Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Samsung Galaxy Note 8 ile yaşanan şarj sorunu nasıl çözülür?

Samsung Galaxy Note 8 ile yaşanan şarj sorunu nasıl çözülür?

Bu sorunun cevabı ise yazımızda.

Eğer Samsung Galaxy Note 8 kullanıyorsanız, şarj ile alakalı bazı problemler yaşamış olabilirsiniz. Çünkü telefonun birçok kullanıcısından gelen raporlara göre, eğer Samsung Galaxy Note 8 telefonunun şarjını tamamen bitirirseniz, telefon tekrar şarj olmuyor. Samsung bu durumdan haberdar idi ve büyük bir hızlılık ile sorun yaşanan bu telefonları, yenileri ile değiştirmişti. Fakat raporlar gelmeye devam ediyor ve anlaşılan bu sorun donanımsal değil, yazılımsal. Şimdi ise sizlere bu sorunu çözebilecek bir yol aktaracağız. Fakat şimdiden söyleyelim, bu yolu biz bulmadık. TryModern ekibinden yardım aldık.

Samsung Galaxy Note 8 ile yaşanan şarj sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle, eğer Samsung Galaxy Note 8 ile bahsettiğimiz şarj problemini yaşıyorsanız, şu an telefonunuzun şarjı %0 demektir ve hiç açılmıyor demektir. Bu durumda öncelikle yapmanız gereken şey, telefonunuzu 1 gün boyunca düşük voltajlı bir yerde şarjda bırakmak. Düşük voltajdan örnek vermek gerekirse, telefonunuzu USB kablosu yolu ile bilgisayarınıza veya arabanıza takabilirsiniz. Eğer telefonunuz 1 gün boyunca USB kablosu ile bilgisayarınıza takılı olursa, muhtemelen sorunu da çözmüşsünüz demektir. Fakat sorun çözülmediyse, deneyebileceğiniz bir yol daha var.

Şimdi bahsedeceğimiz bu yol, çok da zor bir şey değil. Telefonunuzu yine düşük voltajlı bir güç kaynağına takmanız gerekiyor. Bu güç kaynağına telefon takıldıktan sonra, düzenli aralıklar ile telefonunuzu bu güç noktasından çekip, tekrar takmalısınız. Eğer bunu 10 saat boyunca, 1 veya 2 saat aralıklar ile yaparsanız, bir sonuca ulaşabilirsiniz. Yok, bu da mı işinize yaramadı? O zaman son yolumuzdan da bahsedelim.

Son olarak da, eğer Samsung Galaxy Note 8 ile şarj sorunu yaşıyorsanız, kablolu şarj etme yollarından ziyade, kablosuz şarj etme yöntemlerini kullanın. Eğer telefonunuzu birkaç saat boyunca bu kablosuz şarj noktasında bırakırsanız, telefonunuzun düzelme ihtimali var. Eğer sizlere aktardığımız bu 3 yol da çalışmazsa, telefonunuzu yenisi ile değiştirmeniz gerekiyor. Bu konuda Samsung size yardımcı olacaktır. Eğer bir Samsung Galaxy Note 8 kullanıcısı iseniz ve bu sorunu henüz yaşamadıysanız, telefonunuzu %20’nin altına inmeden şarj etmenizi öneriyoruz. Evet, bu sorun sadece %0 kısmında çıkıyor ama ne olur ne olmaz, tedbiri elden bırakmamak lazım.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın