Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.03.2023

Geçmişten üç Call of Duty oyunu daha Activision tarafından PC'nin Steam platformunda kullanıma sunuldu. Activision, serinin en yeni oyunu olan Call of Duty Modern Warfare 2'yi, önceki oyunlarda olduğu gibi Battle.net'e özel yapmak yerine 2022 yılında Steam'de yayınlamaya karar verdi. Activision, Steam'deki çıkışının ardından PC'deki satışlarında büyük bir artış görülen Modern Warfare 2'ye ek olarak pazara birkaç ekstra oyun daha eklemeyi tercih etti.

Steam platformuna 3 Call of Duty oyunu daha geldi

Call of Duty Modern Warfare (2019), Call of Duty Black Ops Cold War ve Call of Duty Vanguard artık Steam üzerinden satın alınabilecek. Bu oyunlar sayesinde Call of Duty serisi artık neredeyse tamamen PC platformunda erişilebilir hale geldi. Bu üç oyun serinin en önemli oyunları arasında yer alıyor ancak Steam'de hiç yayınlanmamıştı. Call of Duty Black Ops 4 henüz Steam'de yayınlanmayan tek oyun. Activision, senaryo bölümünün olmaması ve çok oyunculu bileşeninin neredeyse hiç bulunmaması nedeniyle bu oyunu Steam'de asla yayınlamayabilir.

Activision sadece Call of Duty serisinden Modern Warfare, Black Ops Cold War ve Vanguard'ı Steam üzerinde satışa sunmakla kalmadı. Aynı zamanda her oyuna gelişlerini kutlamak için büyük bir indirim yaptı. Bu oyunların hepsi şu anda %50 indirimden sonra 29,99$'a satılıyor. Tabii, bunun TL versiyonu biraz can yakıyor. Zira, neredeyse 500 TL gibi bir fiyat söz konusu. Bu teklifin planlanan süresi yaklaşık iki hafta. Yani, 23 Mart'ta sona erecek. Bu nedenle, eğer planlıyorsanız en kısa zamanda bu oyunları almak en iyisi olacaktır. Steam üzerine gelen 3 Call of Duty oyunu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Steam üzerine gelen 3 Call of Duty oyunu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.