Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.12.2022

Sam & Max The Devil's Playhouse Remastered versiyonu duyuruldu. Point and Click maceraları için en iyi serilerden biri Sam & Max serisidir. Sam & Max oyunları, türün şu anda o kadar popüler olmamasına rağmen öne çıkan oyunlardı. Seri bir çizgi roman olarak başladı. LucasArts ekibi, bu çizgi romanları oyun haline getirdi. Daha sonra da Telltale Games'e geçti. Seri, gülünç gizemleri çözmek için özel dedektif olarak da çalışan konuşan bir köpek ve tavşan üzerine odaklı. Serideki oyunlar, pek ciddi değil. Çünkü konuşan hayvanları içeriyorlar. Tuhaf komedisi ve oyuncuların sayısız gizemi çözmek için yaratıcı düşünmelerini gerektiren aşırı derecede olasılık dışı senaryolarıyla ünlüdür.

Sam & Max The Devil's Playhouse Remastered geliyor

Bir süredir seriye yepyeni bir çekirdek giriş yapılmadığından, Telltale oyunlarını yeniden düzenlemek yaratıcısı Skunkape için en önemli öncelik olmuştur. Stüdyo, orijinal oyunlarda çalışmış kişilerden oluşuyor. Ayrıca, Telltale'in son oyunu The Devil's Playhouse'u yeniden yayınlamak üzereler. Skunkape'e göre Sam & Max The Devil's Playhouse yeniden düzenleniyor ve 2023 yılında piyasaya sürülecek. Henüz ne çıkış tarihi ne de hangi platformlarda satışa sunulacağı bilinmiyor. Ancak tüm büyük platformlarda kullanıma sunulması muhtemel duruyor.

Önceki Sam & Max oyunlarını oynamadıysanız, Telltale tarafından hazırlanan Sam & Max: Save the World ve Sam & Max Beyond Time and Space şu anda Xbox, PlayStation, Nintendo Switch ve PC'de yeniden düzenlenmiş haliyle erişilebilir durumda. Kesinlikle oynamaya değer oyunlar. Dahası, eğer bu üçleme Remastered olma konusunda başarılı olursa, belki yeni oyunlar da gelir. Şu anda, franchise'da yepyeni bir taksit daha onaylanmadı.

Telltale Games tarafından Sam & Max: The Devil's Playhouse adlı bir grafik macera video oyunu yaratıldı. Sam & Max Save the World ve Sam & Max Beyond Time and Space'ten sonra Telltale'in Sam & Max epizodik serisinin üçüncü ve son sezonudur. İlk bölüm 2 Nisan 2010'da ilk iPad uygulamalarından biri olarak kullanıma çıktı. Ayrıca, 15 Nisan 2010'da Microsoft Windows, OS X ve PlayStation 3 için çıktı. Skunkape Games 2023 yılında bir remaster yayınlamayı planlamaktadır.

Ayrıca, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimize bir göz gezdirmeyi unutmayın. Dahası, yeni paylaştığımız En iyi roguelike oyunlar listemizde de 15 oyun sizleri bekliyor. Aslında, bir tane de Point and Click türü için bir yazı hazırlasak fena olmaz gibi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.