Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.07.2020

Ubisoft, Watch_Dogs ve benzeri birkaç oyunundan dolayı, oyunlarının grafiklerini ve özelliklerini düşürmesiyle biliniyor bildiğiniz gibi. Hoş, her ne kadar düşürseler de cidden güzel şeyler başardıkları bariz. Her ne kadar üzerinden uzun bir zaman geçmiş olsa da, Assassin's Creed Odyssey hala görsel olarak bir başka duruyor. Son zamanlarda, Sony ekibinin de özellik ve grafik düşürme mevzuları tartışılıyor. Hatta, Sony ekibinin Ubisoft ekibine göre daha fazla özellik düşürdüğü, oyun forumlarında yapılan bir tartışma konusu.

Sony, Ubisoft ekibinden daha fazla özellik düşürme işlerine başladı

Öncelikle, yukarıda sizlerle paylaştığımız The Last of Us 2 videosunu izlemenizi tavsiye edeceğiz. Videodan görülebileceği üzere, E3 2018 ile final sürüm hakkında uçurum farkı var resmen. Birçok alanda hem de. Sadece bu kadardan ibaret değil tabii bu konu. Aynı durum, Ghost of Tsushima için de fazlasıyla geçerli. Özellikle renkler, ışıklandırma gibi konularda çok büyük bir fark görmek mümkün. Ghost of Tsushima videosunu da hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Açıkçasını sorarsanız, bizim fikrimizce konsolların kısıtlamaları sebebiyle bu tarz düşüşlerle karşılaşmaktayız. Fakat asıl sorun, ilk olarak gösterilenin sunulmamasından kaynaklanıyor. The Witcher 3: Wild Hunt'ta bile gerçekten çok büyük özellik düşürmeler görmüştük. Fakat Sony ekibinin böyle bir geçmişi pek yok. Bu yüzden, Sony ekibinden özellik ve grafik düşürme mevzularını görünce, birer oyuncu olarak ister istemez üzülüyoruz. Peki, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.