Yeni sızdırmalara göre Red Dead Redemption 2 içerisinde Battle Royale modu olacak

Yeni sızdırmalara göre Red Dead Redemption 2 içerisinde Battle Royale modu olacak

Sadece Battle Royale modu değil, elimizde Red Dead Redemption 2 hakkında çok daha fazla bilgi var.

Trusted Reviews ekibi, Ağustos 2017 sırasında bazı bilgilere ulaştı. Bu bilgiler, Red Dead Redemption 2 hakkındaydı ama ekip, bu bilgileri paylaşmak istemedi. Çünkü bu bilgilerin doğruluğu net olarak bilinmiyordu. Ağustos 2017 tarihinden beri Red Dead Redemption 2 hakkında oraya çıkan tüm resmi bilgiler, Trusted Reviews ekibinin elindeki sızdırma bilgilerle birebir tutuşuyordu. Şimdi ise bu sebepten dolayı Trusted Reviews, Red Dead Redemption 2 hakkında bildikleri diğer söylenti bilgileri de yayımlamaya karar verdi. Bu bilgiler arasında, oyunun çevrim içi modunda kullanılacak bir Battle Royale modu bile bulunuyor!

Red Dead Redemption 2

Trusted Reviews ekibinin raporlarına göre öncelikle oyunda iki tane ana karakter olacak. Bu karakterlerden ilki Arthur Morgan ve ikincisi de Dutch Van Der Linde. Bu bilgiler zaten daha önceden Rockstar Games tarafından da doğrulanmıştı. Daha da yeni söylentilere gelecek olursak, Red Dead Redemption 2 oyununun çevrim içi modunda, muhtemelen Red Dead Online, bazı oyun modları bulunacak. Bu oyun modlarının adı ise Battle Royale, Revive and Survive ve Money Grab olacak. Money Grab ve Revive and Survive hakkında bir şey bilmiyoruz ama Battle Royale modunun sanırım ne olduğunu ekstra olacak açıklamamıza gerek yok.

Trusted Reviews tarafından gelen raporlara göre Battle Royale modunun tam olarak nasıl işleyeceği bilinmiyor ama bu Rockstar Games. Mutlaka kendilerine özel bir şey bulunacaktır mod içerisinde. Revive and Survive modu ise iki takımdan oluşan bir oyun modu olacak. Bu modda eğer bir takım arkadaşınız ölürse, onu tekrar canlandırmak için sınırlı bir vaktiniz olacak. Eğer o vakit içinde arkadaşınızı canlandıramazsanız, ne yazık ki yola onsuz devam edeceksiniz. Amaç ise hayatta kalan olmak tabii ki. Revive and Survive haricinde bir de Money Grab modumuz vardı. Açıklamalara göre Money Grab da A noktasından B noktasına taşınan para ile oynanan bir mod olacak.

Red Dead Redemption 2

Söylentilerin devamına göre Red Dead Redemption 2 oyununun çevrim içi modunda oyuncular, aynı Grand Theft Auto Online modunda olduğu gibi serbestçe dünyada dolaşabilecek ama bu oyunun açık dünyası, Grand Theft Auto Online oyununun açık dünyasından çok daha canlı ve değişken olacak. Gündüz ve gece, mekanlarda ve karakterlerde farklılıklar olacak. Grand Theft Auto Online oyunundan daha fazla yaşayan bir dünya göreceğiz Red Dead Redemption 2 içerisinde. Ayrıca bu çevrim içi mod içerisinde oyunculara düzenli ödüller de verilecek. Bu ödülleri alabilmek için de belli bir yol kat etmeniz gerekecek veya belli bir uzaklıktan, birini öldürmeniz gerekecek.

