Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.10.2023

En iyi internetsiz mobil oyunlar rehber yazımızda, tam olarak aradığınız şey var. Şimdi sizlere seçtiğimiz en iyi 20 internetsiz mobil oyun ile ilgili bilgi vereceğiz. Bu sayede, oynamak istediğiniz oyun varsa, kolayca seçebileceksiniz. Önce, sizler için bu oyunları liste halinde paylaşacağız. Ardından ise, bu oyunları detaylandıracağız. Bu sayede, hangi oyunu neden önerdiğimizi de görebileceksiniz. Şimdi, dilerseniz listemize geçelim.

En iyi 20 internetsiz mobil oyun

 1. Into the Dead 2
 2. Alto's Odyssey
 3. Really Bad Chess
 4. Mazes & More
 5. Once Upon a Tower
 6. Jungle Marble Blast
 7. Quizoid
 8. Tank Hero: Laser Wars
 9. Sudoku
 10. Smash Hit
 11. Traffic Rider
 12. Major Mayhem 2
 13. Shadow Fight 2
 14. Swordigo
 15. Crossy Road
 16. Power Hover
 17. Asphalt Nitro
 18. Plants vs. Zombies 2
 19. Flick Soccer 22
 20. Sea Battle 2

 

En iyi internetsiz mobil oyunlar

Şimdi, sizlerle en iyi 20 internetsiz mobil oyun listesi paylaştık. Sırada ise, en iyi internetsiz mobil oyunlar seçimlerimizi detaylandırmak var.

Into the Dead 2

İlk en iyi internetsiz mobil oyunlar tavsiyemiz zombi temalı bir sonsuz koşu oyunu, Into the Dead 2. James olarak zombi kıyametinde hayatta kalmak için en az sizin kadar mücadele eden kız kardeşiniz Helen ve kızınız Maggie'ye ulaşmanız gereken oyunun konusu tartışmasız en iyi özelliğidir.

Helen ve Maggie ile yaşadıkları zorluklar, ölümle burun buruna gelmeleri, kaçışları ve çöküşleri hakkında sizi bilgilendirirken yaptığınız sohbetler, olay örgüsüne çok fazla entrika katıyor. Ve eğer bu yeterince tüyler ürpertici değilse, hikayenin birkaç olası sonucu var!

Silah cephaneliğinizi genişletmekten ve zombileri yok ederken size yardımcı olan bir dizi hayvan müttefike sahip olmaktan şüphesiz memnun kalacaksınız. Into the Dead 2 çevrimdışı bir oyundur, ancak çeşitli yan hikayeler, sonsuz koşucu modu sunar ve sık sık yeni yarışmalar ekler.

Alto's Odyssey

En iyi internetsiz oyunlar listemizin 2. oyunu Alto's Odyssey. Bu başlangıçta başka bir bitmeyen koşucu gibi görünüyor. Ancak Alto's Odyssey'i bir süre oynadıktan sonra, onu bırakmayı zorlaştıran belirli bir şeye sahip olduğunu göreceksiniz.

Belki de bu müzik ve görüntülerdir. Sonsuz koşucuların olağan telaşlı doğasının aksine, bu oyun hoş ve rahatlatıcı bir deneyim sunuyor. Kum tepelerinden aşağı kayarken, puan kazanmak için zıplarken, engellerden kaçınırken ve stil bonusları için ters takla ve çift ters takla atarken kendinizi gevşerken bulacaksınız.

Alto's Odyssey koşucu dünyasına benzersiz bir şey sunmasa da, yine de gerçekten eğlenceli. Bu nedenle Android için en iyi ücretsiz çevrimdışı oyunlardan biridir.

Really Bad Chess

Satrancı her zaman oynadığınız gibi oynamayı unutun. Bağlantınız yokken Really Bad Chess'i açın ve zihninizi yeni sınırlara zorlayın.

Bu oyundaki taşlar tamamen rastgeledir, ancak satranç tahtası hala aynıdır. Bilgisayar altı kale ile başlayabilirken siz üç vezir ve bir piyona sahip olabilirsiniz. Sizi tüm satranç bilginizi bir kenara bırakmaya ve alışılmadık düşünmeye zorlar.

Sıralamada yükseldikçe yapay zekanın seviyesi değişmiyor, ancak daha iyi taşlarla başlıyor. Bunun tüm zamanların en sevdiğimiz satranç dışı oyunu olduğunu düşünüyoruz.

Mazes & More

Mazes and More da en iyi internetsiz oyunlar listemizin bir parçası. Bir labirentin basitliği, onu yönlendirmeyi zorlaştırır. Mazes & More, geleneksel oyuna bazı kurnazca değişiklikler ekleyerek riskleri artırıyor.

Örneğin, labirentin başlangıcı Karanlık modunda görülebilir. Ancak bundan sonra, üzerinizdeki küçük bir spot ışığı dışında her şey karanlık oluyor ve çıkışı bulmanız gerekiyor. Kendi kendini açıklayan Time Trial ve Traps modlarının yanı sıra gitmeyi planladığınız yerin tam tersi yönde kaymaya başladığınız Ice Floor gibi alternatif modları da deneyin.

Basit, klasik bir labirent çözme oyunu oynamak istiyorsanız her zaman Klasik mod vardır. Her modda, bağlantınızın devam etmesini beklerken sizi meşgul edecek çok sayıda seviye var.

Once Upon a Tower

Once Upon a Tower'da birçok oyun mekaniği tersine çevriliyor. Prenses ejderhadan kaçmak için balyozla birilerini dövüyor, prens öldüğü için onu kuleden kurtaran bir prens değil. Bir gökdelene tırmanmak yerine aşağıya iniyor.

Yolculuk boyunca devler ve duvara tırmanan örümcekler de dahil olmak üzere birçok canavarla karşı karşıya gelecek. Bir de karşısına çıkan beklenmedik tuzaklar var. Sadece bu da değil, hızlı hareket etmezse ejderhanın alevli nefesi her şeyi yok edebilir. Diğer düşman olarak yer çekimini de göz ardı etmeyin.

Mümkün olduğunca para ve güçlendirici toplayın çünkü aşamalarda ilerlemek ve kuleden kaçmak için onlara ihtiyacınız olacak. Mevcut en iyi çevrimdışı Android oyunlarından biri, çok eğlenceli ve sonsuza kadar sürecek gibi görünen Once Upon a Tower'dır.

Jungle Marble Blast

Zuma benzeri bir oyun en iyi internetsiz oyunlar listemizde yerini kaptı. Ne yazık ki, orijinal Zuma internet bağlantısı olmadan oynanamaz. Ancak birçok taklidi oynanabilir. Biz en çok Jungle Marble Blast'ı tercih ettik.

Görüntüler o kadar akıcı olmasa da bu ciddi bir kusur değil. Oyun deneyimi hala keyifli. Ateş etmek için ekranda herhangi bir yere dokunun. Mevcut iki renkli küre arasında geçiş yapmak için böceğe dokunun. Üç veya daha fazla dizilim yapmak için, küreleri haritanın etrafındaki zincire ateşleyin.

Zinciri geri göndermek, önemli bir kısmını tek bir renge dönüştürmek veya onları yok etmek için mümkün olduğunca bu güçlendirmeleri alın. En iyi çevrimdışı Android oyunları listesi Jungle Marble Blast'ı kusursuz bir şekilde içerir. Kısa, kapsamlı ve ücretsizdir.

Quizoid

Bu fevkalade akıllı çok oyunculu oyunlar çevrimdışı çalışmaz. Quizoid'de başka bir kişiyi değil, kendinizi zorlamalısınız.

Bu türdeki önceki uygulamalara benzer şekilde, Quizoid bir soru sorar ve size olası yanıtlardan oluşan bir seçenek sunar. Ancak, yapay zekaya karşı siz olduğunuz için birkaç oyun çeşidi daha vardır. Örneğin, bilgisayarda 20 soru oynayabilir veya kaç soruya doğru cevap verebileceğinizi görmek için zamanlanmış bir tur oynayabilirsiniz.

Quizoid'de spor, bilim, politika, tarih ve daha fazlası dahil olmak üzere 17 farklı kategoriden 7.000'den fazla trivia sorusu bulunabilir. Ne yazık ki, kategori bazlı testlere yalnızca paralı olan profesyonel paket aracılığıyla erişilebilir.

Tank Hero: Laser Wars

En iyi internetsiz oyunlar listesinde kafa dağıtacağınız bir oyun tavsiyemiz var. Google Play'deki en iyi çevrimdışı oyunlardan biri olmasına rağmen, Tank Hero Laser Wars tipik "çevrimdışı oyun" kategorilerinde görünmüyor.

Başlıktaki Tank Kahramanı olarak, diğer tüm tankları yok etmek için lazerle çalışan topunuzu kullanıyorsunuz. Her aşamada haritadaki diğer tüm tankları ortadan kaldırmalısınız. Yukarıdan aşağıya nişancı oyununda, tankınızı sanal bir joystick ile kontrol ederken ateş etmek için ekranın herhangi bir yerine dokunabilirsiniz.

