Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.02.2023

Rockstar ve 2K Games'in sahibi bu stratejiyi Aralık 2022'de sona eren mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarının bir parçası olarak açıkladı. Görünüşe göre, Take-Two ekibinin işten çıkarma planları var. Çünkü, 50 milyon dolar gibi bir maliyet azaltma planı söz konusu. Dilerseniz, lafı uzatmadan verilen bilgilere geçelim.

Take-Two işten çıkarma planı mı yapıyor?

Take-Two, "Mevcut koşullar ve Take-Two'nun verimliliğe olan güçlü bağlılığı ışığında, Şirket, 2023 Mali Yılının dördüncü çeyreğinde gerçekleştirmeye başlayacağı, yıllık 50 milyon doların üzerinde tasarruf sağlaması beklenen bir maliyet azaltma programı uygulamaktadır. Program personel, süreçler, altyapı ve diğer alanları içermekte olup, öncelikle kurumsal ve yayıncılık işlevlerine odaklanacaktır." dedi.

Take-Two sözlerine, "Bu maliyet azaltma programı, Şirketin Zynga ile birleşmesinden elde etmeyi beklediği 100 milyon doların üzerindeki maliyet sinerjisine ektir ve çok yıllı güçlü iş akışını etkilemesi beklenmemektedir. Take-Two, bu eylemlerin, ölçeğini karlı bir şekilde büyütmeye odaklanmasıyla birlikte, Şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde beklenen büyüme yörüngesini sunarken marjlarını en üst düzeye çıkarmasını sağlayacağına inanıyor." şeklinde devam etti.

GameIndustry.biz ile olan röportajda, "Bu güzel ve incelikli bir soru. Cevap, geliştirme ekiplerimizi desteklemeye ve oluşturmaya devam ettiğimiz ve genel giderlerimizin olduğu yerlerde, genel giderlere bakma konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğidir. İşgücünde geniş tabanlı bir azaltma beklemiyoruz. Departman departman ilerliyor ve verimliliği artırmaya çalışıyoruz." cümleleri geçti. Take-Two işten çıkarma planı bir yana, size bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Take-Two işten çıkarma planı yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.