Trusted Reviews cephesinin açıklamalarına göre Grand Theft Auto Online içerisindeki ev alma sistemi, Red Dead Redemption 2 içerisinde de olacak ama oyuncular bu sefer ev değil, çadır alabilecek. Oyuncular, satın aldıkları bu çadırları yükseltebilecek. Ayrıca oyunda tek bir tip çadır olmayacak, farklı temalara sahip çadırlar görebileceğiz. Bunun haricinde, yine oyunun çevrim içi modunda, spontane gelişen olaylar olabilecek. Mesela hazine avcılığı ve ölüm maçı gibi. Bu tip etkinliklere isteyen herkes ulaşabilecek. Eğer bu etkinlikler size sıkıcı geliyorsa, oyun içerisinde balık tutma, silah yeteneğinizi yarıştırma gibi daha küçük etkinliklere de katılabileceksiniz.

Red Dead Redemption 2

Eğer Red Dead Redemption 2 deneyiminizi konsolunuzdan öteye taşımak istiyorsanız, söylentilere göre Rockstar Games, bu oyun için yardımcı bir mobil uygulama da geliştiriyor. Bu uygulama içerisinde sosyal aktiviteler ve poker mini oyunu bulunuyor. Peki, tüm bunlar haricinde oyun içerisinde yeni mekanikler bulunacak mı? Aldığımız sızıntı bilgilere göre, evet. Öncelikle oyun içerisinde Armadillo ve Ridgewood gibi birçok bölge olacak ve biz bu bölgeleri ziyaret edebileceğiz. Bu tip bölgelerde kumar oynayabileceğiniz alanlar, mağazalar ve çok daha fazlası olacak. Tabii oyunda gece-gündüz döngüsü de bulunacak. Bu döngüye göre oyun içerisindeki hayat, farklılık gösterecek.

Red Dead Redemption 2 içerisinde kullanabileceğiniz araçlar da olacak tabii ki. Bu araçlar, at arabaları olacak ve bu at arabaları bazen standart halde, bazen zırhlı halde veya hızlandırılmış halde karşınıza çıkabilecek. Oyuncuların, bu at arabalarını veya atları modifiye edip, edemeyeceği de şimdilik bilinmiyor. Bu araçların haricinde, muhtemelen hızlı seyahat için kullanılacak olan trenler de bulunacak oyunda. Tüm bunların haricinde, oyunun tekli oyuncu modundaki senaryo görevleri haricinde yan aktiviteler de bulunacak. Yan aktiviteler arasında at yakalama, balık yakalama gibi ögeler bulunmakta. Oyuncular ayrıca bitkiler toplayıp, eşya üretme mekaniği ile de karşılaşacak oyun içerisinde.

Red Dead Redemption 2

Sızdırılan bilgilerin artık sonuna yaklaşırken, oyunun tekli oyuncu modunun ve çoklu oyuncu modunun, aynı Grand Theft Auto V oyununda olduğu gibi, birinci şahıs bakış açısından oynanabileceğini de öğreniyoruz. Ayrıca bilgilerin devamına göre oyuncuların sevdiği Eagle Eye yeteneği de bu oyun ile tekrar karşımıza çıkacak. Eagle Eye da sizin için yeterli değilse, oyunda, Grand Theft Auto V oyunundan hatırladığımız Strangers and Freaks benzeri aktiviteler de olacak. Red Dead Redemption 2 içerisinde Random Events olarak geçecek bu görevlerin adı ve hazine avcılığından, ilginç insanlarla iletişime kadar birçok farklı etkinlik olabilecek.

Oyun içerisinde ayrıca bir takım özgürlükler de olacak. Mesela oyunun ana senaryo görevlerinde attığımız adımlar, verdiğimiz kararlar ve konuştuğumuz insanlar, senaryonun gidişatını değiştirebilecek. Tabii bu değişiklik, Telltale Games seviyesinde olmayacak, daha küçük olacak. Mesela farklı görev finalleri veya diyalog farklılıkları görebileceğiz. Bunun haricinde, klasik bir Rockstar Games geleneği olan yıldız aranma seviyesi de bu oyunda olacak. İnsanlara zarar vermek düşük seviye suç olarak algılanacak iken, komple bir binayı rehin almak veya onlarca insanı öldürmek, yüksek seviye suç olarak görünecek.

Red Dead Redemption 2

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın