Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.02.2023

Açıklamalara bakacak olursak, Street Fighter 6 turnuvası büyük para ödülü veriyor. Bu yaz Capcom Pro Tour 2023 sezonunun başlaması planlanıyor ve rekabet için Street Fighter 6 kullanılacak. İlk Street Fighter 6 şampiyonu Capcom Cup X'te taçlandırılacak ve Capcom bu etkinliği kutlamak için büyük bir ödül sunuyor: 1 milyon dolar. Capcom'a göre bu miktar, "bir Capcom Cup turnuvası için şimdiye kadarki en büyük nakit para.". Ayrıca, Capcom Cup X'in ödül havuzu 2 milyon doların üzerinde olacak. Yani diğer yarışmacılar da ciddi bir parayla uzaklaşabilecekler.

Street Fighter 6 turnuvası para ödülü ne kadar?

Street Fighter 6, sadece PS4'e özel bir oyun olan Street Fighter V'in aksine birçok platformdan erişilebilir olacak. Oyun 2 Haziran'da Steam üzerinden PS4, PS5, Xbox Series X|S ve PC için satışa sunulacak. Teorik olarak, daha geniş bir platform yelpazesi, Capcom Cup X ve sonraki etkinlikler gibi turnuvalardaki olası yarışmacı sayısını artırmaya yardımcı olacaktır. Capcom Pro Tour için belirli tarihler henüz açıklanmamış olsa da, Street Fighter 6 oyuncularının oyunlarının piyasaya sürülmesi ile yarışmanın başlaması arasında birkaç sağlam haftaları olması gerekiyor.

Capcom'un şimdiye kadar açıkladığı her şeye göre, Street Fighter 6 önceki sürümlere göre bazı önemli iyileştirmeler içerecek. Street Fighter V'in DLC'sinde son dövüşçü olarak çıkış yapan Luke, bu sefer oyunun ana karakteri olarak görev yapacak. Oyuncular savaşlar arasında Metro City merkez bölgesini keşfederken NPC'lerle etkileşime geçebilecekler. Capcom son birkaç yıldır e-sporu giderek daha fazla benimsiyor ve Street Fighter 6 bu benimsemenin önemli bir şekilde olgunlaştığını görecek. Jeremy "Vicious" Lopez'in İngilizce ve Aru'nun Japonca yorumlarıyla, seride dövüş oyunu topluluğundan oyun içi yorumlar içeren ilk oyun olacak. Bu özellik isteğe bağlı olacağından, sadelik yanlıları geleneksel ses seçeneklerini kullanmaya devam edebilirler. Street Fighter 6 turnuvası büyük para ödülü veriyor fakat şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Street Fighter 6 turnuvası büyük para ödülü veriyor yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.