Red Dead Redemption 2, ikinci kez ertelendi

Red Dead Redemption 2, ikinci kez ertelendi

Bu sefer Rockstar Games, oyun için tam çıkış tarihi de verdi.

Öncelikle 2017 senesinin son çeyreği için duyurulan, sonra da 2018 senesinin ilkbahar aylarına ertelenen Red Dead Redemption 2, yine ertelendi. Aslında pek şaşırmadık. Çünkü Rockstar Games, Grand Theft Auto V ve erteleme haberleri ile bizleri zamanında bolca kanser etmişti. Şimdi de aynısı Red Dead Redemption 2 ile yaşanıyor. Her neyse, oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre Red Dead Redemption 2, 26 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bu tarih muhtemelen sizlere tanıdık gelmiş olabilir. Çünkü daha önce yaptığımız bir haberde, oyunun bu tarihte çıkacağını sizlere söylemiştik.

Red Dead Redemption 2

Tabii Rockstar Games, bu erteleme haberi ile aslında çok da kötü bir durum ortaya koymuş sayılmaz. Çünkü elimizde artık bir çıkış tarihi aralığı değil, net bir çıkış tarihi var. Ayrıca geliştirici ekip, muhtemelen oyuncuları sinirlendireceğini düşünüp, oyuncuları sakinleştirmek adına Red Dead Redemption 2 için yepyeni görseller de yayımladı. Ekip tarafından yayımlanan yeni görsellere eğer dilerseniz hemen yukarıdan ve hemen aşağıdaki galerimizden sizler de göz atabilirsiniz. Bu görseller, birbirinden güzel görünüyor.

Peki, Red Dead Redemption 2 neden ertelendi? Rockstar Games ekibinden gelen açıklamalara göre aslında oyunun geliştirilme süreci yolunda gidiyor, herhangi bir problem yok. Fakat oyuna biraz cila gerekiyor, mimar Selim Beyin yaptığı gibi son dokunuşlar gerekiyor. Geliştirici ekip de bunu neden olarak göstererek oyunu erteledi. Eğer karşımıza daha güzel bir video oyunu çıkacaksa, Rockstar Games dilediği gibi bu oyunu erteleyebilir. Bizim için bir problem bulunmuyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın