Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.02.2023

Bu yılın sonlarında Star Wars Jedi Survivor piyasaya çıkacak. Ayrıca, Star Wars Jedi Fallen Order'da olmayan yeni karakterler içerecek. Gen'dai ırkının bir üyesi olan yeni antagonist Rayvis de bu karakterlerden biri. Hatta kendisi, Star Wars Jedi Survivor içerisindeki yeni kötü karakter. Respawn'ın sinematik yönetmeni Dori Arazi, IGN ile yaptığı bir röportajda Rayvis'in oyunun genel dünyasına ve Star Wars evreninin bu özel zaman dilimine nasıl uyduğunu anlattı. Rayvis, Cal Kestis tarafından bir kötü adam olarak görülecek. Ancak Gen'dai'nin ne kadar yavaş yaşlandıkları nedeniyle farklı bir bakış açısı var - binlerce yıl yaşayabiliyorlar.

Star Wars Jedi Survivor yeni kötü karakteri Rayvis

Arazi IGN'e, "Gen'dai'leri bu kadar ilginç kılan şey, en azından benim görüşüme göre, kendi zihinlerinde ve kendi dünyalarında çok centilmen olmaları. Bağlı oldukları bir kuralları var. Bu onları davranışları için belirli bir onur kuralına bağlıyor. Aynı zamanda onları tarihlerine ve halklarından geriye kalanlara da bağlıyor. Yani Rayvis sadece bir orduyu alaşağı edebilecek 'huysuz bir 7 numara' değil. Uzun bir geçmişi var. Çok fazla tarih görmüş. Bin yaşında olabilir. İmparatorlukların yükselişini ve çöküşünü gördü, Jedi'ların yükselişini ve çöküşünü gördü, gerçek İmparatorluğun yükselişini gördü. Yani keşfetmeye çalıştığımız pek çok trajik geçmişi ve derinliği var." dedi.

Jedi Survivor'ın bu konuya nasıl yaklaştığını görmek büyüleyici olacak. Oyunun geçtiği dönemde İmparatorluk hâlâ oldukça yeni. Rayvis'in galaksiyi ne kadar süredir yönettiklerine dair bakış açısı şüphesiz Cal'inkinden önemli ölçüde farklı olacaktır. Yazarların oynayabilecekleri çok fazla anlatı alanı var ve sonuç olarak Rayvis hayranların favorisi haline gelebilir.

Hayranlar onları neyin motive ettiğini anlayabildikleri için bu kadar dirençli olduklarını kanıtlayan Boba Fett ve Anakin Skywalker gibi karakterler, saf iyi ya da saf kötü olmadıkları için en iyi Star Wars karakterlerinden bazılarının örnekleridir. Rayvis'in bu gruba dahil olması mümkün. Ancak Star Wars Jedi Survivor 28 Nisan'da yayınlandığında, hayranlar kendileri için karar verebilecekler. Star Wars Jedi Survivor yeni kötü karakteri Rayvis bir yana, şimdi bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Song of Nunu çıkış tarihi, hikayesi, oynanış dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Star Wars Jedi Survivor yeni kötü karakteri Rayvis yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.