Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.02.2023

Star Wars Jedi Survivor için yayınlanan bir oynanış videosu, Respawn'ın önceki oyunun hayranlarının çok istediği vücut parçalama özelliğini oyuna dahil ettiğini doğruluyor gibi duruyor. Kulağa bir seri katilin söyleyeceği bir şeymiş gibi gelebilir ama aslında doğru. Star Wars Jedi Fallen Order'ın ilk tanıtımından bu yana Star Wars hayranlarının Respawn'a yönelttiği başlıca eleştirilerden biri, ışın kılıcının bazı uzuvları kesemediği sürece keskin bir lazer bıçağı gibi görünmemesiydi. Fallen Order bazı küçük hayvan düşmanları ve çevre unsurlarını parçalayarak bu konuda yardımcı oldu. Ancak yine de bir Jedi silahından çok mavi bir beyzbol sopası olarak görüldü.

Star Wars Jedi Survivor içerisinde vücut parçalama özelliği var

Oyundaki beş savaş duruşunu gösteren yeni bir IGN videosu sayesinde, Respawn'ın hayranları dinlediği ve Jedi Survivor için vücut parçalama özelliğini eklediği anlaşılıyor. Videoda bir ışın kılıcının bir Stormtrooper'ın bacağına oldukça ciddi bir hasar verdiği görülüyor. IGN, ilk oyundaki çift taraflı ışın kılıcını göstermek için videonun ortasında Cal'ı Stormtrooper'a saldırmak için kullanıyor. Cal kılıcıyla vurduğunda Stormtrooper'ın sol bacağı kopuyor, bu da kısmi bir parçalanmanın söz konusu olduğunu gösteriyor.

Respawn henüz insan parçalamanın oyuna dahil olduğunu açıkça belirtmedi. Ayrıca, IGN yorumlarda videoda kullanılan arenanın oyuncunun yükleyemediği duruşları sergilemek için yapılmış bir test ortamı olduğunu belirtiyor. Bu nedenle "görünüşe göre" diyoruz. Çünkü Respawn insan parçalama özelliğinin oyunda yer alacağını açıkça onaylamadı. Jedi Fallen Order'dan bu yana parçalanmanın ne kadar sık talep edildiği göz önüne alındığında, Respawn'ın bunu çatılardan haykıracağını düşünürsünüz. Ancak klibin bir test ortamında çekildiği göz önüne alındığında, muhtemelen oyunun çıkışına kadar beklemek daha iyi olacaktır.

Şu anda analiz edecek çok fazla oynanış görüntüsü olmasına rağmen, bu aynı zamanda oyunda ilk kez bir insan düşmanın herhangi bir uzvunu kaybettiğini görüyoruz. Cal, IGN'in bu ayın başlarında yayınladığı Koboh'un oyun görüntülerinde çeşitli insan düşman tipleriyle savaştı. Ancak Star Wars Jedi Survivor vücut parçalama özelliği yoktu. Bu muhtemelen Cal'ın kullandığı silahla ya da silahın aktif hale gelme olasılığıyla ilgili bir mesele. Ancak filmin sadece kısa bir bölümünde görmemiz garip.

Bu, genel olarak bir parçalanma videosu değil. Tam olarak bir test alanında geçiyor. Fakat, yeni oyun görüntüleri Jedi Survivor içerisinde bu özelliği gösteriyor. Bu da bu özelliğin devam oyunu için gizlice onaylandığını gösteriyor. Ki bu da Respawn ve Star Wars hayranları için harika bir haber. Şimdi, Star Wars Jedi Survivor vücut parçalama bir yana, sizlere başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Star Wars Jedi Survivor vücut parçalama yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.