bir testereli av tüfeği yer alıyor. Richer, tüm ilgi çekici haritaları, modelleri ve varlıkları not aldı. 61 GB'lık veri, topluluğun Team Fortress 2'nin büyük çoğunluğu halka açık sürümlere hiç dahil edilmemiş olan devasa kaynaklarını incelemesine olanak sağladı.

Team Fortress 2'nin çalınan dosyaları, hüzünlü güç merkezi haritasının yanı sıra "vip hunted", "mvm mminingtower", "mvm forest" ve "trainyard" gibi haritaları da içeriyor. Ayrıca, sızan devasa dosyalar arasında hiç kullanılmayan bir "pinecrest" yük yarışı haritası da var. Çoğunluğu ıssız dokulara sahip olan ve bazılarında hala bağlam sağlayan birkaç unsuru olan farklı harita türlerine ilişkin daha fazla bilgi de ortaya çıktı. Sızan haritalar, çeşitli nedenlerle terk gibi duran tamamlanmamış şablonlardan, özellikleri olan tamamen boş geliştirme aşamasındaki prototiplere kadar çeşitlilik gösteriyor.

Dosyalarda neler var?

Devasa dosyadaki pek çok öğeyi açıklamak zor. Çünkü bu sonuçların dahil olmaları halinde oyunda nasıl bir rol oynayacakları hala belli değil. Örneğin, resmi Team Fortress 2'ye asla dahil edilmeyen ve hala gizemini koruyan üç bacaklı bir robot modeli arşivlerde mevcut. Team Fortress 2 hayranları, ilginç dustbowl gibi resmi haritalara benzeyen haritaların devamlarını keşfetmekte gecikmedi. Örneğin, "dustbowl2" adında bir harita çoktan belli oldu. Ayrıca, sızıntıda Raid gibi Cut modlarının görüntüleri de yer alıyor.

Sızıntının çok yeni olduğunu ve topluluğun daha yeni dahil olmaya başladığını belirtmek önemlidir. Sonuçta inceleme bekleyen 61 GB dosya var. Bununla birlikte, Team Fortress 2 topluluğu önümüzdeki haftalarda çok sayıda dosyayı araştıracak. Bu sayede, bazı beklenmedik gizli mücevherler keşfetmeyi bekleyebiliriz. Team Fortress 2 topluluğu genellikle herhangi bir video oyununun en sadık ve yardımsever topluluklarından biridir. TF2 topluluğu sık sık bilgisayar korsanlarını ve diğer bilinen sorunları kınayan posterler sergilemiştir. Büyüleyici FPS deneyimi ve topluluğu, TF2'nin içeriklerini içeren son 61 GB sızıntısı ile yeni bir hayat kazanacaktır.

Şimdi, PS Plus Extra ve Premium Ocak 2023 PS5 ve PS4 oyunları yazımıza bakmanızda fayda olacaktır. Dahası, tavsiye için de yazılarımız mevcut. Şu anda, En iyi internetsiz mobil oyunlar tavsiyemiz var. 20 adet oyun tavsiyesi verdik. Sonra, hepsini de tek tek açıkladık. Sonuçta, bir oyun tavsiye edip sebebini söylememek garip olurdu, değil mi? Bir de, PUBG Mobile 90 FPS destekleyen telefonlar yazımızı sizlere tavsiye edelim. Bu yazımızda da, oyuna başlayacaklar için önemli bilgiler verdik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.