Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.02.2023

Söylentilere göre, video oyunları yayıncısı Konami yakında saygıdeğer Castlevania serisinde yeni bir taksit ortaya çıkaracak. Konami son yıllarda Castlevania serisini çoğunlukla ihmal etti. Serinin Netflix dizisi ve önceki oyunlarının birkaç remastered versiyonu dışında 2014'ten bu yana yeni bir oyunu piyasaya çıkmadı. Neyse ki, yakın zamanda yapılan bir söylenti doğruysa, bu durum böyle devam etmeyecek.

Yeni bir Castlevania oyunu yolda olabilir

VGC Podcast'in sunucusu ve muhabiri Andy Robinson'a göre bu yıl içinde yeni bir Castlevania oyununun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Robinson, Konami'nin E3 2023'te önceki yıllara kıyasla önemli bir varlık göstermeyi planladığını belirtti. Ayrıca, yayıncının Kuzey Amerika'nın en büyük oyun fuarına gittiğinde Castlevania ile ilgili yeni bir duyuru yapmaya hazır olması gerekiyor.

Robinson kısaca, "The Game Awards'ta duyurdukları Dead Cells DLC'sine ek olarak yeni bir Castlevania var. Bir de çok tartışılan Metal Gear Solid 3'ün yeniden yapımı var ki onu da nihayet göstermelerini bekliyorum." dedi.

Bu yaz yeni bir Castlevania oyunu duyurulursa, nasıl tasarlandığını görmek ilgi çekici olacak. Bu serinin en ünlü oyunları 2D türündedir. Ancak Konami'nin seriyi kullandığı son oyun Castlevania: Lords of Shadow, aksiyon odaklıydı. Dahası, 3D ortamda geçiyordu. Yine de, Lords of Shadow serisi oyunculardan olumlu eleştiriler almadı. Bu nedenle markanın söylentilere göre bu yeni oyunu muhtemelen önceki oyunlarla daha fazla ortak noktaya sahip olacak.

Yakın gelecekte Castlevania ve roguelike oyunu Dead Cells'i birleştirecek "Return to Castlevania" adlı yeni bir Genişleme planlanıyor. Bu genişlemenin 6 Mart'ta tüm platformlarda yayınlanması planlanıyor. Yeni Castlevania oyunu söylentisi bir yana, şimdi size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Castlevania oyunu söylentisi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.