Red Dead Redemption 2 oyununun çıkış tarihinin birkaç gün içinde gelmesi gerekiyor

Red Dead Redemption 2 oyununun çıkış tarihinin birkaç gün içinde gelmesi gerekiyor

Eğer yeni duyurular gelmezse, durumlar pek iyi değil.

2018 senesinde çıkacağı açıklanan en önemli oyunlardan birisidir kuşkusuz Red Dead Redemption 2. Oyun hakkında birkaç tanıtım videosu dışında, net bir bilgilendirme yapılmaması, oyuncular tarafından oluşan merakı körüklemiş durumda. Merakla beklenen oyununa dair sessizlik sürerken, Red Dead Redemption 2 için yeni haberlerin, yakın zamanda gelebileceğini ve eğer gelmezse bunun kötü bir haberi işaret edeceğini, farklı bir yöntemle anlıyoruz.

Red Dead Redemption 2 için yeni bir çıkış tarihi sızdırıldı

Oyunun dağıtıcısı olan Take-Two Interactive, yatırımcılar konferansında her sene olduğu gibi bilgilendirmeler yapacak. Rockstar Games ve 2K Games gibi stüdyoları bünyesinde bulunduran Take-Two Interactive, bu konferanslarda genellikle, şirketin mali değerleri hakkında bilgiler paylaşır. Oyunların yapısı, oynanışı görüntüleri, grafikler gibi maddi olmayan konular konuşulmaz, gösterilmez bu konferanslarda. 8 Şubat 2018 tarihindeki konferanstan beklentimiz ise konferans öncesinde, Red Dead Redemption 2 ile ilgili gelebilecek bilgilere dayanıyor.

Video oyun firmaları, yukarıda bahsettiğim biçimdeki yatırımcılar konferansı öncesinde, geliştirdikleri oyunlar hakkında yeni bilgiler paylaşmayı tercih ederler. Paylaştıkları bilgilerin önemi, yatırımcıların ilgisini çekecektir ve dağıtımcı firmaya yatırım yapmak isteyeceklerdir. Bu yüzden konferanstan kısa süre öncesinde, oyunlar hakkında bilgi paylaşımlarında bulunulur. Take-Two Interactive ekibinin eğer böyle bir niyeti varsa, kozunu, en yakın çıkış tarihinin işaret edildiği, Red Dead Redemption 2 markası için kullanacaktır. Özetlemek gerekirse, 8 Şubat 2018 tarihine kadar, Red Dead Redemption 2 için muhtemel bir çıkış tarihi ve yeni bilgiler gelebilir.

Peki, ya gelmezse ne olur, diye soranlar olursa, işin o kısmı pek iç açıcı değil. Rockstar Games tarafından 2018 senesinin bahar döneminde piyasaya sürüleceği açıklanmıştı bu oyunun. Red Dead Redemption 2 hakkında yeni bir bilginin gelmeyişi, oyunun çıkış tarihinin ertelendiğine dair bir anlam ifade edebilir. Marka değerini, konferans öncesinde düşürmek istemeyen Take-Two Interactive ise bu haberi, ileri bir tarihte paylaşacaktır büyük ihtimalle. Ya Red Dead Redemption 2 adına kesin çıkış tarihi, ya da erteleme haberlerini bekliyoruz kısacası. Umudumuz, yakın zamanda oyuna dair yeni bilgilerin gelmesi ve çıkış tarihinin netleşmesi yönünde tabii ki.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın