Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.02.2023

Bu hafta yaklaşmakta olan Resident Evil Death Island filminin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Leon S. Kennedy, Chris Redfield, Jill Valentine ve diğerleri de dahil olmak üzere en tanınmış Resident Evil karakterlerinden bazıları, bilgisayar tarafından oluşturulan animasyon filminde görünecek. Resident Evil Death Island'ın 2023'teki genel vizyon tarihinin ötesinde bir vizyon tarihi henüz bilinmiyor. Ancak oyun hakkında olay örgüsünü oluşturmaya yardımcı olacak bazı bilgileri şimdiden biliyoruz.

Resident Evil Death Island fragmanı sonunda geldi

Filmin ilk tanıtım fragmanı IGN aracılığıyla yukarıda ve bol miktarda zombinin yanı sıra bazı tanınmış karakterleri de içeriyor. Fragman ayrıca Rebecca Chambers gibi karakterlere ve çeşitli zombi alt türlerine göndermeler yaparak hayranları merakta bırakıyor. Yine de filmin konusu hakkında tahmin yürütmemize gerek yok. Resident Evil Death Island'ın konu özeti aşağıda yer alıyor:

Filmin özeti,  "D.S.O. ajanı Leon S. Kennedy, Dr. Antonio Taylor'ı kaçıranlardan kurtarma görevindeyken gizemli bir kadın takibini engeller. Bu arada, B.S.A.A. ajanı Chris Redfield, San Francisco'da nedeni tespit edilemeyen bir zombi salgınını araştırmaktadır. Kurbanların tek ortak noktası yakın zamanda Alcatraz Adası'nı ziyaret etmiş olmalarıdır. Bu ipucunu takip eden Chris ve ekibi, onları yeni bir dehşetin beklediği adaya gider." şeklinde.

Filmin özetinde değinilmemesine rağmen, videonun sonlarına doğru Resident Evil serisinin bir başka sevilen karakteri olan Jill Valentine'a kısa bir geçiş göreceksiniz. 2017'de vizyona giren animasyon filmi Resident Evil Vendetta'ya aşina olanlar, bunun o filmin devamı olduğunu öğrenmeyi ilginç bulacaklardır. Leon S. Kennedy, Chris Redfield ve Rebecca Chambers'ın rol aldığı bu bölüm çok iyi eleştiriler almamış olsa da serinin izleyicileri tarafından bir bütün olarak sevilmişti. Resident Evil Death Island'ın vizyon tarihi henüz bilinmese de bu yıl içinde vizyona girmesi bekleniyor. Resident Evil Death Island fragmanı bir yana, şimdi bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Resident Evil Death Island fragmanı yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.