Steam, Şubat 2018 ayı için en popüler donanımları yayımladı

Steam, Şubat 2018 ayı için en popüler donanımları yayımladı

Peki, sizin donanımlarınız ne alemde?

Steam platformu, kullanıcılarının donanımını takip etmeyi seven bir yer. Düzenli bir şekilde, kullanmakta olduğumuz cihazların verilerini toplayarak, bizlere anket sonuçları veriyor. Steam tarafından Şubat 2018 ayı için donanım ve yazılım anketi yayımlandı. Sonuçlar ise, açıkçası pek de şaşırtıcı sayılmaz. Liste, tamamen tahmin edilebilir isimler ve markalar ile dolu. Hemen aşağıda bulunan görsel, büyük isimlerin kullanılma yüzdelerini gösteriyor. NVIDIA, %85.3 gibi büyük bir oranla, liderliği elinde tutuyor. Intel ise, %90.88’lik bir yüzde ile tepede. Yine, görselde gösterilen oranlara göre, 4 çekirdekli işlemciler, en sık kullanılan işlemci olma özelliğine sahip.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Steam, Şubat 2018 ayı için en popüler donanımları yayımladı

Steam, Şubat 2018 ayının donanım verilerini sundu.

Bütün bu oranlar bir yana, bir de sık kullanılan donanımlar var. Steam verilerine göre, en popüler işletim sistemi, Windows 7 64-bit. Kullanıcıların genel olarak 8GB RAM’i bulunuyor. En sık kullanılan ekran kartı konumunda ise, NVIDIA’ya ait olan GeForce GTX 1060 bulunuyor. Kullanıcılar tarafından en sık kullanılan ekran çözünürlüğü, 1920×1080 ve en sık kullanılan çoklu ekran çözünürlüğü, 3840×1080. Steam kullanıcılarının %99.91’lik bir kısmının mikrofon sahibi olması da, dikkat çeken detaylardan biri.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ve göstermiş olduğumuz verilerden çok daha fazlası bulunuyor elbette site üzerinde. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sayfasında, sizlerle paylaştıklarımızdan çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Vermiş olduğumuz bağlantı adresinde, detaylı olarak donanımların kullanılma oranlarını da görebiliyorsunuz. Oyuncu ekibinin bir parçası olarak, ortalama civarlarda olmanın keyfi de bir başka tabii.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.