Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.09.2018

Karşınıza artık sık sık Shadow of the Tomb Raider haberleri ile çıkmaya başladığımızın farkındayız fakat ne yapalım? Bol bol Shadow of the Tomb Raider haberi çıkıyor. Bu haberimizde ise, Shadow of the Tomb Raider ile Rise of the Tomb Raider karşılaştırmasını sizlerle paylaşacağız. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, sizlere bahsini etmekte olduğumuz Rise of the Tomb Raider ile Shadow of the Tomb Raider karşılaştırması. Siz videoyu izlerken, biz de biraz konu hakkında bilgi verelim.

Rise of the Tomb Raider ile Shadow of the Tomb Raider karşılaştırıldı

Rise of the Tomb Raider ile Shadow of the Tomb Raider karşılaştırma videosunda dikkat çeken gerçekten çok fazla gelişmiş olduğunu görebildiğimiz özellik var. Bunlardan ilki olarak suları gösterebiliriz. Videoda da görebildiğiniz üzere artık 3 boyutlu dalgalanmalar ve daha gerçekçi su tepkileri bulunuyor. Rise of the Tomb Raider içerisindeki kar efektlerini, Shadow of the Tomb Raider'daki çamurlarda görebilmek de mümkün.

Rise of the Tomb Raider ile Shadow of the Tomb Raider karşılaştırma videosunda birçok şeyin gelişmiş olduğunu görüyoruz ama aynı zamanda birtakım özellikler de ya düşürülmüş, ya da direkt olarak kaldırılmış. Bu konuda örnek olarak gösterebileceğimiz şey, kamp ateşlerinden çıkan duman. Aynı zamanda, bulanıklaştırma da bulunmuyor. Bu da, görsel açıdan daha kötü olmuş açıkçası. Fakat Rise of the Tomb Raider ile Shadow of the Tomb Raider karşılaştırmasına genel olarak baktığımızda, yolda olan yapımın görsel açıdan çok daha iyi olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.