Açıkçası, bu o kadar kolay değil. İlerledikçe, görevinizi zorlaştıracak çeşitli tanklar, güçlendiriciler ve hain labirentlerle karşılaşacaksınız. Ancak lazerlerin duvarlardan sektiğini unutmayın, bu yüzden bundan yararlanın.

Sudoku

Play Store'da çok sayıda Sudoku oyunu var ve bunların birçoğu çevrimdışı olarak da oynanabiliyor. Her ne kadar harika çalışsa da, Fassor'un Sudoku'su doğası gereği daha iyi değil. Sadece tercih ettiğimiz bu.

Bu Sudoku, bazen ihtiyacınız olan tek şey olan temelleri doğru bir şekilde ele alıyor. Bir zamanlayıcı ve dört beceri seviyesi, her türü ne kadar hızlı tamamlayabileceğinizi görmenizi sağlar. Fassor'un en iyi özelliklerinden biri, bir hücreye çok sayıda yaklaşık sayı girebilmenizdir, ancak dikkat edin - bunu yapmak 30 saniyelik bir zaman cezasına neden olur.

Şimdiye kadar her soruyu doğru yanıtlayıp yanıtlamadığınızı her zaman kontrol edebilirsiniz. Ancak bunu yapmanın bir maliyeti vardır. Zaman cezaları toplanır ve final notunuzu düşürür. İnternete yeniden bağlandığınızda arkadaşlarınız bunu görecek. Ayrıca, dilerseniz Sudoku nasıl oynanır rehber yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

Smash Hit

Smash Hit de en iyi internetsiz oyunlar listemizde yerini buldu. 2014 yılında Smash Hit en çok bağımlılık yapan oyunlardan biriydi ve hala iyi vakit geçirtmeye devam ediyor. Bir nişancı oyunu olarak adlandırmak alışılmadık görünse de, aslında en iyi çevrimdışı mobil oyunlardan biridir.

Bu birinci şahıs nişancı oyununda cam nesneleri parçalara ayırmak için onlara çelik bilyeler fırlatmalısınız. Başarılı vuruşları bir araya getirip tüm camları kırdığınızda, aynı anda fırlattığınız çelik bilye miktarında artış gibi teşvikler alırsınız.

Oyun süresi boyunca seviyeleri kademeli olarak geçersiniz ve ilerledikçe hızlanırsınız. Herhangi bir cam nesneye çarpmaktan kaçınırsanız oyunu hızlı bir şekilde bitirirsiniz. Ancak bu göründüğü kadar basit değil.

Traffic Rider

İnternetin bilgi otoyolundan çıktıktan sonra farklı bir sanal otoyola girin. Traffic Rider'da motosikletinize atlayın ve şehir trafiğinden kaçarken bitiş çizgisine doğru çılgın bir koşu yapın.

Sonsuz bir yarış oyununa benzeyen Traffic Rider'da yarışı kaza yapmadan bitirmek için daha hızlı ve daha hızlı hareket etmelisiniz. Ancak amaçsızca patlamak yerine belirli hedeflerle yarışabildiğiniz için, görev modu aslında onu diğer sonsuz yarışlardan biraz daha eğlenceli hale getiriyor.

Zaman denemeleri ve basit bir sonsuz koşucu dahil olmak üzere daha da fazla seçenek mevcuttur. Hız dürtünüzü tatmin etmek için önce görev modunu tamamladığınızdan emin olun. Bazı harika süper motosikletlerin kilidini açar.

Traffic Rider için 100MB depolama alanınız yoksa, aynı yaratıcı tarafından oluşturulan daha önceki bir oyun olan Traffic Racer'ı deneyin. Oldukça iyi olmasına rağmen, sadece sonsuz bir koşucudur ve görev türlerinden yoksundur.

Major Mayhem 2

Şimdi, Major Mayhem 2 de en iyi internetsiz oyunlar listemizde. Major Mayhem 2'nin ne kadar keyifli olduğunu ifade etmek oldukça zor. Adult Swim'den uzun süren tek oyunculu bir senaryoya sahip harika bir mobil oyun.

Oyunun baş karakteri olarak bir dizi kötü insanı ortadan kaldırmaya çalışıyorsunuz. Oyunun ortamı bir atış poligonunu andırıyor. Saklandıkları yerden çıkan düşmanları öldürmek için üzerlerine dokunun.

Düşmanlar da sizi vurmaya çalışacak, bu yüzden Major Mayhem'in çok fazla yaralanmamasına dikkat edin. Kafa vuruşları, öldürme serileri ve etkileyici öldürmeler için bonuslar alın ve mümkün olduğunda cephaneliğinizi artırın.

Shadow Fight 2

Bire bir dövüş oyunları, Mortal Kombat ve Street Fighter günlerinden beri zaman öldürmenin eğlenceli bir yolu olmuştur. Android'de Shadow Fight 2'yi gerçekten denemelisiniz.

Gerçek bir dövüşçü olmak için birkaç farklı teknik çalışmanız gerekecek. Oyunda bir yön tuşu ve iki aksiyon tuşu (yumruk ve tekme) bulunmaktadır. Komboları öğrenirseniz çok hızlı bir şekilde müthiş bir ninja olacaksınız.

Shadow Fight'ın insan yerine siluet kullanan iki boyutlu grafik stili oyunun çekiciliğini artırıyor. Burada, dövüş diğer tüm yönlerden daha önceliklidir. Bu çevrimdışı Android oyununu bugün oynayın!

Swordigo

En iyi internetsiz oyunlar arasında Swordigo da var. Swordigo, büyüleyici bir olay örgüsü, yaratıcı seviye tasarımı, özel yeteneklere sahip çok çeşitli yaratıklar, yükseltilebilir zırh ve silahlar, gizli hazine, sihirli büyüler ve açıklamayacağımız gerçekten muhteşem bir final dahil olmak üzere klasik bir platform oyununun tüm özelliklerini içerir.

Her haritanın kendine has bir atmosferi var; bazıları huzurlu ve rahatken, diğerleri ürkütücü ve zorlu bilmeceler, labirentler ve tehlikelerle dolu. Ve her harita için uygun arka plan müziği, deneyimin keyfini artırıyor.

Ek olarak, kontroller inanılmaz derecede duyarlı; oynarken hiç sorun yaşamadık. Oyunda satın alabileceğiniz şeyler olsa da, başarılı olmak için gerçekten bunu yapmanıza gerek yok. Swordigo çeşitli haritaları keşfetmenizi, yaratıklarla savaşmanızı ve maceralara atılmanızı sağlar.

Crossy Road

Bu kadar emek harcanmasına rağmen Crossy Road şaşırtıcı bir şekilde ücretsiz ve tahmin ettiğinizden çok daha bağımlılık yapıcı. 8-bit formatındaki piksel sanatı çarpıcıdır.

Karşıdan karşıya geçmesi gereken bir tavuktan sorumlusunuz. O tarafa hareket etmek için herhangi bir yöne kaydırın; bir şerit ilerlemek için dokunun. Otoyollardaki arabalardan, rotanızdaki akarsulardan ve diğer engellerden kaçarak güvenli yeşil çimlere olabildiğince çok yolculuk yapın. Ve hızlı hareket etmelisiniz! Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, asla kendi rekorunuzu geçemeyeceksiniz. En önemlisi, tekrarlı olmasına rağmen, asla monotonlaşmaz ve saatlerce oynamanıza izin verir.

Power Hover

Şu anda en iyi internetsiz oyunlar arayanlara bir tavsiyemiz daha var. Çorak bir ortamda uçan kaykay kullanan bir robot size eğlenceli gelmiyorsa, neyin eğlenceli geleceğini bilmiyoruz. Bu ürkütücü derecede boş ortamdaki göreviniz, elektriği çalınan robot mezranıza güç sağlamak için hırsızın artık pillerini kullanmaktır.

Power Hover'ın muhteşem grafikleri ve seviye tasarımı, cazibesinden büyük ölçüde sorumludur. Mobil oyunlarda çöller, karlı dağlar, okyanuslar, tüneller, kuleler ve daha fazlası üzerinde gezinirken her türlü yaratıcı engelden kaçmayı çok sık göremezsiniz.

Oynanış ve oyunun konsepti oldukça basittir, ancak gerçekte ne kadar zor olduğunu ancak yüksek aşamalara ulaştığınızda fark edersiniz. Eğer zaman geçirmek için neşeli ve eğlenceli bir aktivite arıyorsanız, Power Hover'ı öneriyoruz.

Asphalt Nitro

Asphalt Nitro, kardeşlerinin yaptığı gigabaytlara kıyasla yalnızca 110 MB alana ihtiyaç duyar ve daha eski teknolojiyle çalışır.

İyi bilinen, pahalı Asphalt otomobil yarışı serisinin basitleştirilmiş bir versiyonu Nitro'dur. Oynanış sağlam, ancak grafikler o kadar iyi değil. Aracınıza binin, yarışmaya başlayın ve onu geliştirmeye devam edin. Zorluğu giderek artan 125 etap boyunca yarışmak için bolca zamanınız olacak.

Birçok mükemmel yarış oyunu mevcut, ancak birçoğu internet bağlantısı gerektiriyor. "Ücretsiz, çevrimdışı ve uzun oyun süresi" kriterleri Asphalt Nitro tarafından iyi bir şekilde karşılanmaktadır. Daha önce neden en iyi ücretsiz Android oyunlarından biri olarak listelendiği anlaşılıyor.

Plants vs. Zombies 2

En iyi internetsiz oyunlar listemizde sonlara geliyoruz. 2013 yılında Plants vs. Zombies 2 ilk çıktığında büyük bir başarı yakalamıştı. Aradan biraz zaman geçtikten sonra bile, en iyi mobil strateji oyunları arasında yer almaya devam ediyor.

PvZ2'de işiniz oldukça basit. Her biri benzersiz becerilere sahip çeşitli bitkileriniz var. Bahçeniz sizi öldürmek isteyen zombiler tarafından istila edilecek. Bitkileri, ölüler herhangi bir zarar vermeden önce zombileri öldürebilecekleri şekilde planlayın.

Her strateji oyunu gibi, ilerledikçe zorlaşır. Oyun agresif bir şekilde uygulama içi satın alımları teşvik etse de, bu oyunu oynamak için hiçbir şey gerekli değildir.

Flick Soccer 22

Futbol dünyanın en popüler sporu olduğu için Play Store'da çok sayıda futbol oyunu olması mantıklı görünüyor. Birçoğu harika olsa da, bağlı olmadığınızda oynamaya devam edebilmelisiniz.

İyi fiziğe, güzel görsellere ve doğru oynanışa sahip bir oyun olan Flick Soccer her yıl geliştirilmektedir. Tek yapmanız gereken gol atmak. Kaleciden ve savunma oyuncularından kaçmak için topu doğru yönde kaydırın ve eğer yapabilirseniz, hareketli hedefe vurmaya çalışın.

Skorunuzu yükseltmek için ekstra süre veya çift puan gibi bonusları kullanın. İster hızlı vuruşları ister isabetli vuruşları tercih edin, Flick Soccer sizi büyüleyecek.

Sea Battle 2

En iyi internetsiz oyunlar listemizde sona ulaştık. Eskiden Battleship oynadığınızı hatırlıyor musunuz? Hem siz hem de rakibiniz gemilerinizi bir ızgara harita üzerine yerleştirir, ardından belirli konumlara füzeler ateşleyerek her birini batırmaya çalışırdınız. Orijinalinin bilgisayar ortamında yeniden üretilmiş hali olan Sea Battle 2 de aynı derecede eğlenceli.

Çevrimdışı olarak, yapay zeka ile oynayarak becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ancak bu oyun Bluetooth çok oyunculu modunu da destekliyor. Bu doğru; listede iki oyunculu çevrimdışı oyunu destekleyen tek oyun bu.

Aslında, iki kişi aynı anda tek bir telefon üzerinden oynayabilir. Yani seyahat arkadaşınız her şeyi ayarlamamış olsa bile, siz ikiniz yine de eğlenebilirsiniz. Diğer masa oyunları akıllı telefonlarda oynanabilir, ancak hiçbiri Sea Battle 2 ile kıyaslanamaz.

En iyi İnternetsiz mobil oyunlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

En iyi İnternetsiz mobil oyunlar listesi ne işe yarar?

En iyi İnternetsiz mobil oyun listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 20 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi İnternetsiz mobil oyunlar listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız en iyi İnternetsiz mobil oyun listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi İnternetsiz mobil oyunlar listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, en iyi İnternetsiz mobil oyun dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi İnternetsiz mobil oyunlar listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi İnternetsiz mobil oyun listemiz içerisinde, detaylı şekilde anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

En iyi internetsiz mobil oyunlar gerekli miydi?

Sizler için şimdiye kadar birçok liste hazırladık. Zaten, daha önce bahsettiğimiz en iyi oyunlar yazımızda da bunu göreceksiniz. Elbette, en iyi 20 internetsiz mobil oyun listesi aşırı şart değildi. Fakat, sizin sorularınıza yönelik listeler hazırladığımız için, bir nevi gerekliydi.

En iyi internetsiz mobil oyunlar dışında neye bakmalıyım?

Sizlere şimdiye kadar birçok tavsiye verdik. En iyi internetsiz mobil oyun listemiz dışında da listelerimiz var. Sizlerle paylaştığımız en iyi oyunlar yazısına göz gezdirin. Fakat, nasıl bir oyun istediğinize karar verdikten sonra bunu yapın. Bu sayede, aradığınız oyunu rahatça bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.