Türkiye

Samsung Galaxy S9 serisinin ilk canlı görüntüleri sızdırıldı

Samsung Galaxy S9 serisinin ilk canlı görüntüleri sızdırıldı

Çift kamera özelliği ve cam arka yüzüyle dikkat çekiyor

Yeni yılın gelişiyle birlikte, teknoloji ve oyun dünyasına dair sızıntı haberleri de hız kazandı. Alışılagelmiş olarak Samsung’un yeni nesil Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus cep telefonlarının fotoğrafları gelmekte. Tahmini fotoğraflar, ekranlara düşmeyi sürdürüyor fakat bu kez canlı fotoğraflar karşımızda. Normal şartlarda Samsung, yeni telefonlarını, CES etkinliklerinde gösterirken, bu yıl resmi duyuruyu biraz daha ertelemeyi tercih edeceği bildirilmişti. Markanın yeni telefon modellerini, resmi olarak açıklanacağı, Mobil Dünya Kongresi 2018 etkinliğine daha iki ay varken, sızdırılan canlı resimler, tahmin edilen Samsung Galaxy S9 modelinin, daha önceden sızdırılan özelliklerini doğrular nitelikte.

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus’ın ilk canlı görüntüleri sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 modeli ile OLED ekranlara geçiş yapan telefonların, kenardan kenara ekranla kaplı, ince çerçeveli görüntüsü yine dikkat çekiyor. Ayrıca cam kaplamalı arka yüzeyiyle imajını tazeleyen cep telefonlarının, çift kamera kullandığı görülüyor. Koreli teknoloji devi markanın geçtiğimiz senelerde başı bir hayli ağrımıştı. Özellikle Samsung Galaxy Note 7’den kaynaklanan hayati sorunlar, firmanın güvenilirliğine darbe vurduğunu biliyoruz. Bataryaların patlaması gibi insan sağlığını tehdit eden gelişmeler sonrasında, Samsung Galaxy Note 7 modeli piyasadan çekilmek zorunda kaldı.

Teknolojik açıdan getireceği yenilikler ile sarsılan imajını düzeltmeyi amaçlayan Samsung, ürettiği OLED ekranlarla, modellerinde farklılık oluştururken, sızdırılan canlı resimlerden gördüğümüz kadarıyla kenarları kaplayan, bükülebilir ekran alışkanlığını sürdürecek gibi görünüyor. Beklentilerden daha parlak bir arka yüzeye sahip telefonların gösterildiği fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla, arka yüzeydeki parmak izi okuyucularının varlığı fark edilmekte. Cep telefonlarının ön yüzeyindeki çerçevelerin Samsung Galaxy S8 ile olan benzerliğinden, bu telefon serisinin, Samsung Galaxy S3 modeli sonrasında takip ettiği, benzer telefon geliştirme sürecine girdiğini de anlayabiliriz.

Sızdırılan fotoğraflar, resmi kaynaklardan alınmamış olmasına rağmen, vaat edilen özellikler ve serinin bir önceki modelleriyle kıyaslandığında gerçeğe yakın olduğu sonucunu çıkartıyor. Tabii ki sadece dış görünüş değil, Samsung Galaxy S9 modellerinin sağlamlığı, kullanıcı güvenilirliği ve işlemci teknolojileri de merak konusu olacaktır ama Samsung Galaxy S9 için teknik veriler, fotoğraflardan anlaşılamıyor ne yazık ki. Fotoğrafların yayımlandığı Çin kaynaklı sızıntı, Weibo isimli bir sosyal medya organından aktarıldı. Hintli bir internet sitesi, fotoğrafları alarak servis etti ama yenilerini eklemedi. Muhtemelen önümüzdeki günlerde yeni fotoğraflarla birlikte, teknik detaylar hakkında bilgiler de gelecektir.

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus’ın ilk canlı görüntüleri sızdırıldı

